chlapi priznam sa ze ja mazem cim pride a co mam po ruke, raz mazanie s lidlu, raz v spredi, raz nejaky vosk od weldire, ale zase mam 110 kg s batohom a bajkom dokopy mozno aj 140 kg a to uz ta retaz citi. pripocitajme si k tomu par krat zle pripraveny prevod, motor to dajak pretlaci, len retaz dsotane riadne po riti....Dano5 ties som tam mal tu kmc E - stoji skoro 50e, skoro ma drblo
06.05.2020 - 10:37:01
00
Johnym128 napísal:
:) ja mam 2019 eone sixty 800, aaa 40km dokopy :) kolko si najazdil, boli nejake problemy?

Vcera som akurat pozeral squirt lube a vsimol som si tu ebike verziu. Ma vyssiu cenu a ktovie mozno bude lepsia :)


Rozdiel v cene sú 2,- Eurá, E verzia by mala (podľa výrobcu) mať modifikované zloženie pre ešte väčšiu redukciu trenia, nakoľko pri ebajkoch je tá záťaž na reťaz podstatne vyššia... Ale ešte som netestoval...
06.05.2020 - 10:56:24
00
E znamená e-ovce. E reťaz možno zmysel má, ale zákonite musí byť ťažšia alebo v nejakom parametre horšia, ako reťaz pre bežné bajky. Ináč by ju kupovali chrti na bežné bajky a žiadna e-reťaz by to nebola. Pri mazive to je nezmysel. Mazanie funguje rovnako, ako pri bežných bajkoch. Chrt si ju nekúpi, lebo lebo je to e-masť. A majiteľ drahého e-bajku si priplatí, lebo je to špeciálna e-masť. Špeciálne mazivo na e-reťaze nedáva žiadny zmysel. Ak by bola lepšia, predávala by sa aj vo verzii pre obyčajné bajky. Len ako by ju rozlíšili, keď pri mazive nehrá hmotnosť žiadnu rolu? Obyčajný E-biznis.
06.05.2020 - 13:41:32
03
mozno suroviny na vyrobu e-mazania chodia zbierat na e-bikoch :D .. tak sa msui zaplatit, elektrina neni zdarma :lol:
06.05.2020 - 13:47:35
00
Joe70 E-reťaz samozrejme ťažšia je, pretože je konštruovaná na väčšie ťahy (aj keď paradoxne, nejako viac nevydrží... Ale to je hlavne o tom, ako príslušný pacient radí...)... Tým pádom si ju chrti samozrejme kupovať nebudú... A čo sa týka Squirtu, tak ten sa vo verzii pre klasické bajky predáva už dávno, s tým vlastne začali... E verzia prišla až minulý rok... Off course je to reklamný ťah, ale zas o nejakom hroznom "priplácaní" majiteľmi drahých ebajkov (keďže ten rozdiel sú smiešne 2,- Eurá a niekde je dokonca lacnejšia ako klasik Squirt) nemôže byť reč... :-)
06.05.2020 - 13:56:23
00
kupujú aj e-chrti https://www.mtbiker.sk/forum/post1593521.html#p1593521
06.05.2020 - 13:59:30
00
Nazgul: prave, ze pred par dnami ju Jezus kupil, o 2e lacnejsiu ako klasiku. Ja mam inak tiez podozrenie, ze s squitom retaz dlhsie drzi, ale zatial nemam dost skusenosti. Na druhu stranu, v prepocte na vydrz a cenu stoji asi 6x viac ako osvedceny shimano ptfe (tiez markering). Ale ak by naozaj sposoboval dlhsiu vydrz, tak aj vzhladom na to, ze fakt nespini retaz , to celkom stoji za to. Aj ked ja mazem pomerne casto, aj jazdim casto, nie su to nejake brutalne polozky. Akurat teda vo velkom chlade a mraze tusim moc nefunguje.
06.05.2020 - 14:14:21
00
Bajk je doma, reťaz slape a kolečko bolo pozute ,ako keby som ho nabrusil na bruske.menia ich ako na bežiacom páse,co je trošku sklamanie. Tých 12€ za materiál najviac nieje nejaká položka, skôr že tym musím do budúcna rátať,resp. Viac sa zaujímať ako radim a či priliz nenamaham reťaz. Nič učíme sa celý život a zas som o niečo múdrejší. Možno aj pre to má Bosch v 4 generácií veľké kolečko :)
06.05.2020 - 14:22:03
00
lto Tak ja klasický Squirt používam už druhý rok, hlavne preto, lebo nie som práve typ, ktorý by bol ochotný často čistiť a mazať reťaz, to ju radšej vymením... :-) :-) :-) Ale s ním mám perfektné skúsenosti, raz za 2 týždne stačí prebehnúť handrou a raz za mesiac v ňom reťaz vykúpať, a máš vystarané... Všimol som si, že na niektorých shopoch je E-čko dokonca lacnejšie ako klasika, ja mám od dodávateľa nakázanú cenu o 2,- Eurá vyššie, ako klasik... Ale - max spokojnosť, nakoľko v chlade a mraze jednoducho nejazdím... :-) :-) :-)
valecek Bosch 4. gen má klasický prevodník kvôli tomu, že zrušili planétku, ktorá vytvárala nemalý odpor a výrazne skracovala dojazd oproti iným motorizáciám...
06.05.2020 - 15:10:20
02
Nazgul ďakujem za objasnenie :)
06.05.2020 - 15:59:05
01
Tak vieš, ono záleží aj na výrobcovi toho prevodníka... Miranda (dvorný zásobovateľ Boschu) je blatko... "originál" od Magury ako tak, Trickstuff už stojí za to, a najlepši je Sram (áno, aj ten to robí)...
06.05.2020 - 19:29:49
00
kamos ktory sa v tom dost vyzna mi dnes tiez nukal sram, tak budem vediet ze do buducna si ho rovno zakupim. aspon si ma v tom utvrdil. teraz mam 15 zubovy a vzadu kazetu 11-46T, kedze velmi rovinky a cesty nejazdim, pri mojej vahe do buducna premyslam o prevodniku 14 zubovom, nech sa s mojimi 110 kg bajk tolko netrapi https://www.cykloeshop.sk/p/2291/prevodnik-sram-x-sync-pastorok-pre-bosch-motory-14t-straight-ocelovy-cierny

