Ahoj, otazka na majitelov gen 4, nestalo sa vam ze vam vyskocilo chybove hlasenie error 510? Mne dnes v polke vyjazdu zrazu prestal fungovat moto,
09.05.2020 - 16:16:26
00
marmocko Mozes popisat presnejsie miesto, kde si to zaregistroval ? Napr. vedenie VN, ine rozvody v zemi, prip. magneticke anomalie atd.

Preklad z googlu:

Čo sa stane, je to, že systém zobrazí „Error 510“ a kým je možné displej ovládať, motor nevysiela žiadne napájanie, kým sa nereštartuje systém. Niekedy bolo potrebné viacnásobné resetovanie, aby sa to znova spustilo, pretože motor pracuje niekoľko sekúnd a znova sa zobrazí chyba. Zaznamenal som každú inštanciu chyby.

Predajná služba nedokázala nájsť žiadne chyby v systéme, ale aktualizovala firmvér a povedala mi, aby som monitorovala správanie systému, aby sa pokúsila nájsť vzorec, keď sa chyba spustí.

Chyby pokračovali a ja som našiel vzor pri pohľade na informácie o nahrávaní: bol vždy na rovnakom ~ 500 m úseku cesty.
Na všetkých ostatných trasách, v jazdných podmienkach alebo intenzite sa bicykel chová dokonale.

Tiež som urobil test tým, že som sa vyhnul tomuto úseku cesty, nezískal som žiadne chyby, zakrúžil sa späť a nevyužil ten úsek, ktorý podľa môjho názoru spôsobuje chybu - a chyba sa objavila podľa očakávania.

Predajca mi tiež požičal staršiu verziu Gen2 Performance CX MTB na testovanie a na tomto mieste sa nevyskytli žiadne chyby.


Následne to predajca vyskúšal sám na ďalších 2 motocykloch Bosch 2020 a všetci na tom mieste urobili rovnakú chybu. Medzitým sme v meste našli ďalšie dve miesta, kde sa chyba vyskytla. Zdá sa, že tento problém je systematický a týka sa všetkých 2020 kolies spoločnosti Bosch, alebo aspoň tých, ktoré vyrobila spoločnosť Cube. Zrejme medzi generáciami niečo zmenili.

Tento problém som vyniesol aj s firmou Bosch a požiadali ma, aby som okrem iného použil kompas alebo aplikáciu magnetometra, aby som zistil, ako sa správa, či je kľuka magnetizovateľná a či existujú nejaké viditeľné elektrické vedenia. okolo.
Urobil som tak a je to záznam na normálnom úseku cesty , zatiaľ čo toto je záznam, kde sa chyba vyvolá . Jasne vidíte rozdiel. Môže to byť podzemné elektrické vedenie, blízka nemocnica so zariadením MRI, indukčné slučky na detekciu vozidla alebo niečo iné. Pokiaľ ide o ďalšie dve miesta, netuším.

V súčasnosti spoločnosť Bosch skúma tento problém a povedal mi, aby som sa tejto ceste vyhýbal alebo vypol motor. Bicykel sedí v servisnom stredisku predajcu, pretože nechcem pridať ďalšie opotrebenie, ak ho plánujem vrátiť.

Zaznam z magnetometra z bezneho neruseneho miesta >

res.cloudinary.com

Zaznam zo zaruseneho mieste, kde dojde ku chybe 510>

res.cloudinary.com
10.05.2020 - 15:05:19
01
No toto som cital aj ja, presne miesto bolo v brezovej pod bradlom na mohyle stefanika, skusal som aj system restartovat, vybrat bateriu , dokonca aj konektory z motora a nepomohlo nic
10.05.2020 - 16:41:42
00
janik3 napísal:
Caute bajkeri, ak by to nadejnych kupcov zaujimalo, dnes som zvolil extremne podmienky a testoval som vydrz baterie bosch 630 s motorom gen4. K podmienkam: priemerne -2 stupne, trasa v 1/4 sneh - navrchu sypky, pod tym tvrda zmrznuta skrupina (do kopca som presmykoval, na rovine ma to sakra brzdilo) a cela jazda s max. podporou v rezime turbo. Vsetko faktory, ktore znizuju dojazd pomerne vyrazne. Vysledky jazdy mam: 42 km trasa, 1.100 vyskovych metrov a zbytok baterie na konci jazdy 15%. Myslim, ze pekny udaj. Keby bolo teplejsie, da sa ratat s priblizne 50km na vylucne najvyssom stupni podpory. A to je uz slusny dojazd. Najma ak beriem do uvahy aj vyskove metre. V rezime eco v kombinacii s obcasnym sport-om to bude krasna porcia na jednu baterku.


