18argon18 napísal:
Dobre tomu rozumiem že MT5 so Saint pákami brzdia lepšie ako MT7?
Pretože MT7 by mali byť ako silou tak moduláciou ešte o kúsok lepšie ako MT5, to tá páka zlepší prejav MT5?
Nerád by som veci zbytočne komplikoval kombinovaním strmeňov a pák.


Ja mám MT5 a zee páky a brzdí to lepšie ako Saint s metalikami, neviem porovnať s MT7 ale celkový prejav je oproti Saintom neporovnateľný.
21.05.2020 - 18:04:48
00
Taktiež sa hlásim, mam kombo Saint páky, Shimano BH90 hadičky (povinnosť, inak bude problem s brzdnym učinkom pri magura hadiciach, nafukuju sa) a MT5 resp. MT7 (je to to isté) strmene. Modulácia ako píšu úplná bomba, a ešte s custom platničkami to brzdi ako hluché. Za mňa len odporučania :)
21.05.2020 - 20:11:27
00
Co si mam predstavit pod super modulaciou? Cely zivot jazdim Shimana (mal som zakladne MT200, mal som Saint, XT, teraz jazdim 420 4 piesty) a nikdy som nemal ten vsade spominany on-off pocit z brzdenia. Pride mi to ze tak ako silno stlacim packu, tak silno brzdi brzda. Ako este lepsie sa to da modulovat? Skusal som aj Avidy, resp SRAM na kamosovom biku a detto.
21.05.2020 - 21:12:57
01
SkambeG Ja ten rozdiel v modulacii cítim najviac pri jazde na zadnom (okrem dlhých zjazdov). Pri Saintoch bol veeelmi citlivý a maly rozsah pre pribrzďovanie, inak ma to koplo rovno dopredu, na Hope-och mám ten rozsah “pribrzďovania” oveľa väčší. V tom nástupe to asi najviac cítiť.
21.05.2020 - 21:39:49
00
V podstate je to tak ako si napisal. Ale aj tak existuju rozdiely. Ide o to ze brzdny ucinok na roznych brzdach ma rozny priebeh vzhladom na drahu packy. Napriklad shimana paky bez serva su pocitovo dost tvrde a regulacia brzdneho ucinku je od 0 do 100% na (dajme tomu) drahe 1cm stlacenia paky. Paky so servom su o nieco gumenejsie, tam regulujes brzdu na drahe (priklad) 2cm. Cize vpodstate je ta brzda dvakrat lepsie (citlivejsie) regulovatelna. Teda ja si prave takto predstavujem lepsiu modulaciu.

To s tou vymenou hadic na shigura bzdach este nemam vyskusane tak nejdem moc oponovat ale zatial sa mi nezda ze by sa nejakym sposobom nafukovali resp ich bolo nutne menit. Ale skusim, mam doma nejake hadice tak to pomenim.
21.05.2020 - 21:40:47
00
nebolo by jednoduchsie kupit mt7 a pouzit tuto paku ako vyrabat hybridy?
https://www.magura.com/en/components/news/2017/hc3-lever-for-individual-tuning/
21.05.2020 - 22:11:09
10
halopici napísal:
To s tou vymenou hadic na shigura bzdach este nemam vyskusane tak nejdem moc oponovat ale zatial sa mi nezda ze by sa nejakym sposobom nafukovali resp ich bolo nutne menit. Ale skusim, mam doma nejake hadice tak to pomenim.

