Kliknutím prejdeš na
ride.lezyne.com
Reklama
Ahoj priatelia. Nevie niekto aku presnost maju tie PCR testy? Lebo teraz sa uz bavime v radoch jednotiek promile pri pozitivnych. Co pri 99,9% presnosti je uz na urovni chyby.
Alebo, sa nejako inak osetruju taketo vysledky (napr pozitivny sa este raz preveri)?
14.05.2020 - 12:55:24
00
will PCRka je fakticky betón, pokiaľ sa vzorka nekontaminuje pri manipulácii, čo by sa pri správnej laboratórnej praxi nemala, ale chybička se vloudí. W tym przypadku ide o false positive, a tá P je viacmenej nulová (cross contamination je možná len tým, čo máš na stole, alebo ak je sám laborant tiež infikovaný alebo kontaminovaný, a proti tomu sa samozrejme robia opatrenia).
Samozrejme že má svoje slepé okno, teda vírus sa musí dostatočne namnožiť, aby sa zjavil v stere. Od oka zadriem, že je to povedzme 10 % inkubačnej doby (pri HIV sa protilátky zjavujú tak po 6 týždňoch, ale podarilo sa vyPCRkovať vírus už po asi 4 dňoch, ak si ten svetový rekord dobre pamätám) a že je to trochu individuálne závislé. A odtiaľto pochádzajú "false" negatives.
Predstav si že máš balík špendlíkov s rôznofarebnými hlavičkami. Vysypeš ich do sena, zaviažeš si oči a ideš robiť výter - zamáchaš v sene paprčou, aby sa ti pár špendlíkov do nej napichalo. Potom si dáš dole handru z očí a pozeráš, či si naďopol aj špendlík s červenou hlavičkou. Je jasné, že ak je v celej hromade sena jediný, tak sa ti to asi nepodarí, ale ak ich tam je isté množstvo, začína sa to meniť na istotu :D

Lapierre Zesty 514 (http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6367.html)
Pell's Razzer Pro + RockShox Reba Race + some modifications

Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si

Naposledy upravil tulenik dňa 14.05.2020 - 16:00:21, celkovo upravené 1 krát.

14.05.2020 - 15:52:41
13
Dik tulen. Tak to potom je fajn. Len som neni zvyknuty na 100%-tnu presnost, tak som bol zvedavy.
Samozrejme - ako si pripomenul - nemyslel som to slepe okno, ked este nie je virus namnozeny dostatocne alebo ze sa spravi blba chyba v labaku.
14.05.2020 - 15:59:23
00
Pokiaľ nukleovka nie je nejako silne porušená (napr. keby si chcel osekvenovať egyptského múmiáka) tak no problem. Čo je tento prípad. A aj s tým múmiákom sa to dá často vyriešiť, len sa pritom zapotíš :D takže napríklad kto koho nakladal v amarnskej dynastii vieme celkom slušne.

Lapierre Zesty 514 (http://www.bike-forum.cz/fotogalerie/nase-biky/detail-6367.html)
Pell's Razzer Pro + RockShox Reba Race + some modifications

Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si

14.05.2020 - 16:02:47
00
capulo napísal:
prispevky tu boli, len akosi zmizli

kazdopadne ja dufam ze nebudeme tak blbi a neotvorime hranice aby ludia mohli lozit po dovolenkach len pre svoje potesenie. nech si EU vravi co chce (aj tak im ide len o to aby ludia minali peniaze, aj za cenu vyssieho poctu obeti)
radsej nech namiesto hranic otvoria skolky a skoly
vazne nam netreba to ze niekto si pojde chytat bronz k moru s deckami, dotrepe to sem, decka to v skolke/skole prenesu na ostatne deti (hadam si nik nemysli ze deti budu behat nonstop s ruskami a dodrziavat hygienu), decka to prenesu na rodicov, ti do prace... a vsetko len koli tomu ze dakto 'musel' ist k moru

boli take nazory, ze deti mozu byt vybornymi prenasacmi, kedze vacsina z nich mala byt bezpriznakova, ale podla tohto vyskumu deti do 12 rokov takmer nie su infekcne, pretoze nemaju dostatocnu vydychovu kapacitu pluc
https://zivot.pluska.sk/zaujimavosti/maju-dobre-spravy-holandski-vyskumnici-predpokladaju-deti-takmer-neprenasaju-koronavirus
14.05.2020 - 17:48:12
00
Mikrokaranténička :o

