Hosť napísal:
Skor by som moj prispevok nazval "protitendencnym", lebo tendencia je tu skor napisat, ze ved vsetko je vlastne ok a meskaju aj vsetky ostatne eshopy :)

Ja som dal na heureke aj po velmi natiahnutej predposlednej a pred-predposlednej objednavke odtialto velmi dobre a rozsiahle hodnotenie, takze naozaj len "nekydam". Ale vidim aj ako to je inde.

Nemusim mat nejake zakulisne informacie, aby som videl, ze inde tie meskania teraz nie su, takze jednoducho ak meskania su, tak to jednoducho znamena nejake problemy. Tym ale netvrdim, ze su nevyriesitelne alebo ze sa im da vyhnut. Len sa mi nepaci, ze sa to zvrhava vseobecnym stylom "whatever, vsetci meskaju". Nie je teraz spravne vytahovat ostatnych, pretoze vela konkurentov (alza napr. ani nie je priamy konkurent) naozaj nemeska.
Takisto si malicko opomenul fakt, ze iba moja posledna objednavka je v cene cca 40€. Tie predosle boli aj v inom rozpati :) Takze viem to postovne dobre porovnat s inymi e-shopmi.
Alza je neporovnatelna, lebo je to o niekolko radov vacsia spolocnost a zaroven gro jej logistiky z centralnych skladov do vydajni je vlastnej a verim, ze nemaju plny iba jeden sklad, ale ze ma problemy kazda jedna vydajna, takze to sa vobec neda zrovnavat.

Celkovo mi tu pripada ako keby si naznacoval, ze vlastne klamem :) Mne je to jedno, a naozaj nemienim teraz dohladavat a vypisovat presne e-shopy, kde som nakupoval, ake boli dodacie doby a ceny mojich objednavok a (vacsinou absencia) ceny postovneho a porovnavat to s objednavkami tu, len aby som posobil "doveryhodnejsie". Ak mi niekto nechce verit, tak by neveril ani detailnemu rozpisu mojich nakupnych osialov za posledne dva mesiace...


ak vies o obchode, co ti za 40eurovu objednavku da dopravu kurierom zadarmo, hod to sem, lebo objednavam tu, sem tam suncycle, sem tam gravityshop plus DE, a tu sa mi postovne zda byt viac ako ok (ak dobre pozeram nad 50 je to zadarmo). A co sa tyka cien, v poslednom case z DE uz ani neobjednavam, lebo tu je cena porovnatelna. Za posledne 2 mesiace som mal len tu 7 objednavok a vzdy vsetko dodane tak ako bolo avizovane.
18.05.2020 - 22:22:12
00
K meskaniu sa nevyjadrujem, pekne vedia zavarit aj spomaleni bordelarski dodavatelia, tam je vela faktorov.
O postovnom napisem.
Treba si uvedomit, ze eshop postovne plati tak ci tak. A nemyslite si, ze take UPS/SPS sa pokaka z MTBikera a da mu nejaku velku zlavu. Nie. Mozno tak max. Amazonu. To postovne a aj balne plati eshop tak ci tak. Lebo krabice nerastu na stromoch a tie kvalitne su tiez dost drahe, o samolepiacich typu Wiggle, Amazon ani nehovorim, to su take palky za krabice, ze by ste sa divili. Zratajte si postovne v priemere cca. 3€ x 5000 objednavok to je 15000€ a to je len postovne. Plus lepsia krabica za 0.30€. Plus poplatky za kartove platobne brany (0.8-2%) zalezi podla karty. Tu tiez plati, ze banky, firmy co maju brany maju nejake extra zlavy na haku, oni vedia, ze ich potrebujete. A to neratam naklady na sklad a ludi co to balia...

