alebo policajti mali zle nakalibrovany radar
23.05.2020 - 18:15:15
02
1.0TSI 81kW, vyzerá že to je ešte pred FL, takže tam môže byť aj 1.2TSI 81KW, tie motory idú v pohode 210km/h, to mám vyskúšané :D .
Ale mal celkom odvahu to robiť na okreske. Keď to bolo trošku chipnuté na 90-100kw neni problém. Fabia je ľahučká :D
23.05.2020 - 22:58:25
00
Sranda je, že na alkohol tolerancia nieje a na rýchlosť je... Potom sa (aj tu) vypisuje, že veď v obci 70 normálne, 60 môžeš v pohode, ideš 50 - si dedko v klobúku... A nehody sú z rýchlej jazdy. Áno, aj 40 je niekedy rýchlo. Keď nestíhaš reagovať...
23.05.2020 - 23:04:46
02
Nehody su castejsie z nepozornosti. Nevenovanie riadeniu.
24.05.2020 - 09:35:41
07
Clovek ak jazdi svizne vacsinou sa naplno venuje riadeniu vozidla... a uprimne ja mam ovela mensi problem a ovela viac doverujem cloveku, ktory predomnou zamnou alebo oproti mne ide rychlo... ako cloveku ktory si ide lazo plazo pomalicky a popritom hlada nieco na zadnom sedadle, babre sa s telefonom alebo podobne....

Kludne si chod na 90tke aj 130 nemam s tym problem ak sa venujes riadeniu ale dokaze ma vytocit idiot ktory si ide 70 v lavom pruhu mimo mesta a kuka do telefonu a vkuse skacka po brzde...a este sa rozculuje ked ho clovek vyblika alebo vytrubi....

Po prve v lavom pruhu nema co robit, po druhe ide pomaly a skacka po brzde a po tretie lieta zo strany na stranu celeho pruhu lebo realne sa venuje niecomu uplne inemu :tmi:
24.05.2020 - 09:43:42
00
keď máš takéto jemné nervy na všetko tiež nemáš čo hladať na ceste :)
24.05.2020 - 14:02:06
07
To ze napisem ze ma to vytaca neznamena ze za volantom koli tomu zacnem byt agresivny alebo co....

Ale ano, vadi mi to urcite viac ako rychla jazda pre uz hore uvedene dovody....
24.05.2020 - 19:01:44
01
Boože... Cyklisti? Jeden? Dvaja? Traja? Veď je to jedno, aj tak predbieham až keď je vhodná príležitosť ísť cez druhý pruh. Jazdiť 130kmh (po cestách I. , II. a III. triedy) je hazard. Tá max dovolená rýchlosť tam kvôli niečomu je. Z tvojho obmedzeného pohľadu bezpečná jazda... K rýchlosti. Koľkokrát som počul: už som nestihol zareagovať. A bacha. Bezpečná rýchlosť nieje maximálna dovolená. To, že je niekde obmedzená rýchlosť na 60kmh neznamená, že musíš tade letieť 60. Koľko som už počul takých, čo dostali šmyk. Ale on nešiel rýchlo, išiel len 70... Max dovolená rýchlosť je, že už rýchlejšie nepôjdeš. Pomalšie môžeš. Keď neni udaná minimálna rýchlosť, môžeš aj plazivým tempom.
25.05.2020 - 08:45:28
010
Corsair zas si ides svoje? Zohadlo riesil nepozornost a ja som len dodal ze ovela viac mi vadi nepozorny vodic ako rychli vodic.... ;)
25.05.2020 - 08:57:10
00
Zipsik: corsair sa ti snazil vysvetlilt , ze nepozorny vodic v 70tke moze byt aj menej nebezpecny, ako pozorny v 130tke, pretoze proste fyzika nepusti :) /tam kde oneskorene v 70tke este stacis zareagovat, v 130tke nemusis zareagovat, ani ked budes max. sustredeny .. konkretne na cestach 1. triedy casto zverina nerespektuje pravo prednostnej jazdy :lol:/ .. ale ty si este mlady, nechapes to :) /mlady myslim mladostou,zdravim,atd/ . Samozrejme, vodic, citajuci smsky za jazdy, alebo smatrajuci po niecom pod sedadlom bez pozorovania cesty je ina vec, to si pisal zas ty.
25.05.2020 - 09:22:05
10
lto ale ved hej... len mi pride take vselijake porovnavat opacne extremy....

