lto prečo nie mobil? Lebo je to neefektívne, vyťahovať ho z ruksaku stále keď som chcel zastaviť záznam pre nejakú zbytočnú zachadzku, mať riziko zlyhania záznamu, hlavne v zime keď mobil použiješ na niečo iné (mapa, fotky, volanie), mať ho nonstop na powerbanke lebo baterka nevydrží (hlavne odkedy sa popri výjazdu zaujímam o geocaching a viac som ho začal využívať aj na mapy a fotky), môžem si občas nejaké údaje pozrieť priamo na riaditkach, nemusím kvôli tomu zas vyťahovať mobil (nie, mobil by som si na riaditka neupnul) atď...

Fajn že mi v apríli znovu stiahli lacnejšie predplatné a mám napriek tomu povolené všetky funkcie. Už len zistiť či niečo nevyužijem. Doteraz z platených funkcii som využíval len osobné heatmap a dávnejšie Beacom (teraz už len Garmin live)

A zatiaľ mám všetky možnosti predplatného, ale chytať sa toho nejdem. Čo sa mi nepáči, tak len to že dali tak vysokú sumu a odomkli všetko čo 95% ľudí aj tak nezaujíma (ani mňa). Skôr mohli doterajšie free funkcie hodiť do nejakého základného lacnejšieho balíka :?:


Naposledy upravil milos21 dňa 20.05.2020 - 22:46:57, celkovo upravené 1 krát.

20.05.2020 - 22:41:17
10
Ako jasne.. kopec veci si pozeram na flow.polar.com, ale aspon tie casy s kamosmi som mohol porovnat na strave. Tak musime pockat na nejaky 3rd party plugin.
20.05.2020 - 22:46:31
00
lto napísal:
vydrz nie .. mylis sa :) .. a velice. Dotycny mobil , co mam vie trackovat bez inej baterky, externaj baterky viac , ako tvoj garmin :)
presnost .. tiez nie .. to sa tiez mylis .. lacne (aj niektore drahe) garminy maju nahovno presnost /u tu toho bolo dost o tom popisaneho/ .. a niektore mobily naopak lepsie (spominany mobil ma aj barometer .. ale strava ho imho nevyuziva).A vobec ..vies preco nie garmin ? Pretoze ich hardware je 100 rokov za opicami .. nakupia hw 5 rokov popredu, potom to predavaju za strasne peniaze, aby neprerobili, pricom barsjaky cinsky sunt ich v tomto predbehne :) .. vies kolko garminackych somarin novych bolo s len US gps, ked barsjaka sunka z ciny uz mala galileo, glonas aj cinsky (zabudol som meno) gps ?
udaje o aktivite ? co to ma spolocne preboha s mobilom ?

edit: existuje len jeden, resp. mozno dva argumenty, preco mobil nie, ale nikto ich zatial nedal :) /a jeden z nich je nahovno u vela zariadeni, aj ked je deklarovane .. casto klamarsky/ .. resp. boli spomenute len tak trochu okrajovo. V kazdom pripade si treba uvedomit, ze ak ma niekto mobil, slusne zariadenie v tychto veciach (nie dementny 32b mediatek), tak preco by mal kupovat dalsi garmin alebo podobbnu sracku, za 500e, len preto, ze .. eh. Lebo .. to tvrdite vy ? Co je to kua za argument ? Kebyze to stoji 20e ..


Nevidim tu nikoho, kto by niekoho nutil si kupit gps zariadenie namiesto mobilu :)

Dalo by sa dat dost dovodov preco nie mobil, ale samozrejme, vacsina bude silno subjektivna. Osobne to beriem asi najviac pohodlnostou mat specialne zariadenie, plus cloveka potesi nova vec :D

Aby som ale pisal za seba, mam hodinky Suunto. Hlavny dovod bol, ze neboli iba na bicykel, ale primarne na beh. Kde jednoducho mobil naozaj nie pohodlny a hodinky maju neporovnatelne presnejsi zaznam (uznavam, mal som len jedny hodinky a posledny mobil, kde som zaznam skusal, bol LG Nexus 5X. Teraz uz stary mobil a nebol to topmodel, ani ked som ho mal). Na cestak by som to nejak velmi nepotreboval, nejaku dobu som jazdil len s obycajnym tachometrom a mobilom v drese a zaznam bol velmi dobry (tam sa to trackuje velmi jednoducho). Tam najviac pomaha navigacia pred sebou (mobil sa mi velmi na riaditka davat nechce ...).

Dalsie vyhody vidim v konektivite, hrudny pas, merac kadencie pripadne ked ma clovek wattmeter. S mobilom je prilis vela hrania sa, ked clovek chce pouzivat taketo veci. Ale pravdepodobne by to islo.

Kde mi je mobil ale naozaj nanic, je bazen :D Tam by mi ale bol na nic aj nejaky garmin edge :)
20.05.2020 - 23:08:33
00
Sa tu zbytočne naťahujete, každý nech používa, čo mu vyhovuje. Mne mobil, mám ho na volante, vydrží aj 5 dni a aj plávať sa s nim dá. 😜 A mám v ňom aj stravu, aby som sa držal témy.
20.05.2020 - 23:19:34
00
Ja len čakám, kedy bude po týchto úpravách nutné strave za priznanie KOM zaplatiť :)
20.05.2020 - 23:22:24
01
lto napísal:
vydrz nie .. mylis sa :) .. a velice. Dotycny mobil , co mam vie trackovat bez inej baterky, externaj baterky viac , ako tvoj garmin :)
presnost .. tiez nie .. to sa tiez mylis .. lacne (aj niektore drahe) garminy maju nahovno presnost /u tu toho bolo dost o tom popisaneho/ .. a niektore mobily naopak lepsie (spominany mobil ma aj barometer .. ale strava ho imho nevyuziva).A vobec ..vies preco nie garmin ? Pretoze ich hardware je 100 rokov za opicami .. nakupia hw 5 rokov popredu, potom to predavaju za strasne peniaze, aby neprerobili, pricom barsjaky cinsky sunt ich v tomto predbehne :) .. vies kolko garminackych somarin novych bolo s len US gps, ked barsjaka sunka z ciny uz mala galileo, glonas aj cinsky (zabudol som meno) gps ?
udaje o aktivite ? co to ma spolocne preboha s mobilom ?

