[quote="@1602567"][/quote]

Dačo novšie a z vlastnej hlavy nemáš ? čo tak si vymyslieť vlastnú chobotinu nie okopčenú od nejakého lakka ? :D
23.05.2020 - 17:57:44
00
Laco1993 napísal:
Heh prave si davam pauzicku pocas vyjazdu snad tu s toho ivana vecer neporazi ked si pozrie vyjazd ?. Prepac Ivan ci chces ci nie ale ozaj ti nic nepotrebujem dokazovat ?. Zi si v tych tvojich cislach dalej ja si budem radsej obcas aj pocas treningov uzivat oddych a spoznavanie novych miest na biku ?. Nechcem sa dopracovat k tomu aby som zil len pre cisla. Radsej obetujem nejaky ten watik a par miest na maratone. Ale to tebe neviem naco pisem ? Zbytocne. Nic idem sa flakat dalej ??


A nenápadne sa môžeš aj s fotkami z dlhších ,,tréningov,, presunúť do témy ,,Dnešný švih,,.
23.05.2020 - 18:01:30
00
ivan napísal:
Dnes 110 km v tom intervaly. Fitness 107,1


To je jasné, že fitness ide hore, keďže trénuješ, ale snáď si si všimol aj tú žltú krivku, fatigue = únava, nie som síce expert, ale už takto napohľad krivka únavy stúpa výrazne strmšie ako fitness level. Myslím, že podobný rast fitness by sa dal dosiahnuť aj s výrazne nižšou úrovňou drancovania organizmu. Taký rest day nemusí byť len o gaučingu, stačí zaradiť aktivitu v inej intenzite, vtedy sa fitness stabilizuje a únava ide dole a teda sa zlepší forma, čo je rozhodne lepšie jak vyhorieť ako fakľa a potom týždeň nič nerobiť. Ale však ty si zjavne rozumieš, vidno, že si skutočne užívaš tú bolesť, tak som zvedavý na ďalší progress.
23.05.2020 - 18:34:11
05
Nejaká žltá únavová čiara je jedna vec a skutočná únava druhá. Podstatné nie je akú žltú únavovú čiaru ti nakreslí graf nejakého teoretika ale to aký v daný deň podáš výkon. Ako si organizmus zvyká na zaťaženie. Ak máš pri stále väčšom výkone rovnaké pulzy a si schopný stále tieto väčšie výkony odtrénovať tak si zo dňa na deň zregeneroval a nejaká žltá únavová čiara je len teória. Podstatná je čiara kondície - reálne zvyšujúci sa výkon. Pri rovnakých pulzoch. A vieš kedy by si vyhorel ? Ak by si postupne nezvyšoval len intenzitu ale aj doby trvania tréningov v týchto intenzitách. Vtedy by žltá čiara stále stúpala a pretrénoval by si sa, vyhorel by si, ... Moje tréningy trvajú stále rovnakú dobu - od dvoch do štyroch hodín samozrejme pri postupne sa zvyšujúcom wattovom výkone. NP aj P.


Naposledy upravil ivan dňa 23.05.2020 - 20:02:16, celkovo upravené 1 krát.

23.05.2020 - 18:44:49
01
stale plati axiom,ivan ma vzdy pravdu :)
23.05.2020 - 19:49:35
02
Šak je to jasné jak facka. Na jednu vec /zvýšenie intenzity/ si organizmus zvykne. Ked mu ale naložíš viac /dve veci - väčšiu intenzitu a aj dlhšie doby trvania v tejto intenzite/ môže ťa poslať do teplých krajín. A nie len žltá ale aj oranžová Form čiara je iba relatívna. 17.5. som bol podľa žltej čiary v hlbokej únave - Fatigue 138,4 a oranžovej Form vraj v stále /už tretí deň po sebe/ prehlbujúcom sa preťažení až na -44,4 a v tréningu som dal ten deň výkon 2 hodiny NP 264, P 255 W. Ta toto je hlboká únava ? Preťaženie ? To keby som nebol unavený ta pôjdem NP 280 W a P 270 W ? 2 hodiny výkonom 3,6 W/kg ? Nezmyselné čiary. Oblbovacia teória.


Naposledy upravil ivan dňa 23.05.2020 - 20:41:32, celkovo upravené 1 krát.