Mam ho tiez. A u teba pekny dojazd.
Ja mam prevod 1x12 a skusal som aj ja dojazd.
U nas v BŠ su same kopce min. roviny. Vacsinou za vlastne 60%, Eco 30%, Tour 10%.
Najazdene 50 - 55 km a zostatok 50% baterky a cca 850 prevysenie.
A to pritom vazim 110kg + 4kg bag.
Takze za mna úplne super.
12.05.2020 - 20:45:14
01
ak si siel 60% za vlastne tak realne si na bateriu spravil cca 23km s malym prevysenim a velmi malou dopomocou co vychadza na dost slabu vydrz
12.05.2020 - 21:24:08
01
Brdo, mas pravdu. Dako som si to zle poratal.😮😀
No nic, musim to otestovat znovu a poriadne.
13.05.2020 - 07:55:21
01
ticha zavist. ja mam starsiu generaciu boshu s malym prevodnikom, par krat som skusil ist bez podpory ale to bolo riadne na prd
19.05.2020 - 08:28:37
00
Tak prevodník je 32 a prevody ako som písal 1x12. Pre mňa je to úplne super. Dosť tým šetrím baterku.
Ale musím ešte otestovať tú výdrž, len vždy na to pozabudnem.
20.05.2020 - 16:06:13
00
Ahojte
tak ja pridám tiež dnes 82 km prevýšenie 1006 m , za vlastne 10% , Eco 59% , Tour 31% , 625ka baterka po dojazde ešte 43% a ja mam 38 a 1x12 a mám 106kg + 3kg bag takže zamňa Super
06.06.2020 - 19:00:56
03
Spotreba je dosť subjektívna vec, dnes som prešiel kolo rieky cyklochodnik 24,8km s prevýšením smiešnych 390m a s baterky mi ubudlo 1%. 99% času rýchlosť môjho ebike bola cez 30km/h priemerná rýchlosť bola 26km/h par zastávok na obzretie krajiny. 100% času zapnutý 3 stupeň, na druhej strane ten sa zapína až pri poklese rýchlosti pod 25km/h, tak že jeho asistenciu som využil len pri rozjazdoch a 2-3 kopčekoch. 99% času som šiel na prevode 38-11 fakt by to chcelo niečo ťažšie taký prevod na prednom koliečku 42-44 by bol super na presunoch po rovine.

Druha vec je pekný hard stupak po rozbitom teréne s priemerom stúpania 25°, kde 1km si vezme 10% batérie :)

Ebike do kopca je fajn, ale na rovine je to zúfalo pomalé, veľké rapavé balóny na 1,8 atmosféry, s prevodom do sily 38-11, nie je nič moc na rovinu. Hocijaký krosačik by si ma dal na raňajky.
07.06.2020 - 03:44:11
00
Každý bajk je dobrý na to,na čo bol vyrobený. To isté platí napr. Pri autách. Aj Fiat chiquechento je parádne auto na rozvoz pizze,alebo keď bývaš na ostrove
07.06.2020 - 06:53:14
03
Snajprik zase trošku kecá, alebo mu ten ukazovateľ batérie nefunguje.
A nechcem tu riešiť matematiku, ale podľa tých jeho čísiel, 1% času musel cúvať rýchlosťou okolo 400 km/h :-D
07.06.2020 - 13:23:50
00
A to ešte len budeme pozerať, keď sa snajprik s tým byciklom ešte lepšie zžije. To sa vráti z výjazdu a baterka bude mať 110% ???.
07.06.2020 - 16:45:51
03
skor sa bojim co sa stane ked mu dojdu lieky
07.06.2020 - 16:53:12
02
Milam ešte nemám načipovaný ebike, tak pri rýchlosti nad 23,5km/h už na mňa motor kašle a keď na rovine jazdím cca 30km/h, tak sa mi motor ani nezapne. Ja mam podozrenie že to 1% mi zožrala riadiaca jednotka :D Keby som ju nezapol tak by mi nezmizlo ani to 1% :D
08.06.2020 - 00:11:44
00
keyboard_arrow_up