edit: existuje len jeden, resp. mozno dva argumenty, preco mobil nie, ale nikto ich zatial nedal :) /a jeden z nich je nahovno u vela zariadeni, aj ked je deklarovane .. casto klamarsky/ .. resp. boli spomenute len tak trochu okrajovo. V kazdom pripade si treba uvedomit, ze ak ma niekto mobil, slusne zariadenie v tychto veciach (nie dementny 32b mediatek), tak preco by mal kupovat dalsi garmin alebo podobbnu sracku, za 500e, len preto, ze .. eh. Lebo .. to tvrdite vy ? Co je to kua za argument ? Kebyze to stoji 20e ..

nepoužívam garmin ,(nikdy som nemal)ale polar vantege V. výdrž 40h, ako tachometer so zaznamom aj segmentami.
navigacia fonom ak treba.
21.05.2020 - 07:12:45
00
Uplne zbytocne debaty. Kym nebude mat mobil barometer. Vyskove z GPS su hausnumera, bodka. Co sa Stravy tyka, stale si kazdy moze vytvorit vlastne sukromne segmenty - bude tam mat len svoje casy a tych TOP10, ktore uvidi vzdy na analyzu progresu uplne postacuju. Proste ked prekonas kompletne svoju TOP10 z minuleho roku tak si okey :-) Ja to tak robim bezne, casy inych ma az tak nezaujimaju. Ak niekomu napriek tomu budu chybat premium funkcie, treba pockat. Pri tej sume, ked bude malo predplatitelov, urcite pridu nejake "happy hour" ked sa budu snazit jednorazovo zarobit aj na nizsich sumach. U dennikov to tak tiez funguje. Nedavno SME-cko davalo rocne predplatne pri prilezitosti ich vyrocia za smiesnu sumu a este si pamatam zlavu na N-ko v percentach rovnajucich sa percentam ucasti v prezidentskych volbach. Takymto sposobom sa da lacno prist k viacerym predplatnym, len treba cakat...
21.05.2020 - 08:11:39
06
Tak Strava uspesne pokracuje v spoplatnovani vsetkeho - aktualne aj Training log uz len pre platiacich
21.05.2020 - 08:28:38
00
Ten modry stlpcovy graf este vidis? Ja teraz neviem posudit rozdiel medzi free a premium, kedze to mam predplatene az do juna.

Prílohy:

strava.jpg
strava.jpg 56.66 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2020 - 08:43:10
00
mobily barometer majú. výhoda hodiniek je v pohodlí pri behu ... pri plávaní ho do bazéna proste nezoberieš a kupuješ si snimi nejaký pokročilejší soft aby si ho potom ignoroval a riešil čo je na strave spolu snami mobilovými :P
Inak všimol som si po rannom behu, že zrušili aj ten prepočítaný pace podľa sklonu ... ako toto je fakt tiež prémiová funkcia?

jachmel, tento graf vidíme zatiaľ :)
21.05.2020 - 08:51:31
00
Aha, no pozeram, ze zopar ich je tych barometrovych.
21.05.2020 - 09:03:42
00
Ako pisal lapaloma - stlpcovy graf vidim, ale len cez browser. V appke uz podobna informacia nie je...
21.05.2020 - 09:05:19
00
takto zhrnuté mi to vychádza veľmi ľahko...je mi to nanič :D

Prílohy:

screenshot-www.strava.com-2020.05.21-09_05_41.png
screenshot-www.strava.com-2020.05.21-09_05_41.png 43.54 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2020 - 09:07:18
02
ja mam hlavne problem s tym ze predplatne musis zaplatit na rok a pritom ja stravu realne pouzivam iba pol roka, to znamena pocas cyklistickej sezony ( a teraz som vobec rad ak sa dostanem na bike na kratky svih 2-3x do tyzdna ), v zime mi je na nic. Akoze ano, idem na turistiku, idem si zabehat atd a tu stravu zapnem ked uz ju mam..ale tie cisla co z toho v zime vypadnu ma nezaujimaju, takze Premium mi je vtedy ze uplne na nic. Hadam sa nad tymto pani zamyslia a uvidime ci za par dni/tyzdnov ponuknu aj nieco ine ako celorocne predplatne...
21.05.2020 - 09:16:58
02
matt napísal:
ja mam hlavne problem s tym ze predplatne musis zaplatit na rok a pritom ja stravu realne pouzivam iba pol roka, to znamena pocas cyklistickej sezony ( a teraz som vobec rad ak sa dostanem na bike na kratky svih 2-3x do tyzdna ), v zime mi je na nic. Akoze ano, idem na turistiku, idem si zabehat atd a tu stravu zapnem ked uz ju mam..ale tie cisla co z toho v zime vypadnu ma nezaujimaju, takze Premium mi je vtedy ze uplne na nic. Hadam sa nad tymto pani zamyslia a uvidime ci za par dni/tyzdnov ponuknu aj nieco ine ako celorocne predplatne...


Stravu si mozes predplatit aj na mesiac, nemusis platit cely rok.
21.05.2020 - 09:24:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up