vsak to povedal, bude formular, ktory si pri prechode hranic budes musiet nechat potvrdit, bude to iba na niektorych prechodoch, takze na bike popri Dunaji do AT mozme zabudnut :-). Jedine, ze by peciatku dali Rakusania v stane :-D :-D
18.05.2020 - 16:16:03
00
Bez rúška odstup 5 metrov. Tak určite :)
18.05.2020 - 17:07:05
00
Teraz bude cestovanie cez hranice idealne pre nostalgikov, aby este raz zazili, ake to bolo, ked boli kontroly. Ja nerad cakam v radoch, tak bicyklovanie v Rakusku na nejaky cas este odlozim. :-)
18.05.2020 - 19:48:20
00
lapaloma napísal:
fakt nechápem čo máte s tou druhou vlnou .... čakáte potom aj tretiu štvrtú a piatu? Keď už prorokovať, skúste odhadnúť aj nejaký časový horizont vĺn, prosím.

lebo je mozne, ze az do vynajdenia vakciny bude svet tancovat na vlnach :)

https://www.aktuality.sk/clanok/775741/koronavirus-covid19-analyza-tomas-puyeo/
18.05.2020 - 20:59:38
00
by to chcelo odomknuty clanok :wasntme:
18.05.2020 - 21:07:48
00
Nie je zamknuty.
18.05.2020 - 21:09:12
10
KinDo Daj v AdBlocku vynimku.
18.05.2020 - 21:18:51
00
bol som lenivy a neklikol som na "pokracovat na clanok"
predpokladal som ze je clanok zamknuty ako na inych portaloch :)
18.05.2020 - 21:25:30
01
Ako je to s tymi sportoviskami? Budu uz konecne fitka otvorene? Lebo ak nie, tak tomu nerozumiem. Otvoria sa kina, divadla, OC, ale fitka zostanu zavrete? To by bolo trochu na hlavu.
18.05.2020 - 23:21:54
00
Vo fitku sa funi :D
18.05.2020 - 23:41:36
06
Robio napísal:
Skor by som povedal ze sme sobci a nechceli sme sa nakazit, ako to, ze sme si tu vsetci solidarne pomahali a uvedomelo sa pozatvarali do domacnosti. A tie plne kosiky muk, cestovin a mlieka co som videl to len potvrdzuju.
Ale brat to s rezervou, nehadzem vsetkych do jedneho vcera.

no a prave preto druhe kolo moze byt nebezpecne, lebo v prvom sa ludia zlakli a ked teraz vidia ze sa nic nedeje tak v druhom sa tak budu spravat...
a k tym zasobam to je normalne, ak daco hrozi v prvom rade riesis seba a rodinu a neriesis ci sused ma co jest. keby tu bol zamoreny vzduch a dostanes sa k zasobam kysliku, zoberes si len kusok aby aj ostatnym ostalo? silno pochybujem, zoberes co to da nak druhy aj skape. o solidarite a nesebeckosti skor hovoria len ti co nestihli nakupit. a keby vratili kus cas, tak by urcite bezali tiez nakupovat dopredu
19.05.2020 - 01:06:17
02
Zipsik napísal:
Jasne ze sme sebci....to vidno aj na nakupe rusok, respiratorov a rukavic za 500€ na osobu 🙈 by ma zaujimalo co budu robit s tym co nepouzili 🤔🤣

co by som s tym mal robit? necham si na dalsie kolo, pripadne daky covid-20, 21..., minie sa pri dakom malovani, bruseni.. mozno sa to da pouzit aj keby nahodou horelo

peniaze v tomto pripade neboli dolezite, radsej sa objednalo viac z roznych zdrojov nech daco z toho zarucene dojde. nieco doslo rychlo, nieco nedoslo doteraz, nieco boli odrby...

a aj tak neviem preco sa furt riesilo ze preco to ludia kupuju, to ako sme vykupili zasoby co chcel nakupit stat? na ebayi? :), pripadne vykupili zasoby zdravotnikom? kludne si mohli nakupit, bolo toho dost, a keby to ebay necenzuroval, stale by tam toho bolo dost. mali riesit max tak priekupnikov, ale aj to je otazne, je to len trh, kupis a predas so ziskom. ked je dopyt tak zarobis viac. preco by prave takyto dakto mal byt zly? firmy co teraz vyrabaju za rovnake naklady ako predtym ale predavaju za 10 nasobok (lebo je dopyt) nie su zle? preco nepredavaju len s takym ziskom ako predtym? no pre to iste preco u vsetci chchu ukamenovat tych co predavali na ebayi. chcu zarobit.
19.05.2020 - 01:37:33
00
capulo napísal:
a k tym zasobam to je normalne, ak daco hrozi v prvom rade riesis seba a rodinu a neriesis ci sused ma co jest. keby tu bol zamoreny vzduch a dostanes sa k zasobam kysliku, zoberes si len kusok aby aj ostatnym ostalo? silno pochybujem, zoberes co to da nak druhy aj skape. o solidarite a nesebeckosti skor hovoria len ti co nestihli nakupit. a keby vratili kus cas, tak by urcite bezali tiez nakupovat dopredu


Môžem písať len za seba, ale zatiaľ som v prípade tejto pandémie nemusel nič meniť, zásoby trvanlivých potravín (ryža, cestoviny, med, káva, cukor, soľ) mám doma štandardne na 2 týždne - mesiac, takže len priebežne dokupujem raz do týždňa zvyšok. Rúško mám jedno, čo doniesli iniciatívni miestni poslanci (ešte je zabalené), o respirátore som ani neuvažoval, vonku nosím bufky.
19.05.2020 - 06:13:53
02
Neni náhodou za vyústením korony snaha o zvýšenie spotreby liekov? Už je mi na grc z toho, že všade všetci všetko dezinfikuju, sterilizuju a p. Sami sebe so oslabujú imunitu. Osobne, nikdy som nejak extra nedezinfikoval ruky, aj keď na prvej mediálnej vlne som sa nechal strhnúť... Samému zo seba je mi na smiech (ale to každý deň sa nájde niečo, čo sa smejem, že sa aj ináč dalo spraviť). Teória konšpi😂😂😂 a to ešte príde druhá vlna 😂
19.05.2020 - 07:15:04
00
scontent.fbts5-1.fna.fbcdn.net
19.05.2020 - 08:37:40
011
keyboard_arrow_up