capulo napísal:
a k tym zasobam to je normalne, ak daco hrozi v prvom rade riesis seba a rodinu a neriesis ci sused ma co jest. keby tu bol zamoreny vzduch a dostanes sa k zasobam kysliku, zoberes si len kusok aby aj ostatnym ostalo? silno pochybujem, zoberes co to da nak druhy aj skape. o solidarite a nesebeckosti skor hovoria len ti co nestihli nakupit. a keby vratili kus cas, tak by urcite bezali tiez nakupovat dopredu

Čo hrozilo? Akosi som si nevšimol, že by hrozil hladomor, zatvorené obchody alebo že by sme sa museli zavrieť do bunkrov na niekoľko týždňov, mesiacov a tam prežiť len na zásobách pokiaľ na povrchu zeme vyhynie všetko, čo si nenakúpilo? Kto vymyslel tú pridr*banú snahu vykúpiť hajzlák hneď na začiatku? Akože ideme sa posrať z koronavírusu tak aby sme si čím mali utrieť r*ť? Múka, ryža, cestoviny.....načo kartóny? V správach museli ľudia, čo majú na starosti zásoby potravín pre Slovensku, vysvetľovať, nech nepanikárime, že potravín máme stále dosť, že sa predajne priebežne zásobujú, tovar dopĺňa.
To len ľudská je*nutosť a konšpirační obmedzenci nahnali ľudí do obchodov a ja, čo sa považujem za normálneho, som si pri bežnom nákupe na 2,3 dni cestou z práce odstál v rade hodinu a nekúpil JEDEN posratý banán, jablko, mlieko!!! lebo na pulte nebolo v ten deň už nič a v mrazáku okrem pizze hawai úplne nič, lebo apokalypsa. A ráno, keď si zvyknem vbehnúť do Lidla vziať pečivo, paštétu a nejakú vodu, som sa radšej otočil na päte, lebo do práce by som namiesto 7,30 prišiel až o deviatej...lebo apokalypsa. A namiesto "social distancing" sme sa v radoch pred pokladňami tlačili ako sardinky, úplne opačný efekt.
Ľudia ako stádo tupých, sfanatizovaných jednobunkovcov poslúchli volanie "svojho druhu" a robili presne to, čo si napísal vyššie, odcitujem ťa znovu: "zoberes co to da nak druhy aj skape". Fakt máš úžasný postoj. A ideš mi hovoriť, že o solidarite hovorím preto, lebo som nestihol nakúpiť? No nie, nestihol, lebo v obchodoch v dlhých radoch stáli takí ako ty.....
capulo napísal:
a keby vratili kus cas, tak by urcite bezali tiez nakupovat dopredu

Nie...
19.05.2020 - 08:40:06
017
bedo napísal:
Môžem písať len za seba, ale zatiaľ som v prípade tejto pandémie nemusel nič meniť, zásoby trvanlivých potravín (ryža, cestoviny, med, káva, cukor, soľ) mám doma štandardne na 2 týždne - mesiac, takže len priebežne dokupujem raz do týždňa zvyšok. Rúško mám jedno, čo doniesli iniciatívni miestni poslanci (ešte je zabalené), o respirátore som ani neuvažoval, vonku nosím bufky.

no ja mam doma detvaky a tak velmi vela veci islo pre nich z nakupov ak som to chcel rozsirit na cca mesiac. hlavne ak nechces pocuvat od druheho tyzdna mrncanie ze preco jeme furt to iste :)
a ja som povone ani o ruskach neuvazoval len o respiratoroch, ale tak to je tiez logicke ak by si mal doma seniorov a este k tomu s problemami s plucami aj bez korony a inymi pridruzenymi chorobami... tak by si urcite nechodil do obchodov len v rusku a podobne
19.05.2020 - 08:45:24
00
astro napísal:
Nie...

no asi si nesledoval co sa dialo inde, hrozilo ze to tu buchne, ze sa to bude exponencialne sirit, ze daju zakaz vychadzania atd... je uplne logicke ze idem nakupit skor kym je vonku cistejsie a mensie opatrenia, ako potom ked to tam bude zamorene a bohvie ake opatrenia by boli...
ze chodis nakupovat 3x denne jeden rozok a k tomu kus natierky, tak to len svedci o tom ze ta netrapi kolko sa vystavujes riziku a ci sa pripadne nakazis, ci nakazis potom dakoho doma...
ja som maximalne minimalizoval riziko hned na zaciatku pre seba a rodinu. a ano, som svina, ale ked si mam vybrat ci skape niekto blizky, alebo fero z hornej dolnej, tak vsetkymi desiatimi volim fera..., aj dvoch ferov, kludne aj desiatich ferov obetujem za jedneho clena rodiny
19.05.2020 - 08:57:08
01
To by uz museli byt vsetky predavacky mrtve. Nakupovat sa dalo vzdy aj v Taliansku, zamorenie nehrozi, lebo covid nie je nervovy plyn. Najlepsia prevencia su jednorazove rukavice a umyvanie ruk.
19.05.2020 - 09:02:52
09
capulo neber meno bozie nadarmo!
19.05.2020 - 09:13:26
01
Čisto zo zaujímavosti. Epidémia strachu covid19. Prečo bola uvalená cenzúra na všetky rúška či respirátory?
19.05.2020 - 09:21:42
00
Ako to tu citam, sme fakt v tej modrej faze momentalne :D

