Pre vsetkych mrncakov, ktori sa sli po*** z prijatych opatreni. Mali si to ist vyskusat do inych krajin a rychlo by precitli https://www.cvp.sk/publikacie/hospodarsky-rozvoj/porovnanie-epidemiologickych-opatreni-proti-sireniu-covid-19/
07.05.2020 - 10:49:02
02
ivan napísal:
No neviem. Otvorili sa terasy, pohostinstvá. Krčmár ale hovorí o nejakej druhej vlne.

Hej. "Krcmar" do toho vidi. A Iranci asi tiez - pred dvomi tyzdnami uvolnovali a teraz uz tu druhu vlnu vidno. A nechcem byt zlym prorokom ale v Belgicku mozno tiez prichadza - ale to uvidime az za par dni.
Takze asi tak - asi to bude trvat este dlho.
PS: u nas sa z jedneho vyskoceneho cisla neda este nic usudzovat, ale zjavne ten sajrajt stale preziva.
07.05.2020 - 12:33:03
00
no vidis, a nam uz chcu pomaly rusit HO :) som fakt zvedavy co budeme robit s detmi do semtembra ... mozno rozkvitne biznis s opatrovatelstvom
07.05.2020 - 13:13:06
00
lapaloma - rusit ako uplne, ze vsetci okamzite pridte do kanclu? to podla mna nie, podla mna urcite sa bude dat vybrat, a nebudu nutit okamzite rodicov prist ak nebudu moct.

Aj nam uz prisiel firemny mail, ze od 6.6. zacne prva faza uvolnenia. To asi bude znacit to, ze urcity pocet ludi moze prist a budeme sediet s vacsimi medzerami.
07.05.2020 - 13:34:47
00
Ono to pôjde hore všade, ale druhá vlna nebude podľa mňa silnejšia. Už vzhľadom na to, že všade sú nejaké opatrenia, tak nebudú tie nárasty také prudké. Situácii sa každý prispôsobí...
07.05.2020 - 13:35:44
00
u mna zatial chcu nabehnut na system aspon 30% ludi v praci a u zeny zase ze aspon obden + aby nebol plny kancel ... to bude platit tento mesiac ale co bude dalsi, co nejaka hlava pomazana vylepsí nevie nikto

my ale nerobime v openspace ... tam to bude asi chciet vacsu organizaciu prace


Naposledy upravil lapaloma dňa 07.05.2020 - 13:39:37, celkovo upravené 1 krát.

07.05.2020 - 13:38:07
00
v takom taliansku asi druha vlna nebude silnejsia ale u nas kludne moze kedze my sm etu prvu poriadne ani nemali. hlavne ked vsetci nabehli do obchodov a nie vsetci koli tomu ze nutne nieco potrebuju, ale len koli tomu ze sa nudia tak isli shopingovat...
07.05.2020 - 13:38:58
00
Nemyslim si, ze bude rozdiel v druhej vlne medzi nami a Talianmi. Zasa to bude o rychlych a efektivnych rieseniach (ak vobec druha vlna pride, snad nie :-) ). Ale "imunita stada" asi hrat ziadnu rolu nebude. Premorenost po prvej vlne je zrejme na urovni desatin percenta, mozno par jednotiek v oboch krajinach. Merkelova tvrdila, ze sa nakazi 70% populacie, ale zatial som nevidel data, ktore by sa priblizovali k tymto cislam. Cital som len o plosnom testovani v CR a tam to vyslo nasledovne:

Spravili plosne testy na 26000 ludoch a vysla im premorenost v maxime pre niektore lokality 5%. Ale vacsinou to bolo okolo 1%. Pritom pozitivne testovanych maju ~0.1% populacie. Cize premorenost je povedzme 10x vyssia ako pocet pozitivne testovanych.

"Testy respondentů ČSÚ ukázaly v Praze 0 až 1,48 procenta nakažených, v Brně až 1,87 procenta a v Olomouci až čtyři procenta. Mezi zvanými Akademií věd bylo až 1,29 procenta a IKEM 0,63 procenta. Mezi dobrovolníky, kteří se na testy sami přihlásili, pak v Brně 0,22 procenta, v Praze 0,4 procenta, v Litoměřicích 0,6 procenta, v Olomouci 1,29 procenta a v Litovli a Uničově 3,33 procenta."

