Toho Trailhuntera sledujem uz dlhsie, dobre testy dava.
13.05.2020 - 08:26:17
01
ono to my co jazdime na ebajkoch vieme, to vysvetlovat tu netreba, vysvetlovat treba inych temach a este viac prekvapujucejsie by to vyslo pri ECO rezime, ale to uz su debaty na dlhe trate, treba ale aj rozdelit jazcov na ebiku do skupin,
ja to vnimam asi takto
1.fakt lenosi max. dopomoc kde po prvom kopci si spravia cela rodia 16456 selfcika na kopci a tym to konci
2. ludia ktori maju zdravotne problemy (poznam po operacia klbov a pod.)
3. predpokladam ze je to 90% ludi v tejto komunite ktori to beru ako sport/zabavu a potrebuju to sklbit s pracovnymi povinnostami a rodinou
13.05.2020 - 08:33:46
02
chalani len cisto zo srandy, vcera mi prisla nova bunda jack wolfskin 2,5 L hardshell, bolo tesne pod 10 stupnov a hrozne fukalo. ako lepsie vyskusat bundu ako na bajku.

cirou nahodou sa mi ozval kamos, profesionalny rozhodca IIHF ktory sa pripravuje na kondicne testy a kedze mu uz ide behanie hore krkom, sli sme na bajky. chalan ma 170 cm a cca 88kg no cisty sval, ma nohy ako plemenny byk. sli sme cca 27 km po trailoch a stupania za necele 2 hodiny, slo sa bez prestavky dost slusne tempo. siel som na eco mode, chcel som si aj ja zamakat, tazke stupaky som si pomohol trail modom. domov som dosiel s 30 percentnou baterkou, to sa mi snad na tak "maloL km este nestalo. ked si idem svojim tempom a nezeniem sa viem prist do urciteho bodu cca 75 perc baterky, vcera to bolo 55. a stale na eko mode.

domov som prisiel zniceny tak, ze som mal problemy ist vecer dovencit psa. ale ako uz bolo spomenute, hejterom to clovek nevysvetli

https://www.strava.com/activities/3440360351
13.05.2020 - 08:55:41
01
valecek napísal:
chalani len cisto zo srandy, vcera mi prisla nova bunda jack wolfskin 2,5 L hardshell, bolo tesne pod 10 stupnov a hrozne fukalo. ako lepsie vyskusat bundu ako na bajku.

cirou nahodou sa mi ozval kamos, profesionalny rozhodca IIHF ktory sa pripravuje na kondicne testy a kedze mu uz ide behanie hore krkom, sli sme na bajky. chalan ma 170 cm a cca 88kg no cisty sval, ma nohy ako plemenny byk. sli sme cca 27 km po trailoch a stupania za necele 2 hodiny, slo sa bez prestavky dost slusne tempo. siel som na eco mode, chcel som si aj ja zamakat, tazke stupaky som si pomohol trail modom. domov som dosiel s 30 percentnou baterkou, to sa mi snad na tak "maloL km este nestalo. ked si idem svojim tempom a nezeniem sa viem prist do urciteho bodu cca 75 perc baterky, vcera to bolo 55. a stale na eko mode.

domov som prisiel zniceny tak, ze som mal problemy ist vecer dovencit psa. ale ako uz bolo spomenute, hejterom to clovek nevysvetli

https://www.strava.com/activities/3440360351


Presne, kto chce si vie dať aj na ebajku do tela. U mňa je to podľa nálady. Viem ísť na výjazd za svoje + ECO, ale viem ísť aj celý čas na Tour keď nemám deň a práve úplne na 100% chuť.
A kto chce hejtovať bude vždy hejtovať a hrať sa na múdreho.
A na ebajk najviac pindajú tý, ktroý si ho nikdy nevyskúšali.
23.05.2020 - 08:36:07
03
Kúpil som si na víkendy k ebajku cesťák. Jednak 400 km týždenne je na ebajk podľa mňa dosť moc a cez víkend aj tak jazdím v režime eco/off, tak ten motor ani nepotrebujem. Zbytočne ho so sebou vozím 150 km. Prvú jazdu som si dal dnes 90 km, zhodnú trasu ako som bol na ebajku. Garmin/Strava to spočítali trošku ináč, ale trasa bola totožná. Veterné podmienky podobné.
Na ebajku som išiel celú trasu v režime +ECO. Najnižší stupeň asistencie na Yamahe. Na Treku OFF.
Priemerná rýchlosť vyšla v podstate rovnaká. Takže ten motor na ebajku v režime najnižšej podpory spraví z 25 kg trekingového bicykla bežný cestný bicykel. Nič menej nič viac. Komfort na tom ebajku je samozrejme niekde inde. Duplom na katastrofálnych britských cestách stavaných pre kone a Landrovery. Ale ten cesťák má tiež niečo do seba.
A cestou do práce keď používam režim STD/ECO (2,3 / 4) si tiež pedálujem tých svojich 200W. Čas je samozrejme kratší, ale výkon za čas je totožný. Takže ebajk rozhodne nie je iba nejaká motorka. Človek vždy musí šlapať a ak trochu chce, tak sa narobí rovnako ako na klasike. Niekedy keď ku koncu výjazdov nad 130 km musím šetríť baterku, tak sa narobím oveľa viac ako na cesťáku.
A pozrel som si moje výjazdy z jary na prastarom MTB Kellys Salamander na drapákoch do blata. Počas corona prázdnin som jazdil na ňom hlavne cesty po okolí. Terén a kopce tu nemám. Priemerku na ceste som mal 21-22 km/h. Na ebajku v režime eco mám 23-25 km/h a cesťáku dnes 25.5 km/h.
Kua, keď sa nad tým človek zamyslí, tak je to iba o kondičke.

