To mame uz dlho. V prirode nemusis mat rusko ak v okoli 20 metrov nikto nie je.
11.05.2020 - 20:18:37
02
preview.redd.it
11.05.2020 - 21:12:06
03
Pre bojovnikov s koronou, ponuka Quatar airlines 100.000 leteniek zdarma - https://www.qatarairways.com/en/offers/thank-you-medics.html?utm_source=tourdesvet&utm_medium=tourdesvet&utm_campaign=tourdesvet
12.05.2020 - 10:25:38
00
Už letiiiím 🛩 ... 😂
12.05.2020 - 10:29:32
00
letiská rozšírili ten vírus do sveta takže pokiaľ nebude vakcína alebo krajina nebude mať 14 dní po sebe 0 v počte nových nakazených tak sa lietať nebude:) Ako som doma a viacej chodím do prírody tak zisťujem, že na Slovensku je tiež pekne a dá sa kde íst a to platí hlavne pre bicykel. takže máme šťastie,že žijeme v krajine v akej žijeme Vážme si to:)
12.05.2020 - 11:12:54
013
Inak mi nejde do hlavy ta logika, ze 14 dni po sebe 0. Ja som myslel ze cela pointa lockdownu je "flatten the curve" nie uplne to vyhubit. Ono je pomerne lahke mat 0 novych nakazzenych ked vsetci budu doma, nik nebude pracovat, vyliezat z domu - akurat budu po case trosku hladny a mozno aj bez strechy nad hlavou. Na Slovensku je super, ze mame 0 novych pripadov, v Rakusku maju 40, ale tu uz je viacmenej vsetko pootvarane a ekonomika zije dalej. Ono sa moze stat zavriet aj na rok, ale raz sa tie hranice otvoria a ludia sa nakazia - len sa to oddaluje, nemyslim ze to len tak zmizne a ludia co sa nenakazili sa uz nikdy nenakazia. Pointou bolo nemat preplnene nemocnice a pretazeny zdravotny system - ale zda sa mi ze sa to zmenilo na honenie ega, ze my mame menej nakazenych za den ako susedia. Samozrejme nehovorim, ze sa ma vsetko naraz pootvarat, ale tiez si nemyslim ze ekonomika je nepodstatna :). A rad by som sa mylil a virus by sa vyhubil.
12.05.2020 - 11:21:20
012
Bohate bude stacit ked sa budu dodrzovat odstupy + hygiena, dezinfekcia a moze byt vsetko* otvorene.
*(teda okrem kin, koncertov, stadionov a pod, kde su ludia ako sardinky spolu dlhy cas)

Uz mame nejake tie data a neni kovid ani z daleka tak smrtelny ako sa predpokladalo, takze treba tomu aj prvotne opatrenia prisposobit, navyse ludia neprestali umierat na ine choroby. V usa kolabuju poloprazdne nemocnice, lebo sa ludia boja ist do nemocnic a doktorov neni z coho platit.
12.05.2020 - 11:34:57
01
Ekonomiku nespasia obchody ani obchodne centra. Pomoze to par podnikatelom, to je fakt. Ekonomiku na Slovensku spasia firmy ako VW, PSA, Land Rover, Kia + subdodavatelia. To su kolosy, ktore by ju spasili, len zatial akosi nie je pre koho vyrabat naplno. Vy si myslite, ze taky VW by uz netlacil na plnu prevadzku, keby mali tie auta komu predavat? A to az potom zacnu tlaky na vladu na uvolnenie opatreni.
12.05.2020 - 11:41:06
07
Nehovorím aby ekonomika ostávala zavretá hovorím o cestovaní a dovolenkách v zahraničí čo nieje nevyhnutné pre človeka. neviem si predstaviť momentálne ak by bola letná sezóna rovnaká ako minuly rok. Myslím,že by sa to zase roznieslo. Uvidíme o mesiac. Proste rozlietavat svet je podla mna riziko. Ale autá nech sa vyrábajú a hlavne predávaju:)
12.05.2020 - 11:44:11
00
A dost ludi zisti, ze vlastne cestovali len kvoli tomu, aby sa mohli pochvalit, pripadne aby "susedu rozdrapilo" a nie kvoli tomu, ze do danej destinacie tuzili ist a hlavne si oddychnut :D
12.05.2020 - 12:38:18
04
jaro1 napísal:


Stačí trochu rozkliknut podmienky ( alebo kto to už pozná ani rozklikavat nemusi ) a hneď je všetko jasne ako zadarmo :) ...letenka je zdarma, zaplatíš si iba poplatky. Väčšinou “letenka” v eco stojí 600, za miesto v lietadle das tak 200, zvyšok sú poplatky...takze dať napr 400€ za nejakú letenku v dnešnej dobe keď nevieš či poletia alebo aké budú obmedzenia nie je žiadna sláva...ale zase lepšie ako žiadna ponuka ( a to mám Qatar Airways najradšej zo všetkých aeroliniek )

Tu je napr cena z Viedne do Singapuru v novembri...že koľko “letenka” a koľko poplatky :)

Prílohy:

AE2F50BA-B63F-4889-B696-B0611B66E20B.jpeg
AE2F50BA-B63F-4889-B696-B0611B66E20B.jpeg 175.79 KiB thumb_up0thumb_down

12.05.2020 - 12:40:04
00
Sesulak ekonomiku spasia mali podnikatenia, bohuzial, dost ich je na tie velke firmy napojenych ako dodavatelia, ale samotny koncern velke dane neplati, maju vybavene obrovske danove ulavy a priamo zamestnavaju len par tisic ludi, to nieje vela.
Prvy kvartal budu mat najsilnejsie asi zahradkarstva :D


Inak podla mna linka autom do chorvatska bude v lete urcite otvorena.
12.05.2020 - 12:49:41
00
Vsak samozrejme ze firmy budu ovplyvnene situaciou, ale tak otvorit co sa da. Cim viac "obchodikov" bude otvorenych, tym menej malych podnikatelov bude odkazanych na pomoc od statu - aj ked je mi jasne ze aj tak ich to ovyplvni. Ked by to malo pomoct 10% ludom, tak stale je to dost na to aby sa nad tym rychlo uvazovalo.
Ak mozu robit omse a natrepat ludi do jednej velkej budovy, kvoli ekonomicky a zivotne maximalne nepodstatnej veci , tak nevidim dovod drzat zavrete obchody na ktore su ludia (a nie len podnikatelia ale aj predavaci v nich) odkazani.
12.05.2020 - 13:15:42
03
double napísal:
som doma a viacej chodím do prírody tak zisťujem, že na Slovensku je tiež pekne a dá sa kde íst a to platí hlavne pre bicykel. takže máme šťastie,že žijeme v krajine v akej žijeme Vážme si to:)

Sak som ti furt vravel, ze je lepsie dobre ponosit bajk u nas, ako sa trepat kamsi do Talianska/Rakuska na lanovku :D :D
12.05.2020 - 15:41:47
02
ja si myslim ze do Rakuska budeme moct ist. Niekedy behom leta urcite, mozno uz v juli.

-- a teda aj vratit sa naspat budeme moct, som zabudol dodat :D bez karanteny
12.05.2020 - 15:44:14
00
keyboard_arrow_up