Na Slovensku je taky nesvar, ze ludia by chceli postovne zadarmo na prkotiny.
18.05.2020 - 23:40:59
04
Sesulak napísal:
K meskaniu sa nevyjadrujem, pekne vedia zavarit aj spomaleni bordelarski dodavatelia, tam je vela faktorov.
O postovnom napisem.
Treba si uvedomit, ze eshop postovne plati tak ci tak. A nemyslite si, ze take UPS/SPS sa pokaka z MTBikera a da mu nejaku velku zlavu. Nie. Mozno tak max. Amazonu. To postovne a aj balne plati eshop tak ci tak. Lebo krabice nerastu na stromoch a tie kvalitne su tiez dost drahe, o samolepiacich typu Wiggle, Amazon ani nehovorim, to su take palky za krabice, ze by ste sa divili. Zratajte si postovne v priemere cca. 3€ x 5000 objednavok to je 15000€ a to je len postovne. Plus lepsia krabica za 0.30€. Plus poplatky za kartove platobne brany (0.8-2%) zalezi podla karty. Tu tiez plati, ze banky, firmy co maju brany maju nejake extra zlavy na haku, oni vedia, ze ich potrebujete. A to neratam naklady na sklad a ludi co to balia...

Na Slovensku je taky nesvar, ze ludia by chceli postovne zadarmo na prkotiny.


Suhlasim s tebou, ludia sa tu doslova biju o to aby postovne mali aspon o 50centov menej 😀

Ale na druhej strane, ak by to eshopu nevychadzalo a isli by do straty tak by to nerobili, ci?

Ziadna kritika, len konstatovanie. Ja viem pochopit tuto situaciu a cenu postovneho a vlastne vsetko 😀
19.05.2020 - 06:07:01
02
Ja nechapem jednu vec.....preco ludia nakupuju v obchodoch kde im nevyhovuju podmienky? Ved riesenie je easy....nenakupuj a nebudes sklamany.
19.05.2020 - 06:53:30
05
ace_9 ja nenaznacujem, ze klames, ja ti len davam otazky a argumenty podlozene faktami.

- "Nemusim mat nejake zakulisne informacie, aby som videl, ze inde tie meskania teraz nie su" - staci si precitat prispevky v tejto teme, kde vela ludi pise o meskaniach v inych obchodoch a tento nazor je vyvrateny. Precitaj si https://e.dennikn.sk/minuta/1898042, kde v prieskume 60% e-shopov priznava meskanie, v priemere 1 - 6 dni voci normalu. Ak si objednal v 7 obchodoch a dostal to hned na druhy den (okrem nas), tak fajn, ja to nevyvraciam, ale nemozes z toho robit zaver ze nikto nemeska, len my.

- "Takisto si malicko opomenul fakt, ze iba moja posledna objednavka je v cene cca 40€. Tie predosle boli aj v inom rozpati" - ano, predosle boli nad 100 euro a to mame od koronakrizy postovne zdarma (teda, tak ako pise Sesulak, postovne platime a dotujeme my). Coskoro budes VIP clen a budes mat postovne zdarma od 49 eur.

- "Alza je neporovnatelna, lebo je to o niekolko radov vacsia spolocnost a zaroven gro jej logistiky z centralnych skladov do vydajni je vlastnej a verim, ze nemaju plny iba jeden sklad, ale ze ma problemy kazda jedna vydajna, takze to sa vobec neda zrovnavat." - nerozumiem vobec logike tejto vety. Alza je nasobne vacsia a ma viacero vydajni, preto sa jej da tolerovat meskanie, ale nam, kedze mame len jeden sklad a jednu predajnu sa meskanie tolerovat neda a mame fundamentalny problem? Zakladny vzorec je rovnaky ci je to jednoosobovy garazovy e-shop, alebo stredne velky e-shop ako my, alebo velky e-shop ako Alza - ak pocet objednavok (ktore nedokazes velmi dobre kontrolovat) predstihne kapacitu expedicie, mas meskanie. A to je jedno ci mas kapacitu 10 denne, 500 denne alebo 50000 denne. Ked mas zrazu 150% narast a ty si optimisticky ratal s 50% (medzirocnym) narastom na zaklade niekolkorocnych dat, mas problem. A riesis ho ako sa da - nabor novych ludi, dvojite zmeny, vikendy, sviatky, improvizujes s priestorom, optimalizujes proces expedicie, redukujes dopyt (vypnes reklamu, predlzis lehoty). To vsetko robime a velmi otvorene to komunikujeme. Velmi otvorene priznavame aktualny problem s lehotami a piseme ako ho riesime. Hneva ma ale, ked napises ze "Jednoducho maju v tomto eshope problemy, ktore napor dodavok iba umocnil, nie sposobil", pretoze to tak objektivne nie je a objektivne vsetky tvoje objednavky az do koronakrizy prisli nacas, takze ani subjektivne nemas ty taku skusenost.

