Najnovšie zistili, že sa im minul nabytok, tak aj do Ikea chodia 😁😁
13.05.2020 - 23:24:43
01
prispevky tu boli, len akosi zmizli

kazdopadne ja dufam ze nebudeme tak blbi a neotvorime hranice aby ludia mohli lozit po dovolenkach len pre svoje potesenie. nech si EU vravi co chce (aj tak im ide len o to aby ludia minali peniaze, aj za cenu vyssieho poctu obeti)
radsej nech namiesto hranic otvoria skolky a skoly
vazne nam netreba to ze niekto si pojde chytat bronz k moru s deckami, dotrepe to sem, decka to v skolke/skole prenesu na ostatne deti (hadam si nik nemysli ze deti budu behat nonstop s ruskami a dodrziavat hygienu), decka to prenesu na rodicov, ti do prace... a vsetko len koli tomu ze dakto 'musel' ist k moru
14.05.2020 - 04:39:07
04
svokor potrebuje lepidlo na protezu z rakuskej DM, tak sa ma pytal, kedy mu pojdem kupit :P ze vsak urcite poznam nejake cesticky
14.05.2020 - 09:10:42
00
Svekrovi na protézu doporučujen toto

Prílohy:

35003TU.jpg
35003TU.jpg 20.65 KiB thumb_up0thumb_down

14.05.2020 - 10:34:07
00
‘Finally, a virus got me.’ Scientist who fought Ebola and HIV reflects on facing death from COVID-19
https://www.sciencemag.org/news/2020/05/finally-virus-got-me-scientist-who-fought-ebola-and-hiv-reflects-facing-death-covid-19
https://science.hnonline.sk/biologia-a-chemia/2145431-legendarny-virolog-dostal-koronavirus-detailne-opisal-ake-necakane-komplikacie-prinasa
14.05.2020 - 10:42:19
00
nickovw08 napísal:
Svekrovi na protézu doporučujen toto

Robi sa aj transparent. To bude lepsia volba ;-)
14.05.2020 - 11:43:20
01
len taky maly tip - kupil som si v lekarni zopar jednorazovych chirurgickych rusok. Oproti tym latkovym su velmi lahke a tenke, obcas mi to pripadalo ze ani ziadne rusko nemam. Takze myslim, ze to je idealne na leto.
To len tak pre info pre tych co doteraz nosili len latkove ruska a buffky, tak ako ja.

www.solik.sk
14.05.2020 - 12:12:37
00
ja mam astmu a to bavlnene neznesiem, po par minutach sa dusim, tak uz ostane len ako relikvia :D nosim len tieto papierňaky a aj tie mi niekedy daju zabrat
14.05.2020 - 12:19:38
00
ok je mi jasne, ze som neobjavil ameriku, neboj :) ale pre mna som ju objavil, a objavil by som ju aj skor, keby ste to tu niekto uz davno napisali ;)
Doteraz som nosil vacsinou ffp2 kn95, a to je dost hrube a na leto pre mna uplne nevhodne. A s buffkou alebo inymi latkovymi mi je tiez teplo a dusim sa. Takze tieto tenke lahke papieraky mi na leto plne vyhovuju.
14.05.2020 - 12:25:32
01
Ahoj priatelia. Nevie niekto aku presnost maju tie PCR testy? Lebo teraz sa uz bavime v radoch jednotiek promile pri pozitivnych. Co pri 99,9% presnosti je uz na urovni chyby.
Alebo, sa nejako inak osetruju taketo vysledky (napr pozitivny sa este raz preveri)?
14.05.2020 - 12:55:24
00
will PCRka je fakticky betón, pokiaľ sa vzorka nekontaminuje pri manipulácii, čo by sa pri správnej laboratórnej praxi nemala, ale chybička se vloudí. W tym przypadku ide o false positive, a tá P je viacmenej nulová (cross contamination je možná len tým, čo máš na stole, alebo ak je sám laborant tiež infikovaný alebo kontaminovaný, a proti tomu sa samozrejme robia opatrenia).
Samozrejme že má svoje slepé okno, teda vírus sa musí dostatočne namnožiť, aby sa zjavil v stere. Od oka zadriem, že je to povedzme 10 % inkubačnej doby (pri HIV sa protilátky zjavujú tak po 6 týždňoch, ale podarilo sa vyPCRkovať vírus už po asi 4 dňoch, ak si ten svetový rekord dobre pamätám) a že je to trochu individuálne závislé. A odtiaľto pochádzajú "false" negatives.
Predstav si že máš balík špendlíkov s rôznofarebnými hlavičkami. Vysypeš ich do sena, zaviažeš si oči a ideš robiť výter - zamáchaš v sene paprčou, aby sa ti pár špendlíkov do nej napichalo. Potom si dáš dole handru z očí a pozeráš, či si naďopol aj špendlík s červenou hlavičkou. Je jasné, že ak je v celej hromade sena jediný, tak sa ti to asi nepodarí, ale ak ich tam je isté množstvo, začína sa to meniť na istotu :D


Naposledy upravil tulenik dňa 14.05.2020 - 16:00:21, celkovo upravené 1 krát.

14.05.2020 - 15:52:41
13
Dik tulen. Tak to potom je fajn. Len som neni zvyknuty na 100%-tnu presnost, tak som bol zvedavy.
Samozrejme - ako si pripomenul - nemyslel som to slepe okno, ked este nie je virus namnozeny dostatocne alebo ze sa spravi blba chyba v labaku.
14.05.2020 - 15:59:23
00
Pokiaľ nukleovka nie je nejako silne porušená (napr. keby si chcel osekvenovať egyptského múmiáka) tak no problem. Čo je tento prípad. A aj s tým múmiákom sa to dá často vyriešiť, len sa pritom zapotíš :D takže napríklad kto koho nakladal v amarnskej dynastii vieme celkom slušne.
14.05.2020 - 16:02:47
00
capulo napísal:
prispevky tu boli, len akosi zmizli

kazdopadne ja dufam ze nebudeme tak blbi a neotvorime hranice aby ludia mohli lozit po dovolenkach len pre svoje potesenie. nech si EU vravi co chce (aj tak im ide len o to aby ludia minali peniaze, aj za cenu vyssieho poctu obeti)
radsej nech namiesto hranic otvoria skolky a skoly
vazne nam netreba to ze niekto si pojde chytat bronz k moru s deckami, dotrepe to sem, decka to v skolke/skole prenesu na ostatne deti (hadam si nik nemysli ze deti budu behat nonstop s ruskami a dodrziavat hygienu), decka to prenesu na rodicov, ti do prace... a vsetko len koli tomu ze dakto 'musel' ist k moru

boli take nazory, ze deti mozu byt vybornymi prenasacmi, kedze vacsina z nich mala byt bezpriznakova, ale podla tohto vyskumu deti do 12 rokov takmer nie su infekcne, pretoze nemaju dostatocnu vydychovu kapacitu pluc
https://zivot.pluska.sk/zaujimavosti/maju-dobre-spravy-holandski-vyskumnici-predpokladaju-deti-takmer-neprenasaju-koronavirus
14.05.2020 - 17:48:12
00
Mikrokaranténička :o

14.05.2020 - 19:26:46
02
keyboard_arrow_up