to iste mi robilo na ios - zacalo to po jednej aktualizacii systemu - obcas mi prisla sms ze som precerpal par kb - no neuctovali mi to. vsetky data som mal zakazane a vypnute. v O2 mi povedala ze to moze robit aj vadna sim karta. kedze pouzivam net v tel. fakt vynimocne zakazal som cez moje O2 sluzbu a mam pokoj. nevyhoda riesenia je ze ked chcem net v telefone potrebujem najprv wifi aby som sluzbu znova aktivoval. zatial to dalej neriesim
ale pozeram ze mi odisla smsm do anglicka na cislo +447537410227 - no zasa budem musiet nieco zakazat len este neviem co :-D
28.04.2020 - 20:40:58
01
My sme to intenzivne riesili kvoli roamingu - niektore telefony si stahuju udaje o sieti a to je cca 7kb, co prekroci 5kb free limit.

Gusto0: ticha SMS na povolenie FaceTimu. Vies, co mas zakazat :-D
28.04.2020 - 21:45:56
01
https://zive.aktuality.sk/clanok/146651/mate-telefon-od-xiaomi-sleduje-vasu-aktivitu-data-zjavne-ani-neanonymizuje/
ale zase ze by to bol velky rozdiel oproti googlu? asi ani nie.
03.05.2020 - 09:51:58
00
nepodlozene obvinenia https://xiaomiplanet.sk/forbes-ako-prvy-obvinil-xiaomi-zo-zbierania-informacii-o-pouzivateloch-smartfonov/
05.05.2020 - 08:26:12
00
že to napísali na xiaomiplanet, ešte neznamená že to nie je pravda...ruku na srdce, kto dnes nešpehuje ? všetci, iba xiaomi nie...? chápem že ortodoxní xiaomi fans budú protestovať, ale nebuďme naivní...treba sa s tým naučiť žiť..
05.05.2020 - 08:47:59
00
jasne, spehuju/zbieraju data o pouzivani vsetci aj xiaomi, ale nie sposobom, akym to prezentovali na forbes.
05.05.2020 - 09:19:59
00
Na okraj toho, že keď chce byť človek "v bezpečí", má sa spoľahnúť na podporu od výrobcu:

"Samsung has patched a CRITICAL bug affecting the past 6 years of Smartphones

Since 2014, the Android OS flavor running on Samsung devices have included a handler for the
custom "Qmage" image format (.qmg). A security researcher with Google's Project Zero
discovered a way to exploit how Skia, which is the Android graphics library, handles these
Qmage images sent to a device. And this can be exploited as a 0-click attack through the
reception of MMS messages without any user interaction.

No other smartphones appear to be impacted because only Samsung appears to have modified
the Android OS to support the custom Qmage image format, which was developed by a South
Korean company “Quramsoft.”


https://www.grc.com/sn/SN-766-Notes.pdf

pozn.: keď vám odkaz nefunguje, je to preto, že toto premúdrelé fórum scenzurovalo legitímnu doménu Steva Gibsona (Gibson Research Corporation), takže ako doménu použite iniciály mena jeho spoločnosti.
13.05.2020 - 08:40:24
00
:-D co je zle na slove g-r-c?
13.05.2020 - 08:43:45
02
ale popici nicomu nevadi :-D
13.05.2020 - 09:24:31
06
URGENT!!!
Môj mobil Xiaomi Redmi 5 Plus si ako už veľakrát vypýtal aktualizáciu. Tentokrát to bola aktualizácia MIUI launcher, aj tá už doteraz niekoľkokrát bez problémov prebehla. Tentokrát mám však veľký problém - telefón stále dookola hlási, že "MIUI launcher sa opakovane zastavuje" s otázkou, či chcem problém nahlásiť na analýzu. Je jedno či kliknem na Zrušiť alebo Nahlásiť, stále sa to hlásenie zobrazuje znovu a znovu dookola. Nepomohol ani reštart. Telefón sa prakticky nedá používať, nedostanem sa vôbec k aplikáciám. Nejaký nápad čo s tým?
13.05.2020 - 13:00:44
00
Da sa restartovat do recovery modu? Tam potom premazat cache a skusit restart.
13.05.2020 - 13:15:31
11
Vďaka Marinada za tip, podarilo sa mi to nakoniec vyriešiť odinštalovaním všetkých aktualizácií MIUI launcher-a. Išiel som podľa tohto linku: https://www.miuios.cz/nefunguje-miui-launcher-po-tyzdennej-aktualizacii-na-global-22111#p341239
Do nastavení som sa dostal z hornej lišty, to našťastie šlo. Vymazanie dát podľa toho linku nepomohlo. Vymazal som aktualizácie a síce to už ide ale rozhádzalo mi to úplne nastavenia a upratanie aplikácií na displeji. Asi radšej počkám na ďalšiu aktualizáciu, túto už riskovať nebudem.
Edit: dnes, deň po, mi volal syn - rovnaký telefón, rovnaký problém. Tá aktualizácia sa teda pekne nepodarila.
13.05.2020 - 13:44:58
01
Kamarat s nejkaym starsim xiaomi mal rovnaky problem. Ja nastastie pouzivam poco launcher
14.05.2020 - 12:01:33
00
Ja nakoniec ani neviem preco som kupil Xiaomi, lebo skoro vsetky appky od nich som dal prec :D (resp. vypol) a pouzivam alternativne. Jednou z prvych bol lanucher, ktory som nahradil za Lawnchair, na SMSky pouzivam QKSMS, prehliadac Firefox & Opera, galeria: Simple Gallery, na youtube mam NewPipe (az na Operu su to vsetko open-source aplikacie, vacsinou nainstalovane cez F-Droid) a od googlu mam len Gmail
14.05.2020 - 14:28:18
00
veď o tom je android, že si to prispôsobíš podľa seba
14.05.2020 - 14:53:08
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up