14.05.2020 - 19:26:46
02
cez vikend v Nemecku znovu zacina Bundesliga :o :muscle:

nie som lenivec, nepotrebujem ebike | nocny vyjazd - najlepsi vyjazd
2018: 8853 km | 2019: 9729 km (MTB) | 2020: 5984 km (MTB)

14.05.2020 - 23:58:18
00
Je tam toho. 22 lakomcov nahana jednu loptu. Keby si kazdy kupil svoju, tak nemusia traposit a filmovat. :)

Hrádzar, lesnoasfaltkár, listobrod aj blatošľap.
Lidé jsou různí, povětšinou hovada.
http://youtu.be/ueNgBL77Wps

15.05.2020 - 01:43:27
19
iron.hide napísal:
len taky maly tip - kupil som si v lekarni zopar jednorazovych chirurgickych rusok. Oproti tym latkovym su velmi lahke a tenke, obcas mi to pripadalo ze ani ziadne rusko nemam. Takze myslim, ze to je idealne na leto.
To len tak pre info pre tych co doteraz nosili len latkove ruska a buffky, tak ako ja.

tak hej, ale ak mas tenku bufku tak minimalne sa s nou lahsie naraba, horedole podla potreby a nemusis sa bat ze ti to dakam odleti alebo co

inak co si za to zaplatil? minule som v jednom obchode videl taketo a chceli 1.30e za kus... ja som kupoval z ebay este v marci cca 40e/100 ks a uz aj to mi prislo vcelku dost
15.05.2020 - 02:26:16
00
v Kosiciach v lekarni 1€/kus, ak som chcel cele 50ks balenie, pani bola velmi ochotna mi dat zlavu az 2€ ..
15.05.2020 - 07:57:53
00
Ramon1 napísal:
Mikrokaranténička :o

Netušil som, že ľudia takto žijú :tmi: Vďaka za rozšírenie obzorov.

Sodoma Gomora Velebnosti!

15.05.2020 - 08:00:29
00
Pre Vašu predstavu, foto je z katalógu jar 2020.
Príloha:
masky.jpg
masky.jpg 80.51 KiB 666 0

15.05.2020 - 08:31:54
03
Jj v rodine su sami zubari a dodavatelia zdvihali ceny ako nenormalni. Obycajny teplomer digitalny co bezne stoji nejakych 11€,tak zrazu 70€... A to dodavatel, od ktoreho nakupuju roky v niekolkych tisicoch rocne... Tak sa nanho vykaslali, EU je dnes mala vdaka kurierom,dokonca to pride rychlejsie, lebo to nejde cez zaspatych obchodakov.

Obycajny clovek vie co sa oplati, vzneseny vie, co je dobre (Konfucius)

15.05.2020 - 08:53:50
02
tento tiez zomrel na Covid 19> https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/59873-muza-ktory-predal-kajetanovi-kicurovi-dva-byty-v-bratislave-pod-cenu-nasli-m-tveho
15.05.2020 - 09:12:12
04
Sesulak: niekedy zaciatkom aprila, ked som stal pre lekarnou, bo som potreboval vybrat cosik na recept, tak vedla sa bavili dvaja typci pri aute, nieco prenasali hore-dole, ze im nejaky biznis nevysiel, ale ze pojdu do sitia rusok a zarobia na tom .. teda nieco v tom zmysle, pamatam si ruska a sitie.

Fotoalbumy (trasy) https://www.zonerama.com/lto-sk/369822
Children are afraid of the dark and adults are afraid of the light.

15.05.2020 - 09:24:23
00