ace_9

Uplne ti rozumiem. Je pravda, ze urcite je aktualne mnoho aj bicyklovych obchodov, ktore dokazu dorucit tovar rychlejsie ako my. Urcite ich nie je malo, ktore to dokazu aj lacnejsie - a urcite ich je aj zopar, ktore dokazu dorucit lacnejsie a bez postovneho. Mozno o chvilu problem s mnohym tovarom nebude, lebo bude vypredany. Ak sledujes situaciu tak istotne vies, ze v USA a Europe je obrovsky dopyt po bicykloch a tie nie su. Rovnako je aktualne problem s dusami, o mesiac bude problem s dalsim tovarom atd... skratka bike segment je jeden z tych, ktore korona zasiahla uplne inak ako vacsinu priemyslu.

MTBIKER plati dan za uspech. Dan za to, ze dokaze pritiahnut ovela viac zakaznikov ako ine shopy, ze to robi inak ako ine shopy. To, co bolo nasou obrovskou vyhodou uplynule sezony a to fakt, ze sme dokazali aj v peakoch expedovat v kratkom case,ze sme mega rychlo vybavovali komunikaciu, ze sme reklamacie vybavovali v drvivej vacsine obratom skratka naucilo mnoho ludi, ze MTBIKER je ta spravna adresa na nakup bike veci. To su vysledky, ktore odzrkadluju statistiky a tisice hodnoteni.

Prisla ta zla korona. Do nej uz X krat spominane absencie v teame, meskania dodavatelov a 250% rast vo Velkonocnom tyzdni, kde sme 3dni nevyexpedovali nic ale pribudli tisice objednavok.

A odvtedy ako sme priznali, sa to pokaslalo. Expedicia sa natiahla, komunikacie na supporte pribudlo radovo o tisice ticketov, denne aj 500 - 600 dotazov na produkty, objednavky tecnicke otazky, zameny, dorovnania,.... Pribudli pracovne soboty, nedele, sviatky.. Tomu "tupemu" davu sme sa snazili od zaciatku komunikovat, vysvetlovat a zachranovat co to da. Velka cast davu pochopila a brani nas, pripadne maju podobnu skusenost z ineho shopu. Samozrejme sme obdrzali aj kopec opravnenych negativnych feedbackov, predsa len, par dni trvalo kym sme prestavili lehoty dorucenia na novy stav. Vela ludi ale vie, ze toto nie je nas standard a snazime sa to robit inak, lepsie.

Takze ano, aktualne sme podpriemerny shop s dlhym dodanim, slabou komunikaciou a zopar desiatkami az stovkami nasranych zakaznikov. Ako som napisal vyssie, je to dan. Je to dan za to, ze veci robime inak, ze nie sme iba shop ale komunitny portal s obsahom, bazarom, forom,..... je to dan za to, ze podporujeme cyklistiku desiatkami tisic eur rocne - na maratonoch, SPDH, SPEN, ze podporujeme znacenie tras, ze spolu s partneemi robime kvalitny obsah a ano, aj tvrde PR, ktore nam dokaze poskytnut zdroje na to, aby sme to vsetko dokazali personalne a technicky realizovat. Skratka to, co robi MTBIKER sa nam vratilo a teraz za to platime...

