Ahojte, viete mi prosím poradiť či si radšej vybrať Trek X-Caliber 9 alebo CTM Rascal 4.0?
CTM má lepšiu vidlicu (Sektor vs Judy Silver), ako aj plášte, obe pevné osy (na Treku len predná) a podľa údajov je až o 1kg ľahší. Trek má zadnú prehadzovačku XT, CTM iba SLX, ale to je asi len zanedbateľný rozdiel. Trochu sa ale obávam kvality rámu CTM, je na neho len 5 ročná záruka, nemá vnútorné vedenie káblov, a teda ani pripravené diery na teleskopickú sedlovku (dajú sa vyvŕtať, ale stráca sa tým záruka). Trek má celoživotnú záruku na rám a vidlicu. CTM je asi trochu kratší - neudávajú reach, čakám na informáciu.
Trek X-Caliber 9 - 1200€, CTM Rascal (po zľave) - 1170€.
Neviem sa rozhodnúť
Vopred ďakujem za rady

https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/cz/cs_CZ/kola/horsk%C3%A1-kola/xc-cross-countryhorsk%C3%A1-kola/x-caliber/x-caliber-9/p/29760/

https://www.ctm.sk/bicykle/mtb/rascal-4-0-29/matna-cierna-cervena/
04.05.2020 - 20:10:46
00
Ahoj, neodpoviem ti na vsetko ale skusim takto: mal som moznost jazdit na rascal 2.0 CTM je lahsi a je to aj trochu citit. Geo mne viac vyhovoval aj kusok vidlica lepsia. SLX by mala byt vyssia rada. Pri umyvani mi trochu vadil ten spodny kabel vzdy tam ostalo blato a tak. Tak ako pises CTM je lepsie osadeny a este aj pevne osi. Tak jazda na nom by mala byt o cosi lepsia. No a trek vlastnim mesiac a pol a hlavne som ho kupoval pre dozivotnu zaruku na ram, nosnost, navarky na nosic. Ale na rascali sa mi jazdilo a kusok lepsie. Myslim si ze tento CTM je sportovejsi. Ja som si vybral xcaliber 9 pre hore uvedene veci a mne staci.
04.05.2020 - 20:27:38
00
Za mna Trek. Mam 100kg a chcem hlavne pevny ram s vysokou nosnostou a dozivotnou zarukou na ktorom viem mat aj teleskopku. To su moje priority. Vidlica Judy a absencia pevnej osi vzadu trochu zamrzia na tom Treku veru. Ja som kupil akurat Kona Honzo. Pozri na Alza.sk. Nosnost ala Trek, dozivotna zaruka na ram, pevne osi vpredu vzadu, teleskopka..akurat trochu problemovy 1x12 SX Eagle pohon. Cena jemne nad 1200€.
04.05.2020 - 21:27:19
00
Caves, kde si dostal zlavu na 1170, u toho ctm ka ?
10.05.2020 - 13:54:13
00
keyboard_arrow_up