[quote="@1599598"][/quote]
Ano na to, aby sa clovek opytal, co si o tom myslia ostatni. Nasiel si si nieco na moralizovanie
bez toho, aby si si precital aj zvysok s porozumenim.
15.05.2020 - 13:35:02
00
skynet napísal:
však uvidíme, nič iné nám neostáva. Ja som dal len pár 100€ za letenky, auto a ubytko. A všetko sa bude dať zrušiť bez poplatku. Čiže pohoda.

neviem ako si kupoval, ale kludne sa moze stat, ze hotel alebo co mas casom krachne a potom bude problem vratit $
15.05.2020 - 14:33:31
00
Ja som mal tiez Malorku na april ale nastastie som to zrusil predtym nez s preplatenim zacali okunat. Teraz jedina dovolenka v zahranicii v ktoru dufam je na Slovensku. :D
15.05.2020 - 14:40:04
00
este stale mozme ist v lete na maltu :)
15.05.2020 - 14:44:06
00
Všetci chcú lietať , robiť , cestovať žiť bez rúška ale pozerám štatistiky a akonáhle sa uvoľnia opatrenia začne to rast a to stále nežijeme ani 50% ako pred vírusom. Myslím tým teraz svet nie Slovensko. Včera takmer rekord v počte nakazených za deň 100k. A dnes pozerám Španieli a Irán sú tam kde boli na začiatku...
Krajiny ako Chorvátsko Grécko a podobne už otvárajú lebo sezóna ale podľa mna to nebude ok.
A to ešte nehovorím otom že firmám začínajú dochádzať peniaze. Vyzerá to tak že proste musíme byť uzavretí pred okolitým svetom inak to tu je znova a ruska hygiena a ešte viac testovania sa stanú dlhodobou realitou pokiaľ nepríde vakcina. Mylil som sa keď som myslel že to bude ok. Ten vírus proste ako keby hovoril ľudstvu chces žiť konzumne ale ja ti to nedovolím.
15.05.2020 - 14:45:44
03
správne si povedal, mimo iné formám dochádzajú peniaze. U manželky rozmýšľajú o prepúšťaní, resp kto má deti im odporúčajú porozmýšľať nad OČR ak sa neobnoví prevádzka poriadne ... bude to ešte pekná sranda. A keďže zrejme otvoria školy od 1.6 tak som zvedavý ako to bude a ako to dopadne celé
15.05.2020 - 15:01:16
00
Ja by som povedal ze nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byt este horsie :) Nejako bolo, nejak bude. Vsetci sme sa otriasli, svet sa nezastavil. Ked vidim dnes a denne tie rady v Alze a inych predajniach dennej potreby, asi sa nemame tak zle.
15.05.2020 - 15:15:00
01
10 rokov žiješ nad pomery tak zopár mesiacov si dovolíš míňať. Dobre by bolo ak by sa vyjadril človek z Automotive ako idú linky resp nejdú a to už môžme byť otvorení. My sme firma naviazaná na Automotive. Máme faktúry 30dni po splatnosti. Májové mzdy ešte zoženiem peniaze ale Júnové ak sa to nerozbehne bude problém. 70% menší obrat s minulým rokom v Aprili a v máji možno až 80%.To sa nedá tak rýchlo rozdychať. To jeto iste ako keby ste dstali mzdu o 70% nižšiu ale naklady máte stále rovnake . To je realita celého Automotive nielen firmy kde robím ja. Takže tie dopady nieje cítiť hneď ale už to začína. Likvidita dochadza. Ľudia stále nechápu že stav pred koronou bude možno až o niekoľko rokov. Povedomie je také že veď v lete dovolenky a bude sa už makať ako predtym. Tak nakupujú ako keby nič. Boli dotácie od štátu a ked dalsia otázka kto tu podporu zaplatí akedy. Lebo vytlačiť papier je ľahké ale splatiť ich už nik nema odpoved. ..tak peniaze na platy za marec a apríl
prišli ale dlhodobo to je neudrzatelne.
15.05.2020 - 15:45:41
00
Vyjadril som sa z automotivu :) Normalne sa robia dve smeny, aktualne sa zistuje, ake su moznosti znova spustit tretiu. Ti co su doma rotuju, teda co viem neboli prepusteni. Co sa tyka likvidity firiem, to nie je az tak ich exemplarny problem, ale skor hospodarsky problem statu - kedze sme tu donedavna zili celkom hura system. Mame xy% rocny schodok, tak si podme este pozicat, podojme to. Rezervy absolutne nikde, a to nehovorim o tych Kajetanovych.
15.05.2020 - 15:58:38
00
presne ako pisete, moc ruzovo to niektori vidia. a hlavne EU tlaci bars aj cez mrtvoly... uvidime co to spravi so slovinskom napr. ale tam ak dakto bude cestovat tak to nebude ani zdaleka tak ako chcu chorvati a greci... tam to bude masaker. aby to neoblo tak ze otvoria a o 2 tyzdne zavru... je jasne ze to robia len koli peniazom
15.05.2020 - 15:59:18
00
plazzer napísal:
Po otvoreni dovolenkovych dest. si urcite vsetci dovolenkychtivi uziju pohodovy, nikym neruseny oddych. Preklad: vsade bude na je ba na hlava na hlave.


Treba chodiť tam kde to tak nevyzerá a nemusíš sa niekde bit o raňajky a lehátko pri vode. Ja som nejako tak optimisticky prebookoval lety s katarcami na koniec októbra...ak sa nebude dať, nič sa nedeje, prebookujeme opäť :)
15.05.2020 - 16:35:29
02
Nejak som to nepochopil , ale na tie lacné ruška som dal aj link . Teraz tam nie je ... to akože vážne zmažete v korona kríze link ochrannej pomôcky pre bežných ľudí , čo dnes ? zarobia ? Či ich ponúkate tu v obchode za ešte lepšiu cenu ? Dakujem , hlavne že linky na popi*či fungujúce vidlice , tlmiče a “ značkové “ biky tu v príslušných témach doslova tečú z monitorov ...

€ 2,96 65% Off | 200 PCS Mask Set Disposable Earloop Face Mouth Masks 3 Layers Protection Anti-Dust Mask Safe Breathable Mouth Mask Mask
https://a.aliexpress.com/_d6dwTq9

Ak to zmazeš poprosím vysvetlenie ... určite to zaujíma aj druhých .
15.05.2020 - 17:10:39
08
Ale ved ten tvoj link hovori "Sorry, the page you requested can not be found:(". This item cannot be shipped to Slovakia
15.05.2020 - 17:14:39
00
Ale funguje 👍 ďakujem, objednané.
15.05.2020 - 17:24:35
00
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/1997398_koronavirus-na-ustupe-pozrite-si-zoznam-okresov-v-ktorych-sa-covid-19-uz-nevyskytuje
15.05.2020 - 17:33:15
00
keyboard_arrow_up