- "Mne je to jedno, a naozaj nemienim teraz dohladavat a vypisovat presne e-shopy, kde som nakupoval, ake boli dodacie doby a ceny mojich objednavok a (vacsinou absencia) ceny postovneho a porovnavat to s objednavkami tu, len aby som posobil "doveryhodnejsie"" - to je skoda, lebo to by prave velmi pomohlo aby si posobil doveryhodnejsie. Nemusis tu vypisovat detaily svojich objednavok, ale nebolo by zle podlozit svoje tvrdenia faktami. Mozno by ma to donutilo zamysliet sa nad nasim postovnym, ale momentalne si myslim, ze ho mame nastavene velmi prozakaznicky a v znacnej miere ho dotujeme. A to nemame take marze ako obchody s handrami, pre ktorych je to postovne malickym nakladom v kontexte ich zisku na tovare.
19.05.2020 - 11:08:16
114
Fiha, hodnota objednavky sa pre VIP na postovne zdarma znizila zo 100 na 49€? Super sprava :y:
19.05.2020 - 12:26:06
01
Dakujem teamu MTBIKER za vybavenie dobjednavky. Tovar som dostal za o nieco viac ako tyzden, takze spokojnost.
19.05.2020 - 12:58:52
10
to uz by som bol aky chudak aby som vyplakaval ze mi v dobe korony meska tovar, sa cudujem ze sa s nim vobec hentak vybavujete. ked chce nech objedna inde, vas to nezrujnuje a on uvidi ze si nijak extra nepomohol.
19.05.2020 - 16:54:53
04
Mna vzdy fascinuje ako niektori vedia nadnarodnym spolocnostiam odpustit velmi lahko chyby ale slovakom ktori sa snazia (odpovede vecer po 20tej hovoria za seba) nedokazu odpustit to iste.

Mne prisla objednavka skor ako bolo avizovane pocas objednavacieho procesu. Za mna ok.
20.05.2020 - 07:35:10
04
nehovoriac o tom, ze som tu v SR uz pomerne dost kupovaneho tovaru nasiel za lepsie ceny ako v nemeckych eshopoch + nizsie postovne + dane a praca zostavaju v SR (co zvlast zavazi v zlozitejsich casoch, ake nas zrejme cakaju)
20.05.2020 - 18:59:20
06
Jo, vela veci je u nas za lepsiu cecnu (a postovne tiez) ako zahranicne. Kedysi to byvalo naopak, ale uz casto nie. Ale nie vsetko, samozrejme. A tusim cervo raz pisal, ze castokrat vedia dorovnat aj cenu zahranicneho eshopu (myslene bike24 a mozno aj bikecompoentns?)
20.05.2020 - 19:14:38
00
Tiež už čakám 20 dní na tretry, ale v pohode, v alze som teraz čakal 28 dní na prilbu. Takže beriem to tak, že mám len ja smolu a zatiaľ tunajší shop odporúčam. 👍
20.05.2020 - 19:24:23
00
@cervo, povodne som neplanoval ani odpisat, kedze vidim, ze tu je plno zaslepenych ludi, ktori su stastni ze im nieco pride o tyzden (inde by to bolo na druhy den) alebo postovne odovodnuju tym, ze ak je zdarma, tak musi byt dotovane, co koncoveho zakaznika ozaj trapi... Niektori ani neprecitaju, co pisem, len mi hned vynadaju. A viem, ze hadat sa s "tupym" davom je zbytocne, lebo to nie je o argumentacii.

