Zdravím, posledné dni riešim dilemu ohľadom veľkosti bicykla. Mám 188 cm a skusal som v predajni (na mieste a bez pedalov) rascal 2 velkost 20 a 22 kedze mi bolo povedané ze som na hrane velkostí. Bolo mi povedané, že pokiaľ chcem sportovu jazdu mam zvoliť 20 a ked skor komfortnu tak 22. 22 ktore som skusal bolo uz tak povediac na hrane no nemal som pocit nejakeho diskomfortu (na mieste), nestál som na špičkách ani podobne. Zaujímalo by ma či má niekto v cca mojej výške tento bicykel pripadne by vedel odporučiť veľkosť pre mna. Sportovo nejazdim, ziadne tazke zjazdy ani podobne, skor les, polne cesty a asfalt. Bolo mi povedané, že časom by mi prišiel ten 20tkovy malý a bol by som príliš vzpriameny na nom. Momentalne jazdim na 9 ročnom bicykli velkosti 17 tak nerad by som kupil nieco na com sa budem citit podobne nekomfortne casom. Za každý tip a radu vopred vďaka.
14.05.2020 - 01:23:43
00
Zdravím, mám 192cm a Rascal 2.0 vo veľkosti 22. Na svoju výšku mám trochu kratšie nohy (inseam 92cm), no 22ka mi sedí výborne.
14.05.2020 - 08:50:37
00
samigo napísal:
Zdravím, mám 192cm a Rascal 2.0 vo veľkosti 22. Na svoju výšku mám trochu kratšie nohy (inseam 92cm), no 22ka mi sedí výborne.

ja mam inseam 88 myslíte, že to bude vporiadku?
14.05.2020 - 10:32:24
00
Bol som vyskúšať koľko mám miesta. Myslím, že 88 by bolo už dosť natesno. V mieste kde stojím (približne v tretine bližšie k sedlu) je horná rámová trúbka vo výške cca 85cm. Treba si dať pozor, aby medzi rozkrokom a trúbkou bola dostatočná rezerva - môže nastať situácia, kedy potrebujete zoskočiť zo sedla a ak príde ku kontaktu, bolí to :D Pod športovou jazdou predajca myslel, že menší rám má kratší rázvor, čím je mierne obratnejší a hravejší v teréne a o niečo ľahší. Rozdiel v dĺžke hornej rámovej trúbky (aj v rázvore) je 15mm a vo výške sedlovej trúbky je 51mm. Pri menšom ráme bude posed mierne vzpriamenejší, no bude viac miesta nad trúbkou.
14.05.2020 - 12:57:21
00
samigo napísal:
Bol som vyskúšať koľko mám miesta. Myslím, že 88 by bolo už dosť natesno. V mieste kde stojím (približne v tretine bližšie k sedlu) je horná rámová trúbka vo výške cca 85cm. Treba si dať pozor, aby medzi rozkrokom a trúbkou bola dostatočná rezerva - môže nastať situácia, kedy potrebujete zoskočiť zo sedla a ak príde ku kontaktu, bolí to :D Pod športovou jazdou predajca myslel, že menší rám má kratší rázvor, čím je mierne obratnejší a hravejší v teréne a o niečo ľahší. Rozdiel v dĺžke hornej rámovej trúbky (aj v rázvore) je 15mm a vo výške sedlovej trúbky je 51mm. Pri menšom ráme bude posed mierne vzpriamenejší, no bude viac miesta nad trúbkou.

Ďakujem za názor, doteraz som jazdil na 9 ročnom 17 palcovom bicykli a bol mi veľmi malý tak asi zvolím radšej vačšiu veľkosť. Čo hovoríte zatial na ten rascal 2, spokojnosť?
14.05.2020 - 13:50:37
00
Rozumiem :) Mám ročník 2018, geometria je rovnaká, no osadenie sa od aktuálneho ročníka líši. Jediný problém bola po roku prasklina na ráme, no do 10 dní som mal bicykel doma s novým rámom, kolesami a zvyšnými komponentami zladenými k novej farbe rámu.
14.05.2020 - 15:04:14
00
Aj si nejako pocítil tu prasklinu, ak by bola na neviditelnom mieste? Praskol ram cely ci len kusok? Ja mám zakúpený aktualne Rascal 3.0 2020, predtym 7 rocna CTM Delta 2.0 2013 bez praskliny tak som ostal u značky snáď sa nezhorsili a ram vydrží..
15.05.2020 - 05:12:52
00
Vôbec som o nej nevedel, našiel som ju až pri umývaní. Fotku som už nenašiel, išlo asi o 2 cm prasklinu pod sedlovou objímkou.
15.05.2020 - 08:01:19
00
keyboard_arrow_up