myslim, ze to plati(lo) pre verziu Disc tube, Disc tube 2.2 je pevnejsia
21.05.2020 - 22:18:20
00
elpha, zober si to tak ze na kazdych novych brzdach musis skracovat hadice. A ked uz odpojis magura paku tak uz je najmenej tam pripojit paku shimano. Tu packu ktoru si sem postol nemam vyskusanu ale klasicke verzie mt5/7 mi nesedia (a to som jazdil maguru naozaj dlho). Dovod preco to brzdi so shimano pakou lepsie je jednoduchy - magura ma piest o priemere 10,5mm , shimano 10mm. Rozdiel je cca 10% na ploche piestu a to sa uz pocitit da :) No a nakoniec ked mas shimano paku tak odvzdusnenie je naozaj jednoduche a pri vymene planiciek vzdy spravim aspon quick bleed (otazka 1 minuty).
21.05.2020 - 22:59:01
00
halopici: pozri akú hadicu tam máš originálne. Rozdiel medzi tými dvomi typmi od shimana je priepastný
21.05.2020 - 23:02:21
00
Dik za vysvetlenie, asi budem musieť aj viac ako len Shimano a SRAM vyskúšať aby som vedel o čom je reč :)
21.05.2020 - 23:03:56
00
SkambeG napísal:
Co si mam predstavit pod super modulaciou? Cely zivot jazdim Shimana (mal som zakladne MT200, mal som Saint, XT, teraz jazdim 420 4 piesty) a nikdy som nemal ten vsade spominany on-off pocit z brzdenia. Pride mi to ze tak ako silno stlacim packu, tak silno brzdi brzda. Ako este lepsie sa to da modulovat? Skusal som aj Avidy, resp SRAM na kamosovom biku a detto.


mam podobny nazor, jazdil som XT, Sram guide R, ZEE, a teraz Saint, suhlasim s tebou, s ani jednymi shimano som nemal pocit 0-100.
Guide R to je kapitola sama o sebe, to je ako keby si stlacal spongiu :-)).
Tak ako som si vedel davkovat XT, tak ako som si vedel davkovat ZEE, tak taky isty pocit mam zo Saint s metalikami.
Brzdia presne tak ako chcem a ocakavam.
21.05.2020 - 23:19:52
00
Matko, mam tam disc tube 2.2. Zrejme preto s tym nemam problem (ako uz bolo spomenute ze je to lepsia hadica ako starsi typ)
21.05.2020 - 23:31:52
00
Dobrý deň. Na električke Haibike S Duro Trekking5.0 osadenej zakl brzdami Shimano 315 som vdaka svojej nadvahe sundal po 1200km potuliek fatranskymi zvaznicami rti sady platniciek a jedni kotuce.
Co sa tyka brzdneho ucinku netvrdim ze mi nestaci ale ta vydrž bola neakceptovatelna.
Rozhodol zom sa ze zvacsim kotuce,ale co som sa dočítal 203 by v predu bola smrtelna pre vidlicu tak zostala 180 ale stvorpiest 520 na kotuci SM RT 64 ,ktorý je aj vzadu.Vcera som dal testovacie kolecko ,kde koruce sa zdaju bezproblémové ak porovnam s 30kami povodneho osadenia ktore prehriate znacne protestovali...
Otazka je aku packu na ovladanie 520tkoveho strmena .Môj tip je
Shimano brzdová páčka ZEE M640, pravá hydraulická I-Spec B .
Alebo je este nieco ine na vyber,najlepsie z miestneho obchodu...
Ď. Peter
22.05.2020 - 05:50:46
00
Kľudne tie Zee, pár sezón som tie brzdy mal a okrem menenia platničiek som s nimi nič nerobil. Jednoduché, bezporuchové, s kopou výkonu. Prípadne som v bazáre videl SLX 675 za pár E. Sú skoro to isté, len majú navyše nastavenie vzdialenosti páčky točítkom miesto imbusovej skrutky. Fungovať ti budú aj novšie typy pák, ktoré sú síce krajšie, ale občas boli sa objavil problém s tesnením. Neviem pri ktorých typoch presne, možno to boli len prvé modely.
22.05.2020 - 06:26:25
00
organicke platnicky mi pri mojich 70kg viac ako 2000km xc jazdenia nevydrzia. metalicke (mal som od BBB) mi vydrzali cely rok vratane jazdenia v zime - odhad 8000-10t km. brzdy maju trosku iny chod - nie su tak kusave na uplnom zaciatku no potom to brzdi paradne aj ked sa zohreju v dlhom zjazde.

momentalne mam len jeden problem ze mi predna OBCAS doslova hulaka a netusim preco.
22.05.2020 - 10:20:34
02
keyboard_arrow_up