Ver, ze nasranost vsetkych zakaznikov nevyrovna tu moju. Ze tu nieco roky budujes, robis to najlepsie ako vies a zrazu pride toto. Nieco, co nedokazes ovplyvnit a tvoj ambiciozny 50% rast na 2020 z 4.5 miliona v roku 2019 (co este nie je oficialne cislo a hadam ma za to cervo nezabije) je zdrap excelovskej tabulky a plan sa ti rozpadne v priebehu tyzdna. Ze neriesis aby bolo v "letnej predajni" zlozenych non stop 100 bicyklov ale aby dosiel na sobotu a nedelu Imroman s adam.milo111 skladat regale do tejto predajne a robis tam pohotovostny sklad. Ze Force z KCK Zlin pride 10 dni po obvyklom termine na 4 paletach a na vybavenie na tych paletach caka 500 zakaznikov. Ze robis 12hodin denne 7 dni v tyzdni, svojho 5 mesacneho syna vidis rano hodinu a potom vecer ako spi. Ver, ze vsetci nasrani zakaznici sa nevyrovnaju tomu, ako som nasrany ja. Ano, vyplakavam sa tu ale su to fakty, ktore samozrejme teba ako zakaznika nezaujimaju a ani nemusia a chapem to len tych par tupcov zo stada. Toto budeme davat dokopy veeelmi dlho, lebo zakaznici maju na vyber a nabuduce si rozmyslia, kde utratia svoje peniaze....

Ano, uplne ti rozumiem. MTBIKER to zvlada velmi tazko, krvaca.. Mas absolutnu pravdu. Aktualne je mnoho obchodov, kde to zvladaju lepsie, asi nie s takym rastom ako mame my ale podstatne lepsie.

Idem spat, zajtra Vam zabalim okrem inej roboty 50 balikov aby cez vikend mohla pojazdit na novom tovare aspon cast z vas. ;-)
20.05.2020 - 23:15:24
1814
11.5. 23:11 vytvorena objednavka (vsetko skladom)
12.5. oznam, ze objednavka bola odoslana
13.5. rano zvoni kurier pred dverami ...
palec hore ...
20.05.2020 - 23:22:53
00
ace_9 dakujem za prepracovany prispevok. Nebudem ta presviedcat o nicom, len poopravim niektore tvrdenia, lebo s faktami narabas velmi selektivne.

Inde nemusim nakupit najskor za aspon 1000€ spolu, aby som mal potom postovne nad 49 € zdarma. Nad +-100€ ma postovne zdarma minimalne polovica eshopov z mojej skusenosti.

Ani tu nemusis, vela uzivatelov je VIP za ich aktivitu na stranke. A nad 100 eur ma u nas postovne zdarma kazdy.

Ak mate ovela vyssi narast ako sa ocakavalo, tak je nepatricne zvalovat to cele na koronakrizu, pretoze ostatne eshopy koronakrizou zjavne uz momentalne az tak ovplyvnene nie su
.
Nikto netvrdi ze su vsetci ovplyvneni rovnako. Niekto mal mensi narast, niekto vacsi, niekto mohol mat pokles. A niekto mohol mat narast a kapacitne to zvladol. My sme to kapacitne nezvladli a nezvladla to ani vacsina dodavatelov.

Dorucovacia doba
- poslednu objednavku si objednal v piatok vecer, avizovany datum dorucenia mas zajtra (o 2 dni dlhsie ako konkurencia a 2 dni dlhsie ako nase standardne lehoty). Ak spravne ratam, 3 pracovne dni, nie 5.
- predposledna objednavka objednana 25.4. (sobota), expedovana 30.4. (stvrtok). Ak spravne ratam, 5 pracovnych dni, nie 10 - 15. Meskanie 1 pracovny den oproti avizovanemu datumu.
- ta predtym - 12 pracovnych dni. Meskanie 3 pracovne dni oproti avizovanemu datumu.
- ta predtym - objednana v sobotu, dorucena v utorok. Tak ako tvoja ospevovana konkurencia
- vsetky predosle - dorucene v avizovanom datume, alebo skor. Necucam si tu nic z prsta.

Postovne
- nase postovne pred koronakrizou nebolo 4 eura "fixne", ale len do 100 eur. Medzi 100 a 200 eur bola 1.99 eur a nad 200 eur bola zdarma. Okrem toho mame aj lacnejsie sposoby dodania ako zasielkovna a posta, ktore si vyuzival, takze o nasom postovnom mas velmi dobry prehlad.
- pocas koronakrizy bolo postovne zdarma nad 49 eur.
- po koronakrize je postovne zdarma nad 99 eur a tak aj zostane. Pre VIP zakaznikov je zdarma nad 49 eur.
- porovnanie si uz kazdy moze na baze tohto spravit sam. Nezda sa, ze by sme vycnievali z radu pred koronou a aktualne mame lepsie podmienky ako vacsina tych obchodov, ktore si vymenoval.

