XT-ckom sa nikdy nic neda pokazit ;-) Ja ked raz zderem XTR a nenatrafim na dobru cenu, tak je to jasna volba...
Inac mne radi zle zo 4. na 5. najmensi pastorok, ako je prechod z ocelovych na titanove pastorky. Neviem ci to je tym, alebo cim to moze byt. Cca v tretine pripadov to preradi dobre. Inac to rapoce a musim packu viac potlacit. Mimo toho nemam vyhrad.
29.05.2020 - 12:06:07
00
Ale XT má stále až 2 hliníkové pastorky. Jedine si pomôžem cenou oproti XTR, asi...
29.05.2020 - 12:13:17
00
ak ti nevadi 600g tak nove deore je celoocelove :-D inac neviem co stym robite - uz niekolko tisic km mi po hlinikovom 42z pastorku behaju vytahane retaze a okrem toho ze je okusany mu nic nieje - radi to , neskace to , jazdi to. vzhlad neriesim. najviac mu ublizilo zle radenie - som zistil ze sa mi nejak zadrhava brzda saltri, preto mi to aj zle radi, aj packa ide tazko a mozno aj preto sa mi lanko trha.
ale aj tak - dobra kazeta je lacna kazeta - nie vzdy dokazem vsetko udrzat v hodnotach a ciste - obcas nieco presvihnem, obcas potrebujem dojst vyjazd zo zasratou retazou/kazetou (v Jizerkach 3 dni v dazdi) a vtedy to jednoducho lezie dolu vsetko - cely pohon. nechcem byt otrokom vlastneho biku.
mne viac vadia hlinikove prevodniky - tam ide retaz stale po jednom tam treba mat ocel no malo kto ocelove robi
29.05.2020 - 12:32:28
00
Tiez neviem, tie hlinikove pastorky sa mi zdaju OK, radi to na vsetkych (aj ