Ja som mal rovnaký problém aký opisuješ. Upload som musel robiť cez kábel, lebo cez BT prešiel tak na 10-ty pokus. Vymenil som telefón a bez problémov. Prihlási a spojí sa so zariadením automaticky, rovno ma hodí na stránku s výjazdmi a dám len upload. Do 2.minút vybavené :)
14.05.2020 - 10:00:38
00
milanatik napísal:
Hm, do neznamej cinskej znacky by som celkom nechcel ist... ako to ma ten IGP s presnostou GPS zaznamu? Vyskove metre su ok, alebo clovek po jednom 20km vyjazde zdolava everesty? :-D

Pouzival som ho cca rok. GPS zaznam bol v pohode, vyskove na mojom kuse blbli. Najviac ma ale otravovalo ho zakazdym pripajat k PC a manualne uploadovat zaznamy na STRAVA. Preto som nedavno kupil EDGE 530. Ale existuje nieco podobne a lacne, len s tym nemam skusenost, viac v samostatnom vlakne https://www.mtbiker.sk/forum/post1595168.html#p1595168
14.05.2020 - 10:38:41
00
milanatik napísal:
Nejake tipy na konkretne modely?

Bryton Rider 10
Bryton Rider 15
14.05.2020 - 11:45:13
10
clxno1 napísal:
Pouzival som ho cca rok. GPS zaznam bol v pohode, vyskove na mojom kuse blbli. Najviac ma ale otravovalo ho zakazdym pripajat k PC a manualne uploadovat zaznamy na STRAVA. Preto som nedavno kupil EDGE 530. Ale existuje nieco podobne a lacne, len s tym nemam skusenost, viac v samostatnom vlakne https://www.mtbiker.sk/forum/post1595168.html#p1595168


Mam IGS10 druhym rokom a za sumu 37 eur co som ho kupil, nie je o com. Dokupil som senzor rychlosti Magene z ALI za 10eur. Rovnako dobre funguje so snimacom tepu z Decathlonu.

Synchronizacia do STRAVA ide automaticky cez telefon. Ziadny kabel do PC. Cez BT stiahnem zaznam do IGP appky a ta to automaticky uploadne do STRAVA. Aktualne vyskove metre vobec neriesim, co si tak vsimam, tak zalezi od vonkajsej teploty prip tlaku. Zaujima ma celkovy pocet nastupanych metrov, co si myslim, ze ukazuje +/- spravne.
Vydrz baterky mam nizsiu ako udava vyrobca ale 3-4 vyjazdy po 4-5hod s tym spravim minimalne ak nie viacej. Nikdy mi ani nezdochla baterka na nom. Presnost GPS za mna no problem, ziadne ustrelovanie trasy, ked sa chyti GPS tak uz drzi. Pomer cena vykon u mna na dostacujuci. pouzivam to aj na MTB aj na ROAD.
14.05.2020 - 12:52:56
00
Teraz sa dá kúpiť aj iGPSPORT iGS50E za 50 €. Ja už ho používam rok a nesťažujem sa (kupoval som ho za 57 €)
14.05.2020 - 13:16:41
00
Zdravim,mam obj. Garmin Edge 130,a potrebujem dokupit aj snimac rychlosti? ci je to zbytocne,jazdim lesy.Ked treba staci,mi aj Magene od Aliho,ci original Garmin snimac.Ma to vyhody,ked je tam aj snimac rychlosti?.Vdaka
14.05.2020 - 13:32:44
00
vladino95 napísal:
Zdravim,mam obj. Garmin Edge 130,a potrebujem dokupit aj snimac rychlosti? ci je to zbytocne,jazdim lesy.Ked treba staci,mi aj Magene od Aliho,ci original Garmin snimac.Ma to vyhody,ked je tam aj snimac rychlosti?.Vdaka

ved jasne, akekolvek meranie zalozene len na gps (vzdialenost, rychlost, sklon, nastupane metre) je z princípu chybne ...
a snimac moze byt akykolvek, staci ze podporuje ANT+
14.05.2020 - 13:41:56
10
vladino95 napísal:
Zdravim,mam obj. Garmin Edge 130,a potrebujem dokupit aj snimac rychlosti? ci je to zbytocne,jazdim lesy.Ked treba staci,mi aj Magene od Aliho,ci original Garmin snimac.Ma to vyhody,ked je tam aj snimac rychlosti?.Vdaka

Terén v lese, kde často meníš rýchlosť je horšie ako cesta...Tiež používam Magene snímače, aj s Garmin hodinkami fungovali výborne.
14.05.2020 - 19:29:13
10
juraj.bobor napísal:
Mam IGS10 druhym rokom a za sumu 37 eur co som ho kupil, nie je o com. Dokupil som senzor rychlosti Magene z ALI za 10eur. Rovnako dobre funguje so snimacom tepu z Decathlonu.

