Assegai je asi menej agresívny ako dhf, či?
12.05.2020 - 10:11:46
00
to som si práve nie istý, originál sú obe gumy DH
12.05.2020 - 10:12:41
00
napisem skusenost

Maxxis Assegai- vynikajuci plast v lese hlinene cesty suche/mokre , katastrofa travnate povrchy a povrchy kde mas napadane stare listie,hlucny a pomalsi
MAXXIS Rekon+-pre mna najlepsi plast aky som jazdil ,trochu slabsi na travnate polochy
12.05.2020 - 13:37:20
01
Hutchinson Taipan. Za 5500km som mal jeden defekt. Ostatné plášte čo som skúšal sú v rámci odolnosti oproti nemu len detské hračky.

Čo sa týka nahadzovania na raf,paradoxne šiel najľahšie so všetkých.
12.05.2020 - 13:42:01
00
radkofan napísal:
napisem skusenost

Maxxis Assegai- vynikajuci plast v lese hlinene cesty suche/mokre , katastrofa travnate povrchy a povrchy kde mas napadane stare listie,hlucny a pomalsi
MAXXIS Rekon+-pre mna najlepsi plast aky som jazdil ,trochu slabsi na travnate polochy


2,8 šírka by už bola veľa, ale vďaka za info o Assegai, pomohlo. všimol som si že DHF sa robí aj DD prevedenie, vezmem teda ten
12.05.2020 - 14:28:56
01
sorcerer ja mam 2,8 DHF DHR na 27,5 vpredu vzadu.

druhý krát by som si asi zobral dozadu len 2,6/2,5 ale v predu je to super a celkovo som konecne sebaisty na trailoch.

mne ako motakovi tie gumy odpustia vela chyb a pomahaju tam kde neviem jazdit. na asfalte je to porod, ale tie gumy na to neboli stavane. ich revir je nespevneny povrch :)
12.05.2020 - 14:42:04
00
sorcerer Tak ja mám zatiaľ gumy tak ako boli na bajku.... Vpredu 2,5 DHF (29"), vzadu DHR II 2,8 (27,5)...stále som na dušiach...znižoval som tlaky, len teraz už neviem presne ake tam mam.. Musím kuk, lebo vpredu chcem ešte o niečo znížiť... A mne tie gumy proste vyhovujú... Ak bude relatívne dobrý nájazd (teda hlavne zadnej)....Tak kupujem presne túto istú gumu.

Vpredu by som časom možno menil za širšiu, ale teraz mi to vyhovuje a dokážem s tým dosť jazdiť za svoje, či už asfalt alebo terén (veď vieš), takže valivy odpor pre mňa prijateľný... A v teréne držia dobre... Hlavne keď som znížil tlaky... Špekulujem že vyberiem duše... Noo uvidím ešte... Zatiaľ som s týmto okej.
12.05.2020 - 15:01:44
01
jednoznačne duše von,to bolo prvé ke´d som priviezol e-bike z predajne (plášte obidva DHR2 Max Terra 3C 27,5 x 2,8") dve duše mali spolu 750 gr. ,namiesto nich šiel tmel Joes Elite super sealant ,1 dcl do každého kolesa-výsledok- mierna úspora váhy,nižší valivý odpor,nižšie tlaky-lepší grip,ako bonus za 1 rok jazdenia(2300 km) ani jeden problém z defektom(z dušami pochybujem že by sa mi to podarilo ...
12.05.2020 - 15:23:26
00
ja jazdim 2.1 -2,0 vpredu aj vzadu duse 5500km tiez som nemal defekt podla mna dost vela robi plast lebo neni mozne tie iste trate a ludia co s nimi jazdim maju lacnejsie plaste a defekty aj 2 za den a asi aj vaha robi dost
12.05.2020 - 15:45:21
00
záleží od prevedenia, pokiaľ je zosilnená konštrukcia plášťa ako SuperGravity a DD u Schwalbe, či EXO+, DD u Maxxis, ostatní výrobcovia tiež majú to svoje, defekt spravidla nehrozí. ale samozrejme lepšie sa kupuje plášť do 25€ ako za cenu pneumatiky na auto. čím väčšia hustota gumy a hrúbka plášťa, tým menšie riziko defektu. sú ťažšie samozrejme, ale na ebajkoch to nevadí
12.05.2020 - 18:46:11
00
Pirelli majú nové emtb plášte https://velo.pirelli.com/en/ww/scorpion-mtb/e-mtb
30.06.2020 - 15:40:14
00
Na autách som ich kedysi jazdil :) vedeli robiť dobré gumky
30.06.2020 - 21:06:01
00
K tým tzv. e-mtb plášťom: Také niečo, ako e-mtb plášte je marketingová blbosť. Aj ebájk je vždy len bicykel. Plášte na bicykel sú vhodné aj na e-bicykel. Záleží len na tom, kde a ako sa má s nimi jazdiť.
30.06.2020 - 21:47:04
00
valecek napísal:
Na autách som ich kedysi jazdil :) vedeli robiť dobré gumky

Mal som Pirelli na Mondeu z prvovýroby a leteli po pár tis. km na smetisko :D Odvtedy mám na tú značku alergiu. Ale samozrejme netvrdím, že je to zlá značka. Aj majster tesár sa niekedy utne a uznali to aj vo Forde.
laco napísal:
K tým tzv. e-mtb plášťom: Také niečo, ako e-mtb plášte je marketingová blbosť. Aj ebájk je vždy len bicykel. Plášte na bicykel sú vhodné aj na e-bicykel. Záleží len na tom, kde a ako sa má s nimi jazdiť.

Nie celkom. Ebajk je podstatne ťažší a zadné koleso dostáva pri zrýchlení oveľa viac zabrať. Ja som zodral zadnú pneumatiku na ceste Schwalbe Tyrago za mesiac / 1000 km. Predná je ako nová. Je to ale lacný šunt z prvovýroby. Uvažoval som nad Schwalbe Marathon E-Plus, len som ich nezohnal tak som kúpil obyčajné. Ale éčka majú väčšiu nosnosť a sú aj trochu ťažšie, takže nebude to len marketing. Aj keď rozdiel v cene asi adekvátny nebude. E ovce sú ako i ovce. Treba ich podojiť.
30.06.2020 - 23:05:00
00
Joe každá značka vyraba eko gumy, premium gumy, najnovšie uhp či super uhp2 gumy a športové gumy. Kedysi kým karty nemiešali značky ako hankook, toyo, goodyear a pod boli p Zero nero Jediná dostupná možnosť v športe. Ja už po tých stovkách sád uprednostnujem koncern Goodyear. Škoda že nerobia plášte na bajky
01.07.2020 - 05:31:27
01
keyboard_arrow_up