Skutocná spotreba hybridov : https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/549445-platia-v-usa-ine-prirodne-zakony-spotreba-plug-in-hybridov-je-tam-trikrat-vyssia/
18.05.2020 - 21:30:06
02
Jezus napísal:

Nejak mu to zatiaľ nevychádza. Schválne som tankoval na tej istej pumpe ako pred týždňom, cena za 1L o 0,01€ nižšia.
19.05.2020 - 06:42:34
00
Tiez som si vsimol. :) Analytik Lipovsky asi nebude az tak dobry zdroj pre clanky a uz vobec nie pre obchodovanie s komoditami.
19.05.2020 - 07:11:46
01
Inak ked tu bola minule rec o najnizsej cene, tak toto su aktualne najnizsie ceny v BA o ktorych viem ja a pritom sa stale jedna o kvalitne palivo:

https://24hoil.sk
N95: 0,999 € / liter (od 21h)
Diesel: 0,950 € / liter (od 21h)

Na Jurki, Tesco a cerpacky v priemyselnych arealoch by som ja nikdy natankovat nesiel, ale tam mozno bude este lepsia cena.

To len k tomu nezmyselnemu tvrdeniu, ze na palive sa neda usetrit. Staci si porovnat cenu napr. na OMV a na niektorej z tychto lacnych cerpaciek a aj dieta z prveho stupna ZS vypocita rocnu usporu. A ze napr. u takeho taxikara je to jo sakra vyznamna suma...
19.05.2020 - 09:35:34
00
Ježiško, od štvrtka sa dá ísť tankovať na Avanti do Wolfstalu... Benzín trvale minimálne o 5 centov lacnejší ako najlacnejší na Slovensku. Akurát bude trochu väčšia strata času pre papierovačky na hraniciach.
19.05.2020 - 10:02:01
00
aktualne Wolfsthal:
app.wigeogis.com
potom dajte info, ako to bude od toho stvrtka vyzerat realne na bergu, ake cakacky, napr. aj na bic...
19.05.2020 - 10:15:27
00
Ti, ktorym to stoji za to, samozrejme mozu ist tankovat do AT. Ja tadial cestu nemavam a ked zaratam 30 km cesty tam a spät kvoli tankovaniu a strateny cas, tak mne sa to rozhodne neoplati. Btw. aby clovek vobec zacal setrit, tak pri spotrebe 6 litrov a rozdiele 5 centov na liter musi natankovat cca 40 litrov, aby sa cena po zaratani tych 30 km aspon vyrovnala. A to ratam len naklady na palivo spotrebovane na tych 30 km a nie opotrebenie ostatnych casti vozidla. A vela aut viac ako 40 litrov ani natankovat nevie, kedze casto nemaju nadrz ani 50 litrov. Ale ak by sa nebodaj podarilo natankovat 50 litrov, tak po zaratani nakladov na palivo na cestu sa uz setri celych cca 0,50 €, takze uspora "jak hovado". To sa rozhodne oplati tomu venovat tu skoro hodinu casu. :D
19.05.2020 - 10:17:01
04
Ale ten vnútorný pocit a tá prestíž, že JAAAAA som bol tankovať v Rakúsku, tie sú na nezaplatenie :lol:

Prílohy:

v Rakusku.jpg
v Rakusku.jpg 166.72 KiB thumb_up-3thumb_down

19.05.2020 - 10:41:18
04
sef v byvalej robote sa s tym strasne chvalil kolko tym on usetril lebo byval na pecianskej a chodil tankovat iba do wolfstalu :facepalm:
19.05.2020 - 11:18:50
00
Zvykol som si chodiť do Wolfsthalu... Ani nie tak pre úsporu, ale keď som si predstavil, že polovica ceny benzínu ide štátu a s tými peniazmi bašoval Počiatok konca a Kazizmrd, tak som na Slovensku kupoval benzín čo najmenej. Aršlochovia za moje peniaze opravujú cesty a jazdil som tam na bicykli často.

Len tak medzi rečou, v Rakúsku sa až tak neoplatí nafta ako benzín, lebo bývalý priemer, birmovaný komunista, po štrajku kamionistov pustil do gatí a znížil daňové zaťaženie nafty.
19.05.2020 - 14:09:13
00
Zvyknem tankovat aj v Tescu a nikdy som nemal ziaden problem. Ani s benzinom, ani s naftou. Nepozorujem za niekolko stotisic km absolutne ziaden rozdiel, ci natankujem na OMV alebo v Tescu, ci na Olive alebo Dalioil...Jurki by som ale teda uz nedal, celkovo tie ich pumpy posobia takym nedoveryhodnym dojmom.

No inak vcera som to za Castou schytal od kamiona rozvazajuceho strk...kto uhadne kam? :D https://drive.google.com/file/d/1lCErCBt8yzPFKlRfVixgb8T44k33_y2W/view?usp=sharing
19.05.2020 - 22:45:41
00
Poznám ľudí, čo tankuju len Shell a nie sú to nejaký boháči zas. Vraj im auto menej žere.
Jo a k tomu Rakúsku, tiež neni zlato všetko, čo sa blyští... V bývalej firme sme v zime mali zákaz tankovať v Rakúsku (aj keď majú a vždy mali najlacnejšie palivo), lebo Rakúska nafta mrzla. Ale zas ja z celej EU najlacnejšia.
20.05.2020 - 05:29:52
00
Ja si pamatám,že najlacnejšia bola vždy v Luxembursku
20.05.2020 - 07:46:45
01
corsair napísal:
Poznám ľudí, čo tankuju len Shell a nie sú to nejaký boháči zas. Vraj im auto menej žere.
Jo a k tomu Rakúsku, tiež neni zlato všetko, čo sa blyští... V bývalej firme sme v zime mali zákaz tankovať v Rakúsku (aj keď majú a vždy mali najlacnejšie palivo), lebo Rakúska nafta mrzla. Ale zas ja z celej EU najlacnejšia.


Zaujimave. Brat niekolko rokov jazdil a parkoval svoj byvaly koncern diesel v rakuskych horach(Gasteinertal), ziadnu premiovku netankoval a div sa, nikdy mu nafta nezamrzla...a to tam byvaju trochu silnejsie mrazy.
A tu nizsiu spotrebu zo shellky mali tiez mozno v hlave...
20.05.2020 - 07:57:14
02
misoR momentalne rano stretavam pravidelne do 10 nakladakov, ktori idu do pohranicneho kamenolomu, prazdni. Korby odkryte a schytali sme uz asi 2-3 rany, nastastie zatial nie do celneho (asi). Maju na haku si to cistit, nemozes ist ani za nim, a ked ide oproti Tebe, tak tiez loteria. Inak presne taka ista korba, ako ten z Tvojho videa.
20.05.2020 - 08:11:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up