Ale nedalo mi nakoniec nechat to tak, takze k odpovediam:

Naozaj som v poslednej dobe vela kupoval a prisli mi veci prekvapivo rychlo. Spomenul som to nie preto, ze mi nejako strasne vadi, ze tu to teda rychlo nie je, ale preto, ze to tu v tomto vlakne zacalo vyzerat ako keby pomale dodanie bola norma. Zda sa mi to nefer voci konkurencii, ktora ak ma tovar na sklade, tak ho naozaj hned odosiela.

Inde nemusim nakupit najskor za aspon 1000€ spolu, aby som mal potom postovne nad 49 € zdarma. Nad +-100€ ma postovne zdarma minimalne polovica eshopov z mojej skusenosti. Ale ok, po dosiahnuti tej 1000€ hranice sa to potom uz oplati.

Ak mate ovela vyssi narast ako sa ocakavalo, tak je nepatricne zvalovat to cele na koronakrizu, pretoze ostatne eshopy koronakrizou zjavne uz momentalne az tak ovplyvnene nie su. Takze skor je to tym prilis velkym narastom. Opat to neberiem ako negativum. Stane sa. Ako negativum beriem tie bludy o tom, ze to tak je vsade, lebo nie je.

Ako som predpokladal, tak pokial nenapisem priamo ktore konkretne eshopy mam na mysli aj spolu s dalsimi informaciami, tak stale budem za "nedoveryhodneho", takze ok. Vsetky doby dodania udavam pre tovar skladom s vynimkou mtbiker, kde pred-predposledna objednavka obsahovala veci s dodanim do "2-5 dni".

https://www.bajky.sk/
doba dodania (moj pripad):
Posledne dve objednavky zabrali viac ako tyzden (stale rychlejsie ako posledne dve objednavky tu) a mam podozrenie, ze v skutocnosti to, co pisu, ze maju skladom, je v sklade v Anglicku, preto to tak dlho vzdy trva pri urcitom druhu tovaru. Tu samozrejme je to horsie ako na mtbiker.
postovne (kurier) (cena objednavky - cena postovneho):
do 20€ - 6€ (vratane dobierky)
nad 20€ - 4€ (s dobierkou alebo bez)
nad 120€ - zdarma

https://www.gravity-shop.sk/
doba dodania (moj pripad):
Na druhy pracovny den, pri objednani doobeda predosly prac. den alebo cez vikend.
postovne (kurier) (cena objednavky - cena postovneho):
do 150€ - 4€ (s dobierkou alebo bez)
nad 150€ - 2€ (s dobierkou alebo bez)
nad 300€ - zdarma

https://www.houseofbike.sk/
doba dodania (moj pripad):
Na druhy pracovny den, pri objednani doobeda predosly prac. den alebo cez vikend.
postovne (kurier) (cena objednavky - cena postovneho):
do 200€ - 4€ (s dobierkou alebo bez)
nad 200€ - zdarma

https://www.sportobchod.sk/
doba dodania (moj pripad):
Na druhy pracovny den, pri objednani doobeda predosly prac. den alebo cez vikend.
postovne (kurier) (cena objednavky - cena postovneho):
do 80€ - 5€ (s dobierkou alebo bez)
nad 80€ - 0€ (bez dobierky), 1€ (dobierka)

https://www.tribosport.sk/
doba dodania (moj pripad):
Na druhy pracovny den, pri objednani doobeda predosly prac. den alebo cez vikend.
postovne (kurier) (cena objednavky - cena postovneho):
do 100€ - 4€ (bez dobierky), 5€ (s dobierkou)
nad 100€ - zdarma