Prílohy:

ComparisonTrekHaibike.jpg
ComparisonTrekHaibike.jpg 286.78 KiB thumb_up0thumb_down

Domane5.jpg
Domane5.jpg 818.21 KiB thumb_up0thumb_down

11.10.2020 - 23:56:43
00
Jedine cim zmeras to kolko sa na tom ktorom bajku narobis je wattmeter. Dovtedy je to len domnienka ktora moze byt uplne mimo. Skus nejaky kupit/pozicat a namontovat postupne na oba bajky. Urobit tu istu trasu v rovnakom alebo velmi podobnom pocasi a na rovnaku priemerku.
Uvidis na ktorom bude menej prace cize wattov.
12.10.2020 - 00:26:55
02
Wattmeter mám na ebajku. Ten mi vypočítal 195 wattov pri tej jazde na ebajku. Strava vypočítala priemer 206W, vážený priemer 238W.
Wattmeter je samozrejme presnejší, len by musel byť ten istý na každom bicykli čo jazdím. Ten z ebajku neodmontujem :-)
Tento rok mám 250 jázd / 8000 km tak na hrubé porovnanie aj bez wattmetra to stačí. Navyše iné je nejaké testovanie a iné reálne jazdenie. Na cesťáku som dnes sedel prvý krát v živote, ak nepočítam Favorita v praveku. Možno tá priemerka pôjde mierne hore keď si naň zvyknem, ale pokiaľ nezamakám na sebe, žiadny brutálny rozdiel to nebude.
12.10.2020 - 00:41:24
00
Aky mas na ebajku wattmeter?
12.10.2020 - 07:26:59
00
scarinko napr bosx kiox mi ties tieto data dava ( wattmeter ),, typujem ze je uz sucastou motora. opravte ma ak sa mylim
12.10.2020 - 07:52:48
00
Myslim ze principialne vacsina ebike motorov ma "wattmeter", resp. snima kolko wattov dava jazdec a aj podla toho davkuje dopomoc. Takisto Brose/Specialized mi v starej apke ukazoval watty motora aj watty jazdca, teraz v novsej uz len jazdca.
12.10.2020 - 08:31:08
00
no tak to je fajn a teraz uz len skusit to odmerat na bajku bez motora, strava ukazuje blbosti co sa tyka wattov
12.10.2020 - 09:49:44
00
Joe70 napísal:
Wattmeter mám na ebajku. Ten mi vypočítal 195 wattov pri tej jazde na ebajku. Strava vypočítala priemer 206W, vážený priemer 238W.
Wattmeter je samozrejme presnejší, len by musel byť ten istý na každom bicykli čo jazdím. Ten z ebajku neodmontujem :-)
Tento rok mám 250 jázd / 8000 km tak na hrubé porovnanie aj bez wattmetra to stačí. Navyše iné je nejaké testovanie a iné reálne jazdenie. Na cesťáku som dnes sedel prvý krát v živote, ak nepočítam Favorita v praveku. Možno tá priemerka pôjde mierne hore keď si naň zvyknem, ale pokiaľ nezamakám na sebe, žiadny brutálny rozdiel to nebude.

ak by si siel 200W priemer na 90km to by si si pekne zamakal
tu hla 41,5km s priemerom 202W z Wattmetra a dupal som do toho statocne, tepovka 150-170 stale
https://www.strava.com/activities/4172791563/overview
13.10.2020 - 09:21:29
00
No ja si nemyslím, že 200W je brutálny výkon. Práve naopak. Aj keď u mňa je to také optimum/maximum pri dlhšom výjazde. Vychádzam z toho, čo píše wattmeter na ebajku. Voľakedy som tu dával nejaké merania. A pri vypnutom motore mi wattmeter nameral zhruba rovnaký výkon ako vypočítala strava. Rozdiel 10W. Tak si myslím, že funguje správne. Nakoniec je to jeden z najdôležitejších parametrov pre RJ motora.

Prílohy:

141463_5ee67dcd22602.jpg
141463_5ee67dcd22602.jpg 90.86 KiB thumb_up0thumb_down

13.10.2020 - 22:00:19
00
No ja ti neviem, nejak sa mi tomu nechce verit.
13.10.2020 - 22:43:20
00
Ked som si pozrel toto : https://maraton.bike/co-je-ftp-na-co-je-dobre-ho-poznat/

tak tie data co dal Joe, si myslim, ze su relevantne.
13.10.2020 - 23:08:28
00
keyboard_arrow_up