Zdravím,

Mám snáď nejakých 5/6 týždňov prehľadávania informácií ohľadom mtb, prezreté desiatky videí.. pomaly sa mi už o tom aj sníva ?
No mám zopár otázok, kde by som uvítal názor vás.. zapálených alebo horlivých jazdcov a odborníkov..

Keďže mám 182cm a váhu 95kg, bol by som rád, kebyže poradíte aj ohľadom veľkosti rámu a rozmeru kolies, pre prípad kúpy cez net. No asi by bolo predtým lepšie sadnúť na vytypované typy modelov a tak následne kúpiť cez net a preto..

1/ Nový alebo použitý?
2/ Ak nový, tak net alebo kamenná predajňa?
3/ Je citeľný rozdiel v cene bicykla, ak poviem rozpočet 500-750€ alebo 750-999€?
4/ Doplňujúca otázka pre mňa je karbón. Vraj každé kilo zaváži. Preto ak užívaný bicykel, je rozhodne lepšie zamerať sa na karbónový rám?
5/ Štandardné sedlo alebo gélové?
6/ Vidlica pružina alebo vzduch?
7/ Teleskopická sedlovka?
8/ Môžte odporučiť z nižšie uvedených značiek v spomínaných cenových limitoch, ktorý je podľa vás TOP

CTM, Kellys, Scott, Cannondale, Merida

A ako posledné, by som vás chcel požiadať o nejaké linky ?

#Ďakujem vopred za akékoľvek tipy a rady#
10.05.2020 - 12:27:18
00
V prvom rade mtb je široký pojem a nepíšeš, kde, čo a ako chceš jazdiť. Bicykel si vyberaj podľa výbavy vs ceny nie podľa značky. Takmer všetko čo si napísal je individuálne a nedá sa všeobecne povedať či je lepšia jazdenka alebo nový, to podľa výbavy/ceny/stavu ..... hádam jediné, čo sa dá povedať že vzduchová vidlica je určite lepšia ako pružinová. Na akrbón sa za pri rozpočte 500-700 vykašli:) Sedlo je individuálne... Kamenná predajňa vs net je asi o tom, že na nete nájdeš lepšiu cenu ale bike ti príde v krabici a nespravia ti garančku a v kamennej predajni si vyskúšaš na to sadnúť, bicykel ti zložia a nastavia na teba a môžeš rovno jazdiť plus ti spravia garančku po zábehu.
10.05.2020 - 13:30:26
01
+ teleskopická sedlovka ak sa dá určite áno
10.05.2020 - 20:51:24
01
DuroV pokiaľ nevieš čo bude jazdiť ako vieš, že mu bude treba teleskopku. Keď bude jazdiť poľné, lesné cesty, zvažnice a cestu po meste tak mu asi teleskopku nebude treba. či?
11.05.2020 - 19:54:11
02
Správne, netreba :)
11.05.2020 - 20:00:07
00
Ako som napísal "ak sa dá". Mať teleskop/nemať teleskop? Ja nemám a teraz poviem že by to bola určite vec, ktorú by som chcel pri novom biku.
11.05.2020 - 22:56:28
00
Poviem ti vlastnú skúsenosť. Keď som sa rozhodol, že budem viac jazdiť, tak som kúpil nový GT Avalanche asi za 350 eur (pružinová vidla, osadenie nejaká acera a V-brake). Lepší bike som pred tým nejazdil, takže som bol úplne spokojný, ale až tak veľa som nejazdil. Po dvoch rokoch som si povedal, že investujem a kúpil som jazdený bike cez 1000 eur (vidla vzduchová, osadenie tuším shimano XT). No a vtedy som zistil aký veľký rozdiel je v bikoch a neskutočne ma bike začal baviť a jazdil som oveľa viac. Nechcem tým povedať, že lacnejšie biky sú zlé, ale ak máš tie finančné možnosti, tak by som išiel do jazdenky v cenovej relácii 750-1000 eur, kde už vieš zohnať veľmi slušný bike (hliník na 29 kolesách, vzduchová vidla fox, rockshox a osadenie niekde medzi shimano deore až XT).

1/ zachovalú jazdenku
3/ tá hranica je individuálna niekto môže dobrú jazdenku predávať aj za 500-600 a niekto slabši bike za 800..či bol bike za dobrú cenu zistíš, tak že veľmi rýchlo z inzercie zmizne (predaný)..:)
4/ V cene do 1000 eur by som sa zameral na lepšiu výbavu a ostal pri hliníku.
5/ Individuálne
6/ Vzduch
7/ Zatiaľ by som neriešil, môžeš dokúpiť neskôr.
8/ TOP je ten, ktorý sa ti bude páčiť a bude za dobrú cenu..:)

Ja som napr. svojho času kúpil tento:
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/260743/superfly-al-elite-2013.html
na horšie počasie popri fulle a jazdilo sa na ňom výborne. Teraz na ňom už jazdí kamarát. hľadal by som niečo podobné aj keď momentálne sú tie biky teraz drahšie.
13.05.2020 - 09:37:05
02
keyboard_arrow_up