Prílohy:

download_20200422_194319.jpg
download_20200422_194319.jpg 33.33 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2020 - 09:23:19
011
Rozmyslam, čo je vačsie riziko: nakupovat povedzme 3xtyzdenne menšie nákupy v menšom obchode s kratšou dobou nakupovania (tj. kratšia doba expozície v potenciálne rizikovom vnútornom prostredí) alebo urobit povedzme 1xtýzden hypermarketový vačší rodinný nákup, kde si v rizikovom prostredí dlhší čas. Niekdo tu kedysi spomínal dobu 15min ako hraničnu, tak sa len tak pýtam. Ja preferujem za A, lebo do hypu sa mi nechce, ale možno robím chybu.
19.05.2020 - 09:29:38
00
Najhoršie na tom bolo, že veľmi rýchlo vírus zmutoval s počítačovým vírusom a šíril sa cez FB. Koľko mali policajti zbytočných výjazdov, len kvôli pár aktivistom, ktorí majú na robote sledovať ostatných. Ja sa na nich nehnevám, ja sa na nich smejem. O 400 ľahší som tiež len kvôli ejpnutym opatreniam. Neviem či sa smiať alebo sa smiať viac 😂😂😂
19.05.2020 - 09:32:11
00
Vlastne to som nespomenul - od cca. polovice marca som v obchode typu Lidl nebol, chodím len do miestneho. Síce menší výber a vyššie ceny, ale väčšinou je tam 5 ľudí vrátane predavačiek a mám to kúsok od domu. Do 5 minút mám nakúpené. Ale už sa asi pomaly vyberiem aj do toho Lidlu, začínajú mi chýbať nejaké veci, ktoré kupujem len tam.
19.05.2020 - 09:37:24
00
bedo napísal:
Môžem písať len za seba, ale zatiaľ som v prípade tejto pandémie nemusel nič meniť, zásoby trvanlivých potravín (ryža, cestoviny, med, káva, cukor, soľ) mám doma štandardne na 2 týždne - mesiac, takže len priebežne dokupujem raz do týždňa zvyšok. Rúško mám jedno, čo doniesli iniciatívni miestni poslanci (ešte je zabalené), o respirátore som ani neuvažoval, vonku nosím bufky.

Presne moja rec, celu katastrofu som prezil s dvoma ruskami, ktore som pouzil max 1-2x tyzdenne s min. dvojdnovym odstupom + bufka na bike aby sa nepovedalo. Odhliadnuc od socialnej roviny (kina, koncerty, hokej, vecerny zivot atd) jedine co u mna zmenilo bolo chodenie do obchodu miesto 4x tyzdenne 1x tyzdenne. Cestovanie do zahranicia zamrzelo ale nic nad cim by som vyplakaval.
V robote tiez obrovske halo(az dvaja ludia sme teraz na 200m2 a musime sa striedat) ale nieee som este zdrbany ked poviem ze chcem robit z roboty lebo to je efektivnejsie ako z domu a ze ohrozujem firmu.
19.05.2020 - 09:42:01
01
Uz len to, ze niekto premysla sposobom - nech radsej skape 10 ferov ako jeden clen mojej rodiny - mne osobne hlava neberie...
19.05.2020 - 10:13:31
04
Vzdy ked vidim Grohlinga na tlacovkach, spomeniem si na hernu klasiku Hitman. Som jediny, kto tam vidi istu podobnost ? :-D
Príloha:
grohling_hitman.jpg
grohling_hitman.jpg 188.58 KiB thumb_up2thumb_down

19.05.2020 - 11:26:43
04
corsair napísal:
O 400 ľahší som tiež len kvôli ejpnutym opatreniam. Neviem či sa smiať alebo sa smiať viac 😂😂😂


Podla mna kvoli vlastnej blbosti...
19.05.2020 - 11:36:26
08
user_id napísal:
Vzdy ked vidim Grohlinga na tlacovkach, spomeniem si na hernu klasiku Hitman. Som jediny, kto tam vidi istu podobnost ? :-D
Príloha:
grohling_hitman.jpg


Vcera, ked som pozeral tlacovku, ma napadlo presne to iste :-D
19.05.2020 - 13:13:25
00
keyboard_arrow_up