V Taliansku maju pozitivne testovanych 0.36% populacie. Ak by sme aplikovali ceske statistiky a vynasobili to x10, dostaneme sa na cislo 3.6%.

Takze rozdiel premorenosti medzi CR (~1%) a Talianskom (~3.6%) mi nepride nijak zasadny pre pripadnu druhu vlnu. Keby to Talianom vyslo 36%, to by uz rozdiel bol.
07.05.2020 - 15:37:45
01
Na druhej strane, ako sa aj píše v tom dokumente hore čo postol cokupit, Slovensko nepatrilo medzí krajiny s najtvrdsimi opatreniami, čo sa týka pohybu ľudí. Mestá síce neboli plné ľudí, ale stretávali sa v prírode alebo sa niekde zašívali. Niektoré obchody fungovali a aj supermarkety. Však často aj boli niektoré parkoviská narvané... To, že sa teraz otvorili obchody a iné prevádzky navyše nemusí znamenať nič, pretože tie isté pravidlá budú fungovať všade ako doteraz. Ale uvidíme...

A tá premorenosť je blbosť. Aj na prípade Čechov to ukázalo, že s opatreniami premorenosť nebude...
07.05.2020 - 15:51:09
00
K testovaniu. Ak aj najspoľahlivejší test opakovaný 2 x nezistí u testovaného nakazenie vírusom SARS-CoV-2 znamená to, že testovaný nemá v sebe ani jeden vírus ? A ak takéto testovanie nezistí jeden vírus tak možno u človeka nezistí ani dva alebo dokonca ani tri vírusy. Takže negatívne testovaný je v podstate pozitívny a Merkelová má v podstate pravdu. Alebo sa možno s tými 70 % tiež mýli - je optimistka.
07.05.2020 - 15:56:31
00
Podla tohto ^, moze byt kazdy jeden zastupca virusu v tele infikovaneho cloveka tak prefikany, ze nikdy nezostane kempovat v nose alebo ustach, skade robia vyter, aby nebol identifikovanych testom. A takych virusov moze byt v tele viac, co 1 alebo 2, aj tisice. Ani tisic testov nepomoze... :fubar:

Pre istotu doplnim: snazil som sa o ironicky prispevok na nezmyselnost napisaneho vyssie.
07.05.2020 - 16:54:12
01
Spanish Flu: a warning from history

Its early origins and initial geographical starting point still remain a mystery but in the Summer of 1918, there was a second wave of a far more virulent form of the influenza virus than anyone could have anticipated.
07.05.2020 - 17:05:22
00
martink napísal:
Podla tohto ^, moze byt kazdy jeden zastupca virusu v tele infikovaneho cloveka tak prefikany, ze nikdy nezostane kempovat v nose alebo ustach, skade robia vyter, aby nebol identifikovanych testom. A takych virusov moze byt v tele viac, co 1 alebo 2, aj tisice. Ani tisic testov nepomoze... :fubar:

Pre istotu doplnim: snazil som sa o ironicky prispevok na nezmyselnost napisaneho vyssie.


Pre istotu doplním: tvoj príspevok je rovnaký nezmysel :fubar: :fubar: :fubar: ako môj. Ked si taký múdry - povedz kolko vírusov musí byť v tele aby bol človek pozitívne testovaný ? A koľko vírusov môže byť v tele aby bol pozitívny človek otestovaný ako negatívny ? Je negatívne testovaný človek skutočne negatívny ? Nemá v sebe vírus ? Nie je to náhodou tak, že určitú malú dávku vírusu testovanie nezachytí ? Určitú malú dávku určitá imunita zlikviduje alebo iná nezlikviduje ? S určitou malou dávkou vírusu je človek bezpríznakový, nakazený, pozitívne neotestovateľný, roznášajúci vírus ? Na dalšieho človeka s potom rovnakými alebo inými vlastnosťami ?
07.05.2020 - 17:10:11
00
V Nitre na jednej ulici majú pár ľudí chorých na túto chorobu. Keď napísali, že sú to domy ktoré majú spoločný dvor a žije tam vyše 40 ľudí, tak mi hneď bolo jasné o koho sa jedná 🙄
07.05.2020 - 18:04:24
00
Bavíme sa ale o ľudoch ktorí túto chorobu nemajú. Nemajú teploty, kašeľ. Majú alebo mali len vírus SARS-CoV-2.
07.05.2020 - 18:11:05
10
keyboard_arrow_up