imajoros napísal:
Preco by to nemali byt ok? Ake su tvoje obavy konkretne?

Myslel som ci sa s tým bude dat ísť aj rýchlejšie alebo to je výrazne obmedzenie oproti 3prevodniku
12.05.2020 - 21:36:13
00
Da sa s tym suse ist cez 30 bez toho aby si slapal ako naspeedovany 😁
12.05.2020 - 21:38:38
00
Ja osobne viac ako 30 na rovinkach na horskom biku nejdem prakticky nikdy. Ale ano, da sa.
12.05.2020 - 21:40:23
00
imajoros napísal:
Ja osobne viac ako 30 na rovinkach na horskom biku nejdem prakticky nikdy. Ale ano, da sa.

Aký máš bike?
12.05.2020 - 22:28:35
00
Kona Honzo 2020
12.05.2020 - 22:52:48
00
Caute, ako to vidite s tou SX sadou na rascale 2 ? Ja konkretne chcem 27,5 kolesa, a 1 prevodnik a vychdza mi to tak ze budem menit dost komponentov podla tych referencii co som sa tu docital na sram pohon. Asi ale najprv sam opacim ten sram kym pojdem do prestavby ...
Ake s tym mate skusenosti ? je tam nejaka nadej ze tam bol nejaky upgrade ? alebo je to naozaj šmejd.
Ma niekto z vas skusenosti ze ste si vybrali bike ale ste chceli ine kolesa ako udava dany model ? (Keby sa dalo bral by som rascal 4, ale ponukaju tusim len 29")
13.05.2020 - 10:18:29
00
SXko je plastova prehadzovacka. Ano citas spravne, plastova :-) Ak by ti nahodou vyhovovalo Sko ram, tak toto je zaujmava ponuka na 27.5 kolesach https://www.mtbiker.sk/shop/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/kellys-gate-90-275-model-2019.html

    13.05.2020 - 10:29:02
    00
    Kukal som aj tento, ale vyslo mi z toho ze najlepsie bude sa sramu asi uplne vyhnut. okrem saltru som sa docital ze musis ohnut konkretny zub na kazete aby to nestrielalo :D... ako toto ja nemienim robit. momentalne mam stary bajk ktory radi na *****, chcem konecne nieco lepsie ako smejd. ten rascal ked osadim novy orech MS, kazetu SLX/XT, salter XT, radenie XT(to neviem ci treba menit), retaz, (dufam ze nie aj predok) tak ma to cele vyjde na 1200 cca
    Do buducna mozno brzdy a predny pastorok
    13.05.2020 - 10:38:12
    00
    Ano presne tak to urob. Este ked zvazis po case mozes vymenit aj vidlicu a priapadne ram keby bolo treba. Potom budes mat bicykel ktory ti bude presne vyhovovat :D

    //NXko je podla mna v pohode sada. 12 kolo je vzdy citlivejsie na nastavenie. Ohybanie zubov na kazete neviem dke si pocul ale trufam si povedat ze to je p***a. Ten Gate ma zapletane Mavici, a vyrazne lepsiu vidlu ako rascal. A nebudes musiet nic menit.
    13.05.2020 - 10:40:13
    01
    Mam 1x12 SRAM SX Eagle na biku. Vopred zdoraznujem, ze bike mam 1 mesiac. Najazdil som nan nieco cez 300km prevazne lahky/stredne tazky teren. Na zaciatku ked som bike zabiehal to radilo tak na 75%. Malo to problemy na najvacsich pastorkoch. Po cca 150km som to dal do servisu nech mi to poriadne nastavia. Odkedy mi to nastavili tak to funguje ako svajciarske hodinky. Absolutne ziaden problem. Ci idem do kopca, z kopca, pomaly, rychlo...funguje to. Ano je to entry level 1 x 12 pohon a je to lacne kvoli pouzitym materialom atd. Ale ak to dobre nastavis, funguje to. Ak by si s tym v buducnosti nebol spokojny - podla videi a clankov na nete - da sa prehazka jednoducho vymenit za napr Shimano SLX a bude ti to fungovat. SLX prehazka stoji co som pozeral tak 50 eur. Nemusis dokonca menit ani radenie. Staci prehadzovacka. Je to udajne kompatibilne.

    Suma sumarum, ja som so SX spokojny a keby som spokojny raz nebol mam v plane kupit Shimano prehazku (mozno aj radenie) a zivot pojde dalej :)
    13.05.2020 - 14:24:08
    01
    klmrmts napísal:
    Kukal som aj tento, ale vyslo mi z toho ze najlepsie bude sa sramu asi uplne vyhnut. okrem saltru som sa docital ze musis ohnut konkretny zub na kazete aby to nestrielalo :D... ako toto ja nemienim robit. momentalne mam stary bajk ktory radi na *****, chcem konecne nieco lepsie ako smejd. ten rascal ked osadim novy orech MS, kazetu SLX/XT, salter XT, radenie XT(to neviem ci treba menit), retaz, (dufam ze nie aj predok) tak ma to cele vyjde na 1200 cca
    Do buducna mozno brzdy a predny pastorok


    O tych zuboch na kazete som cital aj ja. Nic take ale nepozorujem. Vobec. Ja bych sa SX Eaglu nebal byt tebou.
    13.05.2020 - 14:25:58
    01
    keyboard_arrow_up