co myslis? dobry napad?

https://www.youtube.com/watch?v=US2BNvUhpSE
06.05.2020 - 19:39:00
00
no začne to e-masťou, potom e-reťazou a nakoniec si človek kúpi aj e-bike ja jazdím na e-gume (Eddy Current) a už špekulujem nad e-bikom, ale to by som asi viac servisoval ako jazdil :(
06.05.2020 - 19:45:43
00
Posledná veta k spamu a už sa vrátime k reťazam. Ja som za 1000 km do bajku nesahol, len jazdil,na jar nahodil lepšie plášte ( maxxis) a brzdy ice Tech.myslim že prevodník sa dá znícit aj na klasickom bajku.
06.05.2020 - 19:49:36
00
To nie je spam... No, takže... Dal si dve, úplne rozdielne veci... Prvá je (prvý link) prvý Sramácky pokus o Bosch CX prevodník... Nie, a určite nie... To, ako má vyzerať Sramácky Bosch prevodník je toto (foto)... No a druhá je diametrálne odlišná vec, a to je prevodník spolu s full chain guardom... To môžem odporučiť, pokiaľ máš 10sp. kazetu a jazdíš ťažké terény... Pokiaľ máš viac, už bude šúchať o ringy, nie je to totiž vec, ktorá by bola určená na vyšší rozsah prevodov...

Prílohy:

IMG_20200506_195754772_HDR.jpg
IMG_20200506_195754772_HDR.jpg 461.36 KiB thumb_up0thumb_down

06.05.2020 - 19:55:48
00
keyboard_arrow_up