www.bajkomktajchom.sk
02.08.2010 - 19:51:25
00
Ahojte, idem na jeden den do stiavnice. Nepoznam to tam a chcem prejst co najviac (radsej kvalita>kvantita) Mate nejake tipy? Pozeral som Sitno, dokaze sa tam vyskriabat priemerne zdatny cyklista bez zbytocneho trapenia?
06.09.2017 - 09:18:51
00
Jazdil som len Velky Hodrussky okruh a jeho prva polovica je celkom ok,stupanie od Hodruse a najma usek od Kopanic, Sedlo Pleso , krizom cez zjazdovku Salamandry az po otocku - je tam taky pekny singel, relativne rovny ale ked valis, tak aj zabavny. Ak sa tam ocitnes, skus.
Miestni urcite vedia aj nieco lepsie.
06.09.2017 - 10:52:36
01
Veľký Hodrušský okruh je fajn, ja by som začal od Červenej studne smerom na Kerling.Na Sitno to dáš, keď nie tak potlačíš :) Spod Sitna ide pekný singel po žltej k tajchu Počúvadlo.A potom trail Helligon.Okruh od Červenej studne na Richňavu a späť je také pohodové jazdenie s minimálnym prevýšením.
06.09.2017 - 11:31:27
00
Vymyslel som si taketo nieco (obrazok) Zo stiavnice hore na Zlaty vrch, potom takym oblukom na Hodrussky tajch. Potom mikoviniho zelenou jazdou na Richnavske jazero. Oddych po asvalte k Pocuvadlu. Odtial neviem ktora je najlepsia cesta hore, vybral som tu najkratsiu :D Dole po zltej ako sa pisalo. Tak len flakanie do centra podla casu a chuti. Trocha ma mrzi, ze sme vynechali Helligon. Oplati sa kvoli nemu vracat? Sme len XC jazdci, skoky obchadzame.

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 848.18 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2017 - 13:41:22
00
Helligon si na xc aj tak nevychutnas.
Tam sa oplati trochu viac pustit, ale pivko v prostredi salamandry je pre niekoho tiez lakadlo.
Hore modra od sitna po tatarsku luku je na bajku neprejazdna, strme drevenne schody a kopa kamenov.
To by som obisiel kusok nizsie po tej zelenej spojke.
06.09.2017 - 14:26:05
01
Chcem v tomto príspevku veľmi pochváliť pracovníkov Turistického informačného centra v Banskej Štiavnici, na námestí, kde sa nám pri návšteve (16. 5. 2020) ihneď začali venovať. Videli nás oblečených športovo v cyklistických dresoch a tak sa ich výklad o možnostiach návštevy okolia zameriaval na cyklistické trasy. Poskytli nám dostačujúci výklad o možnostiach stravovania, možnosti návštevy pamiatok, ukázali nám na mape okolité trasy, popísali ich vzhľadom na náročnosť a pri odchode z TIC nám každému vtisli do ruky cyklomapu so slovami, že sa tešia za návštevu a popriali nám veľa pekných zážitkov. Myslím si, že takto by mali vypadať TIC.
20.05.2020 - 19:33:48
03
este tak linky na stiahnutie gpx suborov k tym trasam a sme v 21. storoci, papierove mapy su fajn suvenir, ale na navigaciu nie su velmi vhodne
20.05.2020 - 19:46:14
00
keyboard_arrow_up