scart335 napísal:
Neviem či je to je zrovna pravda,keď ho ľudia nosia x hodín, také prevhlnuté rúško musí byť ako sprej keď do neho fúkneš...

Už tu bolo písané, že nejde o ochranu ale o poslušnosť
A ja tiež nosím rúško iba tam, kde sa to vyžaduje (teda skoro všade 😂)
10.05.2020 - 20:51:18
00
capulo napísal:
dobre tak este upresnim, tu ludia doma a okolo domu nenosia skoro nikto nic, a to plati aj ked ide o 8 poschodovy panelak s vytahom a podobne, proste je doma tak naco si to bude davat, sak ide len do auta pred panelakom...
a uplne naj je ked daka suseda zbada detvaky a hned ich zacne tapkat abo hladkat po hlave ze jaaaj ako ste vyrastli...
takze osobny kontakt v relativne uzavretom priestore a ani naznak zeby sa aspon snazili vyhybat alebo co, nic proste
jedine kde to maju este na hube su obchody, lebo tam ich sbs nepusti, ale to je tak cele

a kolko ich je uz chorych?
10.05.2020 - 20:55:13
03
Inak kedze je tu vela hejterov pendlerov a podobne, tak by som sa chcel spytat na jednu otazku, na ktoru neviem najst jednoznacnu odpoved.
Preco by nemohol na Slovensko vstupit obcan SR (napr. aj z Viedne), ked sa preukaze negativnym (nie starym) testom? Vsade sa riesi aka karantena, ale test nie je moznost.
Jedine co ma napada je, ze sa behom toho dna odkedy sa dal otestovat pokym prisiel na hranice nakazil, ale to mi teda ako velky risk nepride. :)
10.05.2020 - 20:55:23
02
Ešte k rúškam pre nechápavých – hlavný účel je blokovať priamy prúd vzduchu z úst. Namiesto toho, aby pri kašlaní, kýchaní, ale aj rozprávaní leteli kvapôčky na metre ďaleko, s rúškom sa dostávajú len kúsok a klesajú neškodne k zemi. Je to ako keď chceš niekoho o-š-ť-a-ť, ale nemôžeš si rozopnúť gate.
10.05.2020 - 20:59:57
017
eaten napísal:
Inak kedze je tu vela hejterov pendlerov a podobne, tak by som sa chcel spytat na jednu otazku, na ktoru neviem najst jednoznacnu odpoved.
Preco by nemohol na Slovensko vstupit obcan SR (napr. aj z Viedne), ked sa preukaze negativnym (nie starym) testom? Vsade sa riesi aka karantena, ale test nie je moznost.
Jedine co ma napada je, ze sa behom toho dna odkedy sa dal otestovat pokym prisiel na hranice nakazil, ale to mi teda ako velky risk nepride. :)

Že vraj už sa dá, hovorili Slováci čo som v Nemecku postretal ale tuším len 3dni platí ten test, ale over si to...
10.05.2020 - 21:08:52
00
Hmm, naozaj? Zaujimave, nikde to nebolo komunikovane a myslim ze vela ludi tu o tom netusi. Kazdopadne, za tu cenu (tak rychlo co som pozrel 190e) je to stale neunosne, ale ak by sa to malo tahat cele leto tak porozmyslam nad dovolenkou na Slovensku. :)
10.05.2020 - 21:21:22
00
po prejdeni tunajsich tem s fotkami z tohto predlzeneho vikendu az zasnem nad tym, kolko dokaze byt v jednej domacnosti cyklistov :lol:
ved my sme hotova cyklisticka velmoc :D
10.05.2020 - 21:31:57
02
bubbic napísal:
Od zaciatku je znama informacia, ze nosenim ruska(satky, bufky, akejkolvek handry) chranis ostatnych pred svojimi vyparmi. Takze nie, neboja sa oni teba, ale o teba.


Tomu neverím. Väčšina ľudí si podvedome dodnes myslí, že rúško ochráni. Inak by to nenosili. Človek je od prírody egoistický tvor. Chcem vidieť ako toľkým ľuďom na Slovensku leží na srdci blaho druhých...
11.05.2020 - 11:56:37
03
To, ze si nieco vacsina ludi mysli, este nezarucuje, ze je to pravda. ;-)
11.05.2020 - 12:01:47
00
k tomu už len staré známe: Ludia, jedzte Hovná, miliony much sa mylit nemozu!
11.05.2020 - 13:56:12
07
Taký dosť blízky známy podľa covid testu prekonal covid a žije v 5clennej domácnosti a nikto to nemal iba on (kašeľ a biele hlieny že vraj, aj to len týždeň ) tak mi všetci ešte raz povedzte jak je to hrôzostrašné.
11.05.2020 - 15:34:34
00
Prave to je na tom hrozostrasne, ze niekto ma pri korone "soplik", a niekto na koronu zomiera.
Ja sam ked som len nachladnuty, tak mi byva obycajne dost blbo, a pomaly uz pisem zavet :)
11.05.2020 - 16:01:18
00
Opytaj sa tych stoviek lekarov, co nan zomreli, ake to bolo...
11.05.2020 - 16:14:40
01
Beznádejné.
Nikdy nedostanú niečo všetci. Stačí byť mutant (a KAŽDÝ je mutant), ktorý má iný ACE2 receptor a vírus nepochodí.
A to že v podstate na hocičo "bežné a neškodné" sa dá chcípnuť je druhý fakt. Veľmi podobná vec je poliomyelitis, teda stará dobrá obrna, tam drvivá väčšina postihnutých nemala žiadne problémy. A niekto skončil na doživotie na ventilácii. BTW tiež kvapôčková infekcijó.
Staré rčení hovorí, že 5 % vždy prežije.
11.05.2020 - 16:17:49
02
Zdvihne Matovič hodenú rukavicu? Česi od 25.5. rušia (za určitých podmienok) povinnosť nosenia rúšok v exteriéru.
11.05.2020 - 19:19:32
03
keyboard_arrow_up