poslat zo soplom do skolky mozu ale doobeda bude znova doma. A s tou imunitou to nieje take jednoduche, viac zavazi ked bude mat spravnu potravu ako ked bude vonku v spine.
25.05.2020 - 16:21:16
00
double: ale zas neni ockovanie ako ockovanie .. ockovanie proti tubere neni to iste ako proti chripke. A ani neni jedno kedy, kolko a coho. Proste cela vaxer a anti vaxer mania je o tom, ze sa miesaju hrusky s jablkami. A zase ... ak je niekto zaockovany, nema problem s niekym, co ockovany nie je. To ten neockovany by mohol mat problem. Byt zaockovany neznamena, ze nie si prenasac. Napr.

Robio: viac zavazi, ak nebude zrat chemiu v potravinach :)
25.05.2020 - 16:55:16
01
a uz to tu je .. upravujeme :) https://svet.sme.sk/c/22411999/spanielsko-upravilo-pocet-umrti-na-koronavirus.html
25.05.2020 - 20:00:48
00
hej aj tu sa upravuje - od stredy zmeny v opatreniach. ako pohodka - reaguje sa na situaciu priebezne ale uz sa v tom stracam. uz budu moct v nedelu fungovat taxisluzby - som ani nevedel ze v nedelu boli zakazane. bohvie kolko zakazov/povoleni mi este uniklo.
25.05.2020 - 20:35:35
00
Ja pojdem zajtra zrejme prvy krat pocas korony do prace mhdckou :) normalne mam trochu strach. Zvazujem ci je lepsie zmoknut na biku cestou dom alebo cestovat autobusom
25.05.2020 - 20:40:19
00
Lepšie na bajku zmoknúť ale to nemá nič spoločné s koronou. Aj keby korona bola, tak už neni, nemá proste šancu. Všetko je sterilné, každý nosí rúško atď. Kľudne choď busom.
25.05.2020 - 20:55:14
10
corsair Co znamenaju tieto plky "Aj keby korona bola" ktore tu opakovane vypustats?
25.05.2020 - 22:12:53
00
http://dsl.sk/article.php?article=23877
25.05.2020 - 22:14:21
00
Bratranec na nej od vcera fici.
Vobec nefunguje, ale aspon sa ho spyta raz za 1-2 hodiny ci zije.
25.05.2020 - 22:17:57
02
FeroR napísal:
Bratranec na nej od vcera fici.
Vobec nefunguje, ale aspon sa ho spyta raz za 1-2 hodiny ci zije.


Keď bratranec nebude reagovať na otázku či žije potom čo? Príde k nemu lekár alebo pošlú rovno pohrebák? :D
26.05.2020 - 08:14:45
01
😂😂😂 Som na záhrade a prišiel pohrebak pre mňa 😂😂😂 lebo nemám pri sebe mobil. Keby každú chvíľu otravuje asi ho splachnem
26.05.2020 - 08:36:43
00
FeroR napísal:
Bratranec na nej od vcera fici.
Vobec nefunguje, ale aspon sa ho spyta raz za 1-2 hodiny ci zije.

To si človek nemôže ani pospať, keď už je doma? :D

Dúfam, že to kontroluje aj v noci alebo rovno od 5tej rána :D
26.05.2020 - 13:47:10
00
s tymi skolkami/skolami je to sice pekne ze ich spustia, ale tak ruzovo by som to nevidel. kopec z nich bude mat problem zabezpecit vsetky dezinfekcne a ine veci. viem z vlastnej skusenosti jak sme sa ako rodicia skladali a kupovali mydla, vreckovky atd a to nebola ani korona. takze financie na to urcite nie su.
dalsia vec je ze kto bude ucit? stare ucitelky asi nie, mlade ostanu doma na ocr napr... tak kto?
a posledna podla mna najdolezitejsia vec, ze co sa stane ak dakto v skolke bude pozitivny? dake dieta. pojde cela trieda do karanteny? rodicia na ocr? ci aj rodicia do karanteny? a co ak ucitelka? pojde cely ucitelsky zbor do karanteny a detska doma/karantena, rodicia ocr/karantena? ci sa na to bude prdiet a len daju prec pozitivneho a zvysok ostane jak keby sa nic nedialo?
bude to este zaujimave sledovat co sa bude diat

a ad ekarantena, appka asi narychlo zbuchana, mozno zamer dobry, ale vazne si dakto mysli ze ten vykvet co sa prezentoval nedavno na hranici sa nebude snazit to vsemozne obist? a ze s celou rodinou budu poslusne sediet doma v karantene? ked na hranici strajkovali ze nech im okamzite pustia apku a pustia ich dnu, lebo oni si to tak naplanovali, tak tito budu poslusne nieco dodrziavat? dufam ze ich namatkovo sem tam skontroluju aj osobne a nie len cez apku a ze konecne budu rozdavat aj pokuty. idealne ak ich pri prvom poruseni supnu do statnej akranteny komplet celu rodinu.
26.05.2020 - 14:20:41
01
Skoly/skolky mi ani nespominaj. Do skolky ani do skoly mi dieta nezobrali. Beru 120 ludi z prihlasenych 250+. Na druhej strane, ked som cital akym sposobom to bude prebiehat, tak ma to az tak netrapi. Zmiesane deti roznych rocnikov, cize vyucovanie takmer ziadne. Ranne filtre pri vstupe do skoly (meranie teploty, podpisovanie vyhlaseni). Skoda reci, na co to vlastne na ten mesiac otvaraju? Ale jedno mi hlava neberie. Ked v juni su taketo opatrenia, ake to bude v septembri? Alebo deti nepojdu do skol ani v septembri? Alebo cakaju zazraky a virus pojde do septembra do karanteny? Uz toho zacinam mat plne zuby. Otvorene OC, kina, divadla, od bud. tyzdna fitka, a (co ma najviac stve) otvaraju sa hranice, ale deti do skol nemozu. Slabo ta korona kosi a hlavne pomaly.
26.05.2020 - 14:28:48
01
Starší ide 1.6 do školy, potom ti poviem ako to je. Akurát mladší do škôlky asi tak skoro nepôjde
26.05.2020 - 14:42:01
00
keyboard_arrow_up