Lesná stráž v okolí striebornice býva relatívne často. Z toho zákazu by som si ťažkú hlavu nelámal, pravdepodobne ho dnes poruším, tak dám vedieť, čo sa stalo :D

Výborné video, sranda aký chill to je na notebooku a keď som na traili, tak väčšinu vecí obchádzam a neskáčem. Inak z tých ebikov mám rozporuplné pocity, nemám teda nič proti ebikom, len nech sa tam nezrakvia.
08.05.2020 - 11:53:39
00
Zdravím,

len nedávno objavil som čaro horskej cyklistiky. Úplne mi učarovala trasa po červenej TZ od Marhátu cez Krahulčie Vrchy na Striebornicu. Ten trailík je úžasný a zrazu považujem zvážnice ako dopravnú trasu a nestačia mi na kompletný výlet. Bol by som nesmierne vďačný za ďalšie podobné traily v okolí PN (kľudne aj v rozumenj vzdialenosti autom, avšak pekne postupne...). Vzhľadom na obmedzené časové možnosti chcem, aby každý výlet za to stál a neísť len naslepo. Nemusí ísť vyslovebe o "trail". Stačí lesná cestička nevyjazdená traktormi...
Bicyklovať sa viem, avšak to je tak všetko. Tú červenú trasu cez Krahulčie zvádam dole v pohode, avšak Striebornica trail som s pokorou vzdal. Zaobstaral som si XC bike ako športovú pomôcku netušiac ako mi to učaruje... Asi by sa lepšie hodil nejaký trail bike, avšak všetko má svoj čas. Takže to sú moje súčasné limity. Budem vďačný za každý tip a vopred zaň ďakujem.

P.S.: kadiaľ vedie tá užasná cestička z priloženej fotky? Už som ju pár krát na fotke videl. Autorovi (phobus) za ňu ďakujem, je pár stránok dozadu...

Prílohy:

trailík1.jpg
trailík1.jpg 938.49 KiB thumb_up0thumb_down

10.05.2020 - 09:30:44
00
foto je to na cervenej znacke z Marhatu smer Gajda, dlhsie som tam nebol ,ale naposledy tam bolo dost popadanych stromov. Chodnicky najdes aj pod Tematinom, aj po cervenej znacke od Havrana na Hlohovec. Pripadne nieco dlhsie hreben Inovca. Pripadne z NM smer Plesivec, Velka Javorina hreben...
10.05.2020 - 10:22:33
00
GluteusMaximus, skús https://www.trailforks.com/trails/map/?activitytype=1&z=12.0&lat=48.61144&lon=17.88183
Okolie Tematínu a Ihelník mi prišiel zaujímavý, je to tam ihličnatejšie a štrkovejšie ako tu, trochu iné prostredie.
Hrebeňovka od Čachtického hradu cez Plešivec je dobrá aj keď by sa asi nemala jazdiť, pretože je tam kus CHKO.

Striebornica trail je fajn, pretože sa tam dá všetko bezpečne obísť a neskákať. Ja to tak stále robím, iba tú časť, ktorá sa končí strmým veľkým šutrom vynechávam úplne :D. Keď budeš vyjazdenejší, tak zaujímavý zážitok je ísť za niekým, kto to tam pozná. To veľmi posunie ďalej a ak by niečo, tak ťa má aspoň, kto poskladať dokopy... Sám radšej neskúšam nové veci.
10.05.2020 - 20:27:17
02
Keď sme pritom.tematine tak pribudla hore takáto ostara. Kvoli turistom. Kto by chcel ísť na tematin mimo otváracích hodine tak sa zatiaľ nezamkyna treba silnejšie potlačiť branu.
Na traily jeden padnuty strom ale tak traja by ho dali dole poprípade skok spraviť. Trail veľmi suchý a veľa sotoliny

Prílohy:

IMG_20200510_163425.jpg
IMG_20200510_163425.jpg 530.75 KiB thumb_up2thumb_down

10.05.2020 - 20:39:56
02
nejde o CHKO, ale napr. o NPR Cahticky hradny vrch a o PR Plesivec so 4. stupnom ochrany
ale chodnik z hradu smer Velky Plesivec je krasny a zjazdny v pohode na beznom ht
10.05.2020 - 21:05:22
01
double napísal:
Keď sme pritom.tematine tak pribudla hore takáto ostara. Kvoli turistom. Kto by chcel ísť na tematin mimo otváracích hodine tak sa zatiaľ nezamkyna treba silnejšie potlačiť branu.
Na traily jeden padnuty strom ale tak traja by ho dali dole poprípade skok spraviť. Trail veľmi suchý a veľa sotoliny


Tematín býval pekné miesto, kľudné, dalo sa posedieť, povečerať pri západe slnka často osamote. Teraz je z toho lunapark. Škoda... našťastie v okolí je veľa pekných miest, kde sa dá v kľude popremýšľať, a je tam aj nejaký výhľad aj keď ten z balkóna bol nezameniteľný... Tá opacha čo postavili na "balkóne" je už len třešnička na dortíku.
10.05.2020 - 21:30:09
01
Poraď ešte nejaké výhľady resp pekné miesta. 7 rokov dozadu poznali Ihelnik len domáci:)
10.05.2020 - 22:42:56
00
Ale kde .. pred 7 rokmi sa tam chodilo jazdit az z BA :) .. vsak si pozri sam https://www.mtbiker.sk/forum/post708940.html#p708940
Mozno este v oblasti Knazieho vrchu a Rovence je par zakuti, kde moc ludi nechodi, ale neviem. Dlho som tam nebol, uz vtedy tam bolo dost chodnikov ..
A este mozes skusit jazdit Bobrisovu skratku z Ihelnika dolu :lol: .. z vodarnou potom staci prehrabat daky maly chodnik a jazdis Ihelnik-Boroviste naraz.
10.05.2020 - 22:53:15
00
double napísal:
Striebornica sa stala populárna treba pozrieť video v 3:20 kde uvidíte vývoj e-bikov:) hoci kto tam už jazdi

tvl... motorky...
video fajn
11.05.2020 - 08:31:14
00
lto jasné ty Silva a Roman:) Dnes omnoho viac ľudí jazdí a aj ťažšie terény. Mne to to nevadí len sa budem musieť vyvarovať známim turistickým trasam cez weekendy alebo ísť na vecer. Podľa mňa okolie Ba cez weekendy nejazditelne:) teda pre toho kto chodí hľadať kľud alebo komy:) Aj Tribeč má.prekvapil koľko ľudí a cyklistov tam bolo. Nejaké nové veci skúšať už nebudem. Trailovych destinácii je veľa takže tie budem cyklicky navštevovať.
11.05.2020 - 11:05:33
00
Idealne miesta su take, kde treba bajk vyniest :lol:. Tam potom ani ebikeri nechodia :D
11.05.2020 - 11:51:45
02
ja na tom videu ziadny ebaik nevidim....
11.05.2020 - 12:52:13
00
Dnes som bol pozrieť ako rastie žihľava na červenej z Marhátu. A veru kolená doteraz cítim poprhlené :D inak podmienky v lese najlepšie. Ani sucho ani blato. Takže parádička.
28.05.2020 - 19:39:33
02
Upozorňujem že žltá cyklotrasa od Radošinej po Kolibu pod Gaštanom je totálne rozbitá od ťažby, viac menej neprejazdná a po daždi rozbahnená. Tomuto úseku sa radšej vyhnite.
01.06.2020 - 10:51:38
00
keyboard_arrow_up