23.05.2020 - 20:06:45
00
lto napísal:
stale plati axiom,ivan ma vzdy pravdu :)


Ešte lepšie ale je, že aj keď Fitness, Fatigue a Form sa POČÍTAJÚ podľa impulse-response modelu od Banistera (s úpravami od Coggana), ten prvý údaj je úplne reálny odraz skutočnosti, zvyšné dva sú ale len informatívne teoretické farebné čiarky 😏
23.05.2020 - 20:41:19
21
pokial viem tak ked hodnota form presiahne urcitu hranicu tiez nieje dobre, a uz ked presahuje overload tak toboz :D
23.05.2020 - 22:08:00
00
ivan napísal:
Nejaká žltá únavová čiara je jedna vec a skutočná únava druhá. Podstatné nie je akú žltú únavovú čiaru ti nakreslí graf nejakého teoretika ale to aký v daný deň podáš výkon. Ako si organizmus zvyká na zaťaženie. Ak máš pri stále väčšom výkone rovnaké pulzy a si schopný stále tieto väčšie výkony odtrénovať tak si zo dňa na deň zregeneroval a nejaká žltá únavová čiara je len teória. Podstatná je čiara kondície - reálne zvyšujúci sa výkon. Pri rovnakých pulzoch. A vieš kedy by si vyhorel ? Ak by si postupne nezvyšoval len intenzitu ale aj doby trvania tréningov v týchto intenzitách. Vtedy by žltá čiara stále stúpala a pretrénoval by si sa, vyhorel by si, ... Moje tréningy trvajú stále rovnakú dobu - od dvoch do štyroch hodín samozrejme pri postupne sa zvyšujúcom wattovom výkone. NP aj P.


Môžeš prosímta prezradiť ako regenerujes?
Na 55 ročného hoddy jazdca /ak som sa dobre dočítal / dávaš náročné tréningy.
A aké používaš gély, tablety, iontove nápoje príp. ci máš aj upravenú celkovo celodennú stravu.
24.05.2020 - 11:20:22
04
56 ročného. Tiež sa čudujem čo som za posledné dva mesiace dokázal odjazdiť. Po tréningoch odrovnaný, ešte aj druhý deň dopoludnia, dokonca ešte aj na poludnie - ked sa zobudím ale okolo 15.00 až 16.00 sa to začne lámať a po 16.00 už myslím na trasu kde pôjdem vybit energiu, zvýšiť fitness skóre - momentálne 107,1 /s wattmetrom/. Teraz ked je korona mám home office, trocha pokosím raz okolo domu, inokedy záhradu, nejaké potraviny nakúpit deťom vysoko a stredoškolákom čo sú tiež teraz doma. Ináč kľud a pohoda. Gély, iontové nápoje žiadne ani iná aktívna regenerácia - masáž, sauna, tie všelijaké blbosti ako valce na masáž, ... Ešte do marca som bral denne jednu multivitamínovú tabletku MedPharma ale ked vidím ako posledné 2 a pol mesiaca zregenerujem aj bez nej len vdaka kľudu a pohode tak ani tú neberiem. Posledné tri roky som bral klbovú výživu na pravé koleno ale aj to som vysadil. Koleno drží. Akurát céčko zostalo - v prášku. Po obede si dám 2 x /s trojhodinovým odstupom/ polovicu malej lyžičky a potom ešte na tréning do litrovej flaše sladkej vody dalšiu malú lyžičku céčka v prášku. Strava bežná, tekutiny denne liter až liter a pol čerstvého plnotučného chladeného mlieka /kaufland, lidl, tesco/, na obed 3 a pol deci kávy, pomarančová šťava a večer jedno niekedy dve plechovky pivo nealko horké.
24.05.2020 - 14:45:32
03
Ako Ivan pri všetkej úcte ja ťa obdivujem čo sa týka tvojho výkonu. Energie zdá sa že máš na rozdávanie a v takom veku osobne nikoho nepoznám čo je len z časti ako ty. Sám by som chcel mať v tvojom veku toľko energie. Jediné čo nechápem je to že prečo máš neustále potrebu vnucovať svoj pohľad na tréning druhým. Zdá sa že tvoj tréning ti vyhovuje a máš sním aj progres. Ok všetko v poriadku aj keď si myslím že by sa tam dalo čo to vylepšiť ale to ti nebudem vnucovať predsa ak ťa to baví takto. Niekomu inému ale vyhovuje niečo iné pričom tiež zdá sa že napreduje. Myslím že nie som sám kto si myslí že by si mal viac zapracovať na rešpekte k druhým a možno by to tu v tejto téme vyzeralo trošku inak. Možno by sa zapojilo viac bikerov ktorý radi trénujú a zlepšujú sa. Pomohlo by to jazdcom ktorý s tréningom začínajú a chcú sa inšpirovať. Ja by som si tiež rád pozrel aj iných tréningy a možno si s nich niečo zobral. Samozrejme kľudne môžeš potom aj zhodnotiť čo si o tom myslíš no prosím všetko s rešpektom. Snáď sa chápeme ak nie čo už skúsil som :)
24.05.2020 - 16:42:17
26
Dnešný krátky, ale intenzívny švih so skupinkou miestnych borcov. Plápolala som v balíku a v kopcoch som si to neskutočne dávala. S mojím FTP 200W to bol celkom masaker. Ale som rada že som sa mohla ráno pridať do tejto skupinky a potrénovať intenzitu v červených číslach.