Na jednu stranu hovorit ze vodic co leti nestihne zareagovat (zver neratam) to vacsinou rozbije len vlastne auto... ale na bezdiace auta pred sebou zareagovat stihne...

Na opacnu stranu ale pri vodicovi nevenujucom sa riadeniu hovorit ze si to stihne vsimnut a dobrzdit....

Lebo ja ti teda neviem... ale skor by som povedal ze tu srnku zostreli na ceste zen co sa tomu riadeniu nevenuje...kedze by ho od mobilu odrthoo prave az naraz...
25.05.2020 - 14:05:12
00
Však ale ty dávaš dokopy nepozornosť a rýchlosť. Ako keby to boli protiklady. A pritom tie dve "veličiny" spolu nesúvisia. Nepozornosť - resp pozornosť venovaná iným veciam ako riadeniu, o tom sa snáď baviť netreba...
25.05.2020 - 14:09:41
03
Zipsik ty si si tiez vykonstruoval pomaly jazdiaceho kadejako.. dakto jazdi pomaly (resp v hraniciach zakona) normalne, triezvo a plne sa sustrediac na jazdu.. len proste vyhodnotil ze je tam "triezve" ist 70, pretoze pozna/zvazuje aj ine okolnosti nez kolko vytiahne jeho auto. Ale prave sa napr zamysla nad tymi srnkami, berie ohlad na kroviny a vysoku travu ktora je okolo cesty.
25.05.2020 - 15:03:45
02
Zipsik: vska ja viem, co myslis, ale toto je tazko rozvijat tuto temu .. keby to bolo jednoduche, tak by ani sudy nemuseli byt, ani znalci, co dokazuju zavinenie nehody. Lebo ta nepozornost moze byt zo vselicoho, a ani rychlost , ani vysoka nemusi byt problem, ale moze. Mna tak raz nahnevalo na dialnici auto, predbehlo ma, potom spomalilo, tak som ho musel obehnut (holt obvykle sa podialnici jazdi cca stabilnou rychlostou) .. a toto sa opakovalo asi 3x a , nakoniec som si vsimol, ze vodic (alebo tusim vodicka?) kukal (a) do mobilu .. asi sms :D .. no brutal. Ked ma clovek "stastie" sunda zver aj pomalou rychlostou z blbymi nasledkami. Proste co je ale dolezite je jednoducho jazdit ohladuplne, s rozumom, predvidat, nevyrabat problemy, atd. Nieco co ale zial dnesny svet plny fejsbuku, hejterov, markizy, sme-cka, dennika-n a pod. .. neponuka ako vyuku. Ostatne, najsilnejsia vyuka je prikladom .. tam to viazne. A zacina to od tych "najsilnejsich".
25.05.2020 - 16:04:58
00
Mne sa zas stáva sem tam, že ma predbehne nejaké BMW, chce sa hrať, spomalí tak, aby som aj ja spomalil, ja sa dám do druhého pruhu predbiehať, BMW pridá ale nepustí ani zaradiť sa. Ale už som našiel fintu na takýchto vtipkárov. Keď spomali na 60, ja spomalím na 50... Zatiaľ to vždy zabralo. Sranda na cestách... Alebo aj dodávkari to robia a kamióny, keď je za volantom Nemec. Jedine platí na to - prispôsobiť rýchlosť...
26.05.2020 - 04:05:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up