ano musi - keby kazde jedno opatrenie museli poprevracat pravnici a upravit najprv zakony tak by sme mozno o pol roka zavadzali prve opatrenia :-D
06.05.2020 - 11:42:03
00
ak bol vyhlásený núdzový stav, tak: platí čl. 5
06.05.2020 - 11:49:26
00
Núdzový stav bol vyhlásený len pre zdravotníkov ☹️
06.05.2020 - 11:59:02
00
nepolemizujem...neviem ako to bolo, len som chcel dať zákon, ktorý to rieši
edit: samozrejme, keď je niekto presvedčený, že boli porušené jeho práva, mal by konať
06.05.2020 - 12:07:29
00
Najtragickejšie predpovede mal svojho času ale Capulo 😂 ... 50K úmrtí týždenne 😳 . Ale veď vieme ako to bolo .
06.05.2020 - 12:45:24
00
Však aj Merkelová v jednej chvíli predvídala, že sa nakazí až 60% Nemcov. Lenže R0 nie je len biologicky definovaná hodnota, ale zasahuje do toho aj správanie ľudí. Jedna koncepcia vyriešenia pandémie bola postavená na premorovaní obyvateľstva, no potom expertom docvaklo, že to by bol neúnosný scenár, viď napr. výsledok v Belgicku, kde nákaza zasiahla cca. 0,44% populácie s 8.300 mŕtvymi. Ak by sa u nás neurobili pandemické opatrenia, mohli by sme mať až 6.000 mŕtvych na každé jedno percento premorenia populácie. Tým smerom sme sa našťastie nevydali.
06.05.2020 - 13:15:47
04
Gusto0 napísal:
will lenze sme sa su bavili o modeloch ktore zverejnovali niekedy mesiac po prvom pripade. a kazdy normalny clovek videl ze tie cisla su uplny ulet. ak to pocitali dlho a vychadzali z udajov niekde uplne na zaciatku tak im vysli nejake cisla - no mohli sa aspon zamysliet nad tym ze je to kravina. ved sme tu mali uz cele tyzdne opatrenia pri ktorych sirenie v takom rozsahu nemalo sancu. oni vychadzali z talianskeho modelu bez zavedenia opatreni - co bol uplny nezmysel toto aplikovat na slovensko ktore pocas prvaho tyzdna od prveho pripadu zaviedlo opatrenia - co je uplne nieco ine ako taliansko - ratat podla toho nejake modely a este to zverejnovat bol ulet.

Štátna predpoveď šírenia koronavírusu bola veľmi amatérska, s úplne zlým výsledkom
06.05.2020 - 15:13:13
00
Ináč, celá korona je nejak divná. Aspoň mne. Vraj sa to najviac rozširovalo v januári a februári. To o tom ešte nik nevedel, aspoň ja teda určite nie a normál som sa pohyboval po taliansku, turisti, restiky, obchody, pumpy. Okolo Milana, Mantovy, Bologne a Trento, Bolzano... A nič mi neni. Od marca už si dávam bacha a odstup. Takže, ťažko veriť keď nad tým tak rozmýšľam
06.05.2020 - 15:24:17
01
a čo ste chceli, niekedy okolo 5.3. počuť niečo take, že ludia, kaslite na to, netreba žiadne opatrenia, bavte sa ako doteraz, vsetko bude fajn...

napríklad taký Lukasenko, to je fakt, že zodpovedný prístupu,rovnako ako Trump, keď vyhlasoval, že corona je hoax demokratov, neskôr, že corona Usa nezasiahne no a napokon, že ved on sám inicioval u Who, čo svetu hrozí.

osobne som rád, že až doteraz boli opatrenia a predikcie šírenia také ako boli, môžme byt za to vďačný.

napísal by som aj, ze po vojne je každý generál, akurát si nemyslím, že je po vojne, kľudne sa to môže celé zvrtnut.
06.05.2020 - 15:29:06
04
corsair napísal:
Ináč, celá korona je nejak divná. Aspoň mne. Vraj sa to najviac rozširovalo v januári a februári. To o tom ešte nik nevedel, aspoň ja teda určite nie a normál som sa pohyboval po taliansku, turisti, restiky, obchody, pumpy. Okolo Milana, Mantovy, Bologne a Trento, Bolzano... A nič mi neni. Od marca už si dávam bacha a odstup. Takže, ťažko veriť keď nad tým tak rozmýšľam


Aj si mal nejaky test doteraz? Kludne mozes byt bezpriznakovy prenasac, pripadne si to prekonal ani nevies.
06.05.2020 - 15:30:36
02
To kludne mozes byt. Moja znama to "dostala" od doktora v BA a ani o tom nevedela, ze je nakazena. Az po testoch to zistili... Ale zaujimave je to, ze jej manzel aj deti boli negativny
06.05.2020 - 15:37:58
01
Príznaky som nemal a s kým som bol v styku minimálne dvaja mali testy. Tak ale možno som mal iba šťastie, že som akurát nebol v styku s nosičom. A kľudne nemôžem byť, keďže už min 2T som v karanténe, horšej ako štátnej
06.05.2020 - 15:45:19
00
OlafTopan napísal:
Ale zaujimave je to, ze jej manzel aj deti boli negativny

Asi mala s muzom oddelene loze :)
06.05.2020 - 16:47:21
00
Kde je napísané, že by snáď choroby boli 100 % prenosné?
Ako, niektoré k tomu nemajú ďaleko (osýpky, pravé kiahne).
Takú lepru dostať je napr. celkom umenie, v podstate to vyžaduje dlhoročný každodenný kontakt.
Spolužitie s babkou čo mala TBC viedlo akurát k tomu, že všetci ostatní v rodine sme nikdy nemuseli byť očkovaní - tuberkulínový test nám aj 40+ rokov po jej smrti vyráža dekle.
06.05.2020 - 17:34:36
02
Tí čo sa tam podpísali by mali ísť príkladom ale. Osobne ale nemyslím si že ľudstvo má nato uvedomiť sa. Podľa mňa to bude musieť spraviť planéta zaňho či už vírusom ktorý bude smrtelnejsi alebo suchom či inými katastrofami.. Proste realita je taká že sen mať dom s bazénom dve autá, ísť na kávu do Paríža za 20 eur a.menit svoj karbónový bike lebo nový má krajšiu farbu a superboost:) každé dva roky je neudržateľné. Také sny má určite 6mld. ľudí zvyšné dve možno myslia inak a konzum ich nezaujíma. Ľudia velice fandia organizácii napr my sme les aby sa netazilo ale pritom mať dom a popritom nejakú chalupu z dreva je ok. Veď to drevo sa ťaží preto lebo je po ňom dopyt nie preto že niekto chce ťažiť . A keď sa nebude ťažiť u nás tak sa bude vedľa ale planeta nepozná hranice museli by sa všetci uvedomiť a to zrejme nepôjde.

https://www.interez.sk/navrat-k-normalu-je-nemyslitelny-hviezdy-a-vedci-vyzyvaju-svet-aby-sa-po-skonceni-pandemie-nevratil-k-normalu/
06.05.2020 - 17:43:44
03
keyboard_arrow_up