Synchronizacia do STRAVA ide automaticky cez telefon. Ziadny kabel do PC. Cez BT stiahnem zaznam do IGP appky a ta to automaticky uploadne do STRAVA. Aktualne vyskove metre vobec neriesim, co si tak vsimam, tak zalezi od vonkajsej teploty prip tlaku. Zaujima ma celkovy pocet nastupanych metrov, co si myslim, ze ukazuje +/- spravne.
Vydrz baterky mam nizsiu ako udava vyrobca ale 3-4 vyjazdy po 4-5hod s tym spravim minimalne ak nie viacej. Nikdy mi ani nezdochla baterka na nom. Presnost GPS za mna no problem, ziadne ustrelovanie trasy, ked sa chyti GPS tak uz drzi. Pomer cena vykon u mna na dostacujuci. pouzivam to aj na MTB aj na ROAD.


Kto nahodou hlada tak tu je v slusnej cene IGS10 - https://www.gearbest.com/bike-computers/pp_3004781538275375.html?wid=2000001 37eur prip 41 eur aj s drziakom.
19.05.2020 - 09:14:50
00
Ahoj ako je to s aktualizaciou map v garminoch napr. edge 830 su bezplatne?? Mam mio cyclo 205HC ale premyslam vymenit za nieco vymakanejsie hlavne aby som nemusel pripajat stale s kablom k PC. Idealne by bolo nieco take ze si poskladam cestu v komoot a cez telefon to naheram do GPS. Pacia sa mi Edge 830 , Wahoo roam popripade Sigma rox12
24.05.2020 - 19:51:23
00
Aktualizácie sú bezplatné. Prípadne ak nevyhovujú Garmin mapy, tak sa dajú napr. freemap.sk a iné. Pre Komoot máš appku priamo v Garmin Edge 830, takže cez mobil to tam nie je problém nahrať. Tak isto Strava a iné služby. Ostatné neporadím, nemám skúsenosti.
24.05.2020 - 20:20:26
00
szabogabi rox 12 som mal minuly rok 2ks, oba som vratil, maju konstrukčnu chybu ...
teraz mam Lezyne Mega XL ... po poslednej aktualizacii je sparovana aj s Komoot, takze ked vytvoris trasu v Komoot, automaticky ju mas ihned v app Lezyne a vies ju spustit ... nic nemusis nahravat, kopirovat, ani presuvat ... pri Lezyne pouzivam kabel len na nabijanie, vsetko sa da spravovat cez app, ako prenos do stravy, tak aj nastavenia cyklokompu a jeho obrazoviek
24.05.2020 - 20:48:58
00
Zdravim ,pred kazdym vyjazdom si musim manualne nastavit vyskomer?? stale je tam ina hodnota.Takto mam robit stale??.Garmin Edge 130.Vdaka
26.05.2020 - 09:41:09
00
130 nemá mapové podklady, takže sa kalibruje iba cez GPS, prípadne (asi) manuálne. Či sa tam dajú nastaviť konkrétne body (miesta) celkom pochybujem (bez tých map. podkladov by to nedávalo zmysel) ale to nech potvrdí či vyvráti niekto, kto to zariadenie vlastní.
26.05.2020 - 21:34:41
10
Po zapnuti aj nacitani satelitov su tam hausnumera, ale po spusteni aktivity sa vyska nastavi na realnu. Zatial sa mi co viem iba raz stalo ze som isiel cely vyjazd cca +80m, asi nedobre nacitalo alebo co... Zatial som nikdy manualne nic nenastavoval.
26.05.2020 - 21:40:12
10
keyboard_arrow_up