A teraz https://www.mtbiker.sk/shop
doba dodania (moj pripad): Posledne dve objednavky asi 10-15 prac. dni. Momentalna objednavka 5 prac. dni... zatial... (pre istotu opat spomeniem, ze vsetok tovar skladom).
postovne (kurier) (cena objednavky - cena postovneho):
do 100€ - 4€ (momentalne nemoznost dobierky, takze stazene zrusenie objednavky spojene s cakanim na vratenie penazi).
nad 100€ - zdarma, ale len momentalne pocas "krizy", inak stale 4€, pricom fixne postovne uz nie je skoro v ziadnom eshope.
pri sume nakupov nad 1000€ -> nad 49€ - zdarma (tipujem ale ze dobierka bude spoplatnena aj tak)

Zamerne vynechavam nesportove alebo necyklo eshopy aj ked vela ludi tu nepriamo hovori aj o inych typoch eshopov. Moja skusenost je taka, ze vacsina eshopov uz tento tyzden funguje uplne normalne a z troch ci styroch inak zameranych obchodov (t.j. mimo tych spomenutych vyssie) mi vsetko taktiez bolo odoslane este v den objednania skladoveho tovaru. Zaroven skoro vsade byva postovne zhruba nad tu stovku uz zdarma (aspon tam kde objednavam ja).

Takze kde su tie ostatne meskajuce eshopy? Kde je to rovnake postovne?
Ale ok, mne na tom postovnom az tak nezalezi (inak by som tu samozrejme uz davnejsie nenakupoval). A aj dlhe dodacie doby teraz tolerujem. Ale nebudem sa slepo tvarit, ze je to rovnake vsade.
Nemam tu v eshope rodinu, kamosov ani len znamych, aby ma vobec mali preco zaujimat dovody toho, ze preco je tu postovne take a take, ake su tu marze, preco uz cez mesiac vsetko meska (alebo aj preco mi dvakrat prisli veci inej farby ako som objednal) a podobne. Ja som len koncovy zakaznik, ktory ma moznost porovnania. Nie slepy veriaci, akych sa tu vzdy dost najde. Sam robievam casto nadcasy, pracujem aj cez vikend a viem, ze to nikoho v podstate nezaujima a ze podstatne su vysledky. Ale narozdiel do vas, u mna, ked robim fakt maximum, tak to aj ostatni vidia na vysledkoch...

Viacero ludi mi bez velkeho porozumenia mojho postoja (90% ludi ani toto neprecita do konca) odporucalo ze ked sa mi nepaci, tak tu nemam nakupovat. Znova preto na zaver napisem, ze to nie je o tom, ze by sa mi tento eshop tu zdal nejaky strasny. Len mi velmi do oci udreli tvrdenia, ze je to vsade teraz zle s dobami dodania a celkovo ze na kazdu kritiku sa tu hned namiesto objektivneho posudenia iba nakydaju dovody preco to nejde inak, pricom inde to zjavne ide. A samozrejme viacero "inteligentnych" jedincov sa ako vzdy musi ohlasit stadovitym bucanim na cloveka, ktory si dovoli nieco objektivne skritizovat.
20.05.2020 - 20:22:28
16
S tou alzou to bol dúfam vtip. Odtiaľ mi dlho neprišlo nič načas. Ani pred koronou. A najvtipnejšia je tá ich možnosť vybrať si dátum doručenia. Samozrejme vždy to prišlo minimálne 1-3 dni potom.
20.05.2020 - 21:42:27
04
Nie je vtip .. vzdy mi to prislo do dalsieho dna. Ale tak na BA centralu .. to je moze byt kamen urazu.
20.05.2020 - 21:55:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up