asi nieje cyklista bez vodicaku, kazdy ma dnes vodicak..... a cyklista je ucastnik cestnej premavky ...... takze ma prisposobit jazdu stavu a povahe vozovky....... a ma jazdit tak aby dokazal bezpecne zastavit na vzdialenost na ktoru ma prehlad....
necitujem presne znenie zakona, len ze ak sa niekto ruti odkialvolvek kamkolvek a do niecoho narazi, viacmenej to bude vina toho co narazil lebo neprisposobil jazdu, nepredvidal atd
08.05.2020 - 21:40:39
00
dnes vecer uz boli komare, a to aj pri Somari kde nie je ziadna voda a duplom este teraz v tom suchu. Nechapem :x

A na cervenej pod Somarom je takato pekna tabulka

Prílohy:

P5081344.JPG
P5081344.JPG 191.04 KiB thumb_up0thumb_down

08.05.2020 - 23:35:45
02
chodia autami hore na Somara a tam opekaju :)
08.05.2020 - 23:44:07
00
Jezus napísal:
Asi nesli tak, ze keby za zakrutou stala skupinka ludi, tak by to v pohode zvladli. Aj ked je to cesta v lese, tak vzdy treba mysliet na to, ze za zakrutou moze stat skupinka ludi s detmi / psom a pod. To auto tam pokojne mohlo byt aj uplne opravnene z titulu nejakej prace. Nemam sice presne info, ale mam pocit, ze chyba nie je v tom, ze tam slo auto, ale v tych cyklistoch. Kolkokrat som uz stretol ziletkarov oproti ako si to valia v zakrute 50+...

Na ozrejmenie veci z fb. Je to zle napisane na strave chalan pisal ze sa zrazil s cyklistom ktory sa valil z hora cca 70kmh . Ziadne auto v tom nie je. Keby tam boli ludia tak zramuje tych...
09.05.2020 - 08:33:45
10
triki napísal:
kvôli krasom je npr.

Mas pravdu, pozrel som si, je to velmi velke, dokonca pod Mesacnou lukou na vychod az dole, to patri tam tiez, som myslel, ze to je nejaka dalsia. Ten Maly Rostun som kdesi cital, ze je tam hniezdisko asi sokolov?
09.05.2020 - 08:53:11
00
dnes v MK ako vymetené...kam sa všetci podeli...? 8)
09.05.2020 - 17:20:22
00
podla toho kde .. ja som stretol spusty ludi
09.05.2020 - 20:11:09
00
Kazdy si povedal, dnes je pekne v MK bude plno, pojdem inde :)
09.05.2020 - 20:15:41
10
Alebo regenerujú po včerajšku 🙂
09.05.2020 - 20:42:10
00
Velmi pekne a prijemne dnes vecer v lese, ale ako je vsetko doslova zasrate, to je desive. Ked musis tak musis, ale to je taky neprekonatelny problem zajst aspon par metrov dalej od chodnika/lavicky/ohniska/besiedky? Ano je sucho, takze zial vsetko sa pomalsie rozklada, aj papier, ale tym obalom od vreckoviek by ani ten dazd nepomohol. O idiotoch, co nadalej zakladaju ohne, to je aj skoda hovorit...
09.05.2020 - 21:17:03
07
Dudo napísal:
hm, tak tam som uz dojazdil...

https://www.facebook.com/chkomalekarpaty/
"Dnešný deň sme osadili nové označenie národnej prírodnej rezervácie Roštún (Sološnica, Plavecké Podhradie). Na území tejto NPR platí 5. stupeň územnej ochrany. ..."

Čo to konkrétne pre cyklistu znamená? Minule som pozeral akurát značku pod Klokočom, a prečiarknutý bike som tam nevidel, tak mi to nebolo jasné. Ani z tohto som si tým nebol istý: https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_uzemna-ochrana-prirody-a-kraji

Ako je mi jasné, že púšťať sa na biku krížom cez les mimo ciest môže len debil, a chápem, prečo je to zakázané. Ale čo ak chcem výjsť trebárs na Roštún či na Záruby, po turistckej značke, s tým že si asi vytlačím bike (nenechám ho predsa v strede lesa)? Môžem, či nie?
10.05.2020 - 01:24:00
00
Nemôžeš ani tlačiť vedľa seba.
10.05.2020 - 01:40:08
01
No mňa by to tiež zaujímalo. Klokoč by nemal byť taký problém, tam ide TZ po hranici NPR. Skôr by ma zaujímala NPR Kršlenica, to akože nemôžem ísť po zelenej TZ na biku od Plaveckého Mikuláša smer Amon? Veď tam je stará rozbitá asfaltová cesta. A takisto nechápem, prečo na niektorých tabuliach pred vstupom do NPR/PR je nakreslený zákaz bicykla a na iných nie.
10.05.2020 - 08:32:14
00
Tesak napísal:
asi nieje cyklista bez vodicaku, kazdy ma dnes vodicak..... a cyklista je ucastnik cestnej premavky ...... takze ma prisposobit jazdu stavu a povahe vozovky....... a ma jazdit tak aby dokazal bezpecne zastavit na vzdialenost na ktoru ma prehlad....
necitujem presne znenie zakona, len ze ak sa niekto ruti odkialvolvek kamkolvek a do niecoho narazi, viacmenej to bude vina toho co narazil lebo neprisposobil jazdu, nepredvidal atd


Poznám viacero dospelých, čo vedia bicyklovať no nemajú vodičák. Okrem toho všetci do 17/18 rokov ani vodičák mať nemôžu. Takí 17 roční chalani asi nejazdia vždy s rodičmi, ktorí vodičák majú :) A keď si ešte spomeniem, ako sme jazdili dole kopcom po karpatských asfaltkách v takom veku my... teraz by som sa už bál ;)

Inak samozrejme súhlasím, že rýchlo ísť je fajn, ale musí to byť tak rýchlo, aby to bolo aj bezpečne.
10.05.2020 - 09:20:31
03
pred 25 rokmi som aj ja jazdil ako blazon v lese, ale to bolo o dost menej ludi a podstatne menej ako je teraz pocas korony
10.05.2020 - 10:57:00
00
keyboard_arrow_up