Takze kde su tie ostatne meskajuce eshopy? Kde je to rovnake postovne?

- staci si precitat s porozumenim aj prispevky ostatnych ludi a neignorovat ich. Alebo ten prieskum, ktory som sem postol.
- neviem kto tu pouzil vyraz "rovnake postovne", ja nie. Kazdopadne nase postovne je vyhodnejsie ako vacsina shopov, ktore si tu vymenoval. Prisiel by si na rovnaky zaver, ak by si pouzil pri svojej analyze realne fakty.

Ale narozdiel do vas, u mna, ked robim fakt maximum, tak to aj ostatni vidia na vysledkoch...

Ak si myslis, ze by si tuto situaciu zvladol lepsie ako my, prosim posli mi svoje CV. Alebo mi rovno napis, co sme podla teba mali robit inak.

Len mi velmi do oci udreli tvrdenia, ze je to vsade teraz zle s dobami dodania a celkovo ze na kazdu kritiku sa tu hned namiesto objektivneho posudenia iba nakydaju dovody preco to nejde inak, pricom inde to zjavne ide.

Mas pocit ze by som ja alebo Boo_boo nakydal dovody, preco to nejde inak? My tu uz mesiac otvorene komunikujeme, ze mame problem, preco nastal, ako ho riesime a aktivne makame na jeho vyrieseni. Odkedy si zacal so svojou kritikou sme dali full time pracu dalsim 3 ludom. Namiesto cakania na podporu od statu odvadzame rekordne vysoku DPH a odvody. A snazim sa argumentovat pred polnocou s clovekom, ktory si moje argumenty aj tak neprecita.

A viem, ze hadat sa s "tupym" davom je zbytocne, lebo to nie je o argumentacii.

Opatrne ako nazyvas ludi, co toto citaju a prispievaju do tejto temy. Nie kazdy, kto nesuhlasi s tvojim postojom je automaticky sucastou tupeho davu.

Este na zaver, ja som velmi vdacny vacsine nasich zakaznikov, ze su tolerantni v tejto situacii a ze nas podporuju. Pretoze to co robime nie je len o predaji, ale aj o tomto webe, magazine, videach, bazare, fore a dalsich sekciach, podpore akcii, znacenia cyklotras a cyklistickej komunity. Mozno ze ti "slepy veriaci" sa vedia povzniest nad momentalny problem a vidiet to v kontexte vsetkeho, co robime a ako sme fungovali pred krizou (a ako budeme coskoro fungovat opat). Je na tebe, ci budes u nas nakupovat, alebo nie, je na tebe, ci budes chodit na tento web, alebo nie, kludne nas kritizuj, ale bud pri tom ferovy a snaz sa vidiet aj druhu stranu mince, nie len svoju momentalnu skusenost podporenu len faktami, ktore ti vyhovuju.
20.05.2020 - 23:34:46
711
Boo_boo: vacsina ludi to chape a vie, ako to chodi. Hlavne ze to tu komunikujete a ked ma niekto pocit krivdy, tak to moze verejne povedat a verejne ma aj odpoved.

Ak niekto vie v tomto case expedovat nacas, tak z dlhodobeho robi nieco neudrzatelne / zle. Proste situacia je taka, ze sa na to neda pripravit a to nielen po personalnej, ale hlavne po skladovej stranke. Myslim, ze sa tocime v kolecku, vacsina ludi vie kolka bije a zbytok to bude pisat siahodlhe statusy o tom ako to robite zle.

Takze za mna palec hore a myslim, ze vacsina sa s tymto nazorom stotozni.


