luckatomova napísal:
Proste nie každá inovácia znamená automaticky krok vpred.
Shimano to asi vie a preto už roky rokúce používa osvedčený systém Hollowtech II.

no rokmi overené HT 2 ma tiež svoje muchy, jazdim ho skoro desaťročie ,ešte ho mám na 2 bikoch, ako presfit a BSA
sram GXP mam na 3tom a možem povedať že drží viac ako SH.... odpor je tiež menší , lepšie utesnenie,
zato ten stred aerozine je šmejd... mal som ho aj ako GXP aj ako HT2 verziu aj ceramic verziu :)
26.05.2020 - 19:41:31
04
Oj tolko teoretickej kritiky bez realneho jazdenia.
A Miso ma pravdu, Aerozine stred je velky smejd. Par blatovych vyjazdov a isiel do kosa.
Ale to ti nehrozi, pretoze neopusti krabicku :lol:
26.05.2020 - 20:00:49
013
volodaj napísal:
Aký s nimi teda bol problém? Či si len niekde načítala teóriu?

Mne je na rozdiel od iných jedno, že kupuješ a hneď predávaš a skladáš bez jazdenia. To je tvoja vec. Ale keď píšeš, že je niečo zlé a nefunguje, tam ma zaujíma prečo a či máš aj reálnu skúsenosť alebo nie.


urcite sa nas tu zhodne vaiac, ze ona nie je zrovna "kompetentna" osoba na hodnotenie funkcie/vydrze/servisovatelnosti...
26.05.2020 - 20:03:43
03
Vidím že tu je celkom zbytočné aj niečo napísať pretože neviete nič iné iba osočovať
26.05.2020 - 20:13:43
00
Osobne si myslim, ze si myli pojmy a dojmy a myslela skor rozdiel v BB30 strede a BSA.
26.05.2020 - 20:15:37
01
Práve som sa pozeral na tento typ stredového zloženia DUB, že by som to vymenil za PF30, len ma odradila potreba vymeniť kľuky...tak už to tu mám zrecenzované, že DUB je somarina. Tak už neviem čo tam dať.?? Ten klasický hnusný plastový SRAM PF30 som vymenil za keramický PF30 od ceramicspeed. Šlo to krásne..1500km..potom začalo vŕzganie...tak som teraz nedávno kúpil BBB..taký hliníkový, ale nie je to na klasické lisovanie, ale skrutkuje sa takým 16 zubovým kľúčom cez závit a to ho vlastne nalisuje do rámu.. Po výmene začalo vŕzganie takmer okamžite znova....Nemôže to byť ešte vydratou oskou na kľukách ??? Je o síce OT, ale už keď je tu taká pekná debata o stredoch, tak by som sa pripojil. :)
26.05.2020 - 20:15:54
00
A je to tu :lol: Nechcem aby to teraz vyznelo utocne, alebo urazlivo, ale naco sem potom vobec prispievas? Sama si si musela vsimnut co sposobuju tie tvoje fotky, sama uznavas ze je zbytocne tu prispievat, viaceri budu suhlasit, tak naco potom? :-)
26.05.2020 - 20:16:39
06
branomelis áno, treba vymeniť kľuky. Ale v tom je práve DUB super, že môžeš tie kľuky potom nahodiť na hocijaký iný rám. SRAM vyrába DUB stredy tak pre pressfit ako pre závitové stredy. Utesnenie je tiež veľmi dobré. Po 3000 km v blate, prachu a veľa wapkovania stále funguje bez problémov.

A neviem teda, či recenziu vyššie by som pokladal za smerodajnú.
26.05.2020 - 20:19:22
04
luckatomova napísal:
Vidím že tu je celkom zbytočné aj niečo napísať pretože neviete nič iné iba osočovať


Dochádzajú argumenty tak sa oháňaš osočovaním :) Chalani sa ťa normálne pýtali čím ťa tie kľuky sklamali keď očividne neopustili tvoju detskú izbu.

Ide o to že si to tu prečíta nejaký začiatočník a už môže prebrať tvoj názor ktorý nie je ničím podložený a ani vysvetlený.
Prečítala si si dačo na fóre, alebo ťa sklamal vzhľadovo, alebo farbou, alebo..?
26.05.2020 - 20:22:53
09
Práve mám jaiub objednané kľuky, ale na PF30 :) Ale hovoríš, že môže byť aj v kľukách problém? teraz mám základné kovadliny Truvativ STYLO. A majú takú čiernu anodizovanú osku 30mm. A v miestach ložísk je tá anodizácia úplne vydratá až do zrkadlového lesku takmer.. Akoby sa tá oska šmýkala vo vnútornom krúžku ložiska. Zdá sa mi akoby to vŕzganie šlo odtiaľ, lebo inak bez záťaže mi ide točiť kľukami pekne, hladko, takmer bez odporu a bez pazvukov.
26.05.2020 - 20:43:03
00
Moze byt problem aj v oske.Ja som na osku supol trosku tohoto a odvtedy s pressfitom nemam problem.Raz za rok rozoberiem,vycistim,kvapnem toto a vsetko je ticho.

https://www.lepidlatmely.sk/loctite-638-10-ml-upevnovac-spoju-vp/
26.05.2020 - 20:57:58
02
A dávaš ten Loctite v mieste ako ide oska do vnútorného ložiskového krúžku? Lebo mne sa tiež zdá, že by sa tam čosi malo dať. Aj keď stred PF ide do rámu...Ale v každom inštruktážnom videu tieto miesta patlajú vazelínou. Jedine Hambini používa Loctite, ale on tam dáva tú jeho hliníkovú montáž a v nej sú potom vymeniteľné ložiská. Čiže pri výmene akoby PF nemuselo ísť von z rámu. Vylisuješ len čisto ložiská a je to.
Predtým som to chcel odpovedať volodajovi, len som si zle pozrel kto mi na to reagoval :)
26.05.2020 - 21:16:39
00
branomelis napísal:
Práve som sa pozeral na tento typ stredového zloženia DUB, že by som to vymenil za PF30, len ma odradila potreba vymeniť kľuky...tak už to tu mám zrecenzované, že DUB je somarina. Tak už neviem čo tam dať.?? Ten klasický hnusný plastový SRAM PF30 som vymenil za keramický PF30 od ceramicspeed. Šlo to krásne..1500km..potom začalo vŕzganie...tak som teraz nedávno kúpil BBB..taký hliníkový, ale nie je to na klasické lisovanie, ale skrutkuje sa takým 16 zubovým kľúčom cez závit a to ho vlastne nalisuje do rámu.. Po výmene začalo vŕzganie takmer okamžite znova....Nemôže to byť ešte vydratou oskou na kľukách ??? Je o síce OT, ale už keď je tu taká pekná debata o stredoch, tak by som sa pripojil. :)

Skusil by som jednodielny stred. Ja mam BB Infinite + Shimano kluky a som spokojny.
https://www.bbinfinite.com/products/bb92-directfit-shimano?variant=9864646531
Ziadne pukanie a kluky sa tocia lahko, bez odporu. Dalsia moznost je Hambini.
https://www.hambini.com/.
Mozno existuju aj ine jednodielne alternativy.
26.05.2020 - 21:25:04
01
flinty ten je parádny. Dá sa to objednať niekde? Lebo to vyzerá niečo z USA. To mi zas niekde na colnici zadržia. Keby to bolo tak čo najrýchlejšie dostupné. Ale skúsim najskôr čo urobí výmena kľúk s oskou. Hambini to na stránke má, ale PF30 na šírku rámu 73mm nedostupný.
26.05.2020 - 21:31:12
00
Ja som to kupil spolu s ramom. Neviem kde by sa to dalo zohnat v EU.
Hambini je jeden typek co sam robi stredy a je dost mozne, ze nema aktualizovanu stranku. Najlepsie by si asi spravil keby si mu poslal mail a spytal sa kedy to bude dostupne.
Inak to, ze mas vydrane kluky a odchadzaju ti stredy jeden za druhym moze byt sposobene aj ramom. Pokial loziska stredu nie su v osi alebo su misky stredu usadene krivo tak to moze byt dovod.
https://www.hambini.com/bottom-bracket-pressfit-and-creaking-an-engineering-analysis/
26.05.2020 - 22:04:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up