Prílohy:

strava-activities-3502591824-2020-05-24-16_39_12.png
strava-activities-3502591824-2020-05-24-16_39_12.png 683.5 KiB thumb_up2thumb_down

24.05.2020 - 16:55:15
07
Laco1993 - toto je tréning. Zrejme žiadne fotenie. Kristína. Kolko fotiek si stihla urobit počas tých 1:54 hod. tréningu ?

Lukebikerider. Aby si nepovedal tak dnes po jedenástich ukrutných dňoch rest day. Form -80

Prílohy:

Form -80.PNG
Form -80.PNG 121.92 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil ivan dňa 24.05.2020 - 17:19:55, celkovo upravené 1 krát.

24.05.2020 - 17:05:05
00
Ok prepáč zrejme som sem nemal dať tie dlhé akože tréningy :) Ono tréning s toho nebol ani jeden a keď už tak len s časti. mám tréningový plán podľa ktorého sa držím a večšinou sú tie tréningy do 2 hodín max. počas ktorých samozrejme tiež nefotím :) Logicky. Potom keď dotrénujem a mám chuť sa len voziť ta pokračujem ďalej v jazde x minút či hodín počas ktorých aj fotím. Už sa chápeme?? :) Keď idem niekam donovej oblasti po prvý krát tak tam samozrejme nejdem len trénovať ale si to tam aj pozrieť. Moje čisto tréningy sú zväčša po práci v pracovné dni po 17:00 keď sa vrátim a to naozaj nemám čas a ani chuť ísť niekde trénovať 4 a viac hodín :D Už sa aspoň trošku chápeme?
24.05.2020 - 17:17:16
02
ivan napísal:
56 ročného. Tiež sa čudujem čo som za posledné dva mesiace dokázal odjazdiť. Po tréningoch odrovnaný, ešte aj druhý deň dopoludnia, dokonca ešte aj na poludnie - ked sa zobudím ale okolo 15.00 až 16.00 sa to začne lámať a po 16.00 už myslím na trasu kde pôjdem vybit energiu, zvýšiť fitness skóre - momentálne 107,1 /s wattmetrom/. Teraz ked je korona mám home office, trocha pokosím raz okolo domu, inokedy záhradu, nejaké potraviny nakúpit deťom vysoko a stredoškolákom čo sú tiež teraz doma. Ináč kľud a pohoda. Gély, iontové nápoje žiadne ani iná aktívna regenerácia - masáž, sauna, tie všelijaké blbosti ako valce na masáž, ... Ešte do marca som bral denne jednu multivitamínovú tabletku MedPharma ale ked vidím ako posledné 2 a pol mesiaca zregenerujem aj bez nej len vdaka kľudu a pohode tak ani tú neberiem. Posledné tri roky som bral klbovú výživu na pravé koleno ale aj to som vysadil. Koleno drží. Akurát céčko zostalo - v prášku. Po obede si dám 2 x /s trojhodinovým odstupom/ polovicu malej lyžičky a potom ešte na tréning do litrovej flaše sladkej vody dalšiu malú lyžičku céčka v prášku. Strava bežná, tekutiny denne liter až liter a pol čerstvého plnotučného chladeného mlieka /kaufland, lidl, tesco/, na obed 3 a pol deci kávy, pomarančová šťava a večer jedno niekedy dve plechovky pivo nealko horké.

Dovolím si napísať svoj osobný "laický" názor. Tento prístup "žiadna aktívna regenerácia a tie všeliaké blbosti" je najlepšia cesta na vytvorenie si svalovej disbalancie a následnému zraneniu, alebo môže viesť až k chronickým problémom a stop progresu. Absolvovala som niekoľko prednášok športových lekárov, terapeutov, masérov alebo rozhovorov s profi pretekármi na túto tému. Strečing, masáže, joga, posilňovanie core a vrchu tela, sauna alebo doplnková aktivita mimo cyklistiky je veľmi veľmi veľmi žiadúca. Nikomu však tento názor nevnucujem.
24.05.2020 - 17:18:14
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up