Mala poucka, ktora mi usetrila veeeela nervov: 5 az 10% zakaznikov bude vzdy nespokojnych. Lenze tychto par percent zakaznikov ta stoji 50% energie. Takze sa usmiat, nahlas si povedat, ze dnes poctom nespokojnych zakaznikov plnis plan a ide sa dalej. S usmevom sa aj problemy lepsie riesia. :-)
20.05.2020 - 23:37:13
03
@cervo, ok, to ze nad 100€ bola predtym posta za 2€ som si nevsimol, lebo som minuly rok spajal dve objednavky do jednej, mali potom vyssiu hodnotu spolu ako 100€ a napriek tomu postovne bolo 2,5€ do balikoboxu.
Potom az dalsia objednavka nad 100€ bola 14.03. tohto roku a postovne bolo 3.00€. Bol to odber na poste, mozno ak by to bolo kurierom, tak by to bolo zdarma (co by ale bolo cudne, ze kurier sa dotuje, ale posta nie).
Potom som za vyssiu sumu objednaval az nedavno a uz som si myslel, ze jednoducho postovne sa tu plati vzdy a vynimka je len krizova. Neskumal som doteraz oficialne podmienky, len som dvakrat jednoducho uz vedel, ze som platil postovne aj nad 100€ a ostatne moje objednavky boli mensie. Dalsie dve nad 100€ som mal az teraz pocas koronakrizy, kedy teda bolo postovne zdarma a preto som myslel, ze je to len docasny stav.

Vyjadrenie k mojej poslednej objednavke ze dodanie bude "o 2 dni dlhsie ako konkurencia a 2 dni dlhsie ako nase standardne lehoty" sice znie pekne, ale uz teraz to je posunute a tak je to uz 3 pracovne dni dlhsie.

Moje CV by ti bolo tak na dve veci, ja pracujem uplne v inej oblasti. To s tymi vysledkami som napisal aj tak hlavne preto, ze iba odovodnovania horsich vysledkov vecne stacit nebudu a bude treba zasadnejsie riesenie. Na ktorom ale ako pises sa uz pracuje, takze tiez ok. Snad to coskoro bude lepsie s tym odosielanim.

Opakujem, ze dookola mi hovorit dovody preco nestihate je zbytocne. Ja meskanie chapem. Vadili mi tvrdenia, ze to tak je aj inde, pricom ja mam ine skusenosti. Nejde mi o nic ine, ani som nebol nespokojny s dlhsimi dodacimi dobami, ani s postovnym, ani s nicim. Som nespokojny s tym, ze inde zatial v mojom pripade pekne stihaju, ale tu sa vehementne tvrdi, ze su na tom rovnako alebo nebodaj horsie.

A na zaver, ak ja mam byt opatrny ako nazyvam ludi, tak maju byt opatrni aj oni. Viaceri mi tu vynadali a pritom si len domyslali blbosti. Kvoli tomu toto je moj posledny prispevok tu a celkovo na celom portali. Nezapadam do takejto komunity.
21.05.2020 - 06:16:17
01
MTBiker shop... Chcel by som veci, ktoré aj nemáte v ponuke... Dalo by sa? »Remerx Jumbo čierny 406x23, 36d s brzdnými plochami« a špice - čierne, nerez, kde by ste mi ale vy vypočítali dĺžku?
21.05.2020 - 08:25:42
00
Ahoj, ak to remerx bude mat, urcite ano. Robo87 na to pozrie a napise ti.
21.05.2020 - 08:48:30
10
Myslim ze obe strany si uz povedali svoje a netreba si navzajom nic vysvetlovat lebo povedane bolo vsetko. ace_9 mas ten problem ako ja ze tvoje reakcie inac zneju ako ich myslis (teda aspon taky pocit z toho mam). K tvojmu dobru ale reagujes vcelku kludne aj kedto o tuposti ludi nie je uplne koser lebo si nemyslim ze ludia co obhajuju MTBiker su tupi, len jednoducho sa vedia povzniest vzhladom na predosle skusenosti a pochopenie ze je situacia zla. Ja robim tiez uplne v inej oblasti ale dotklo sa to aj nasej firmy pretoze nasi zakaznici mali stopku.. niektori na 3 tyzdne niektori na par mesiacov (zatial take avizo). Ja som sa naucil ze obcas je lepsie svoj prispevok rozpisat, pri nom sa clovek predycha a potom to radsej zmazat. Ale ja casto reagujem utocne lebo som vznetliva povaha. Ukonc prosim tuto temu zo svojej strany tvojim prispevkom ktory je nad tymto mojim. Chalani v MTBiker maju dost vycerpania aj bez fora a ja davam klobuk dolu pred tym ze napriek tomu ze tvoje objednavky ich nespasia tak maju snahu ti objasnit situaciu a stoji to kopec casu a nervov. Inac sa reaguje ked som v praci 8h z ktorych odrobim polovicu lebo je kludnejsi den a inac ked robim 7x12h v tyzdni. Ak by si chcel pisat cosi k mojmu prispevku tak to prosim hod do spravy ale tuto to uz nemut.
Dakujem.

MTbiker staff> za mna klobuk dolu ze to davate. To ze su dlhsie objednavky tak s tym vacsina ludi rata ked objednava aj napriek aktualnemu stavu takze netreba mat stres. Postupne sa date dokopy lebo ak by sa to nestalo tak by ste za seba hodili to co ste vybudovali ale toto pisat nemusim lebo to viete a robite vsetko preto aby sa to dalo dokopy. To ze ostatni stihaju dodavat nacas moze byt aj tym ze maju specializaciu a nemaju tak pestry sortiment. Ja sa snazim radsej objednavat z 1 shopu s tym ze nech je finalna suma co najnizsia a nie z 10 obchodov aby som usetril 5e.

zahri
21.05.2020 - 09:15:48
14
Tak predsa sa to natiahlo a budem čakať na tretry už 23 dní. Zatiaľ
21.05.2020 - 20:43:01
00
Jak to, že viete udržať najlepšie ceny v mojom zornom poli?
29.05.2020 - 07:23:28
00
corsair napísal:
Jak to, že viete udržať najlepšie ceny v mojom zornom poli?


Pri ich obratoch maju pravdepodobne aj lepsie ceny od dodavatelov tym padom aj lepsie ceny na trhu pre nas.
29.05.2020 - 08:14:02
00
cervo, Boo_boo ... ak niekto napíše dotaz pod tovar, zvykne sa na tieto dotazy odpovedať? ak áno v akom časovom horizonte. Síce som otázku položil, ale zvažujem či vôbec očakávať a čakať na odpoveď alebo rozhodnutie urobiť nezávisle od nej
29.05.2020 - 11:41:22
00
lapaloma napis do Slogeru, je to dovozca, možno sa skôr dozvieš odpoveď
29.05.2020 - 11:57:29
01
lapaloma support primarne riesi tickety k objednavkam. Kedze si to napisal hodinu pred tym ako to urgujes, radsej napisem ze tu odpoved nedostanes tak rychlo ako by si chcel, neviem ti dat casovy horizont. Keby bol poskladany na predajni tak to chalani zmeraju, ale nie je teraz kapacita skladat bicykle mimo objednavok. Odporucam spravit rozhodnutie nezavisle od odpovede. Ak ten bike chces od nas, vieme ho pripravit na prevzatie a pri nom si to vies s predajcom pozriet a rozhodnut sa ci to vyhovuje.
29.05.2020 - 12:29:34
00
Ja som sa pýtal 19.5., 20.5. som dostal odpoveď, že to zistíte. Dnes mi mal byť balík doručený, nebude, nevadí. Ale ani tú odpoveď na moju otázku som doteraz nedostal.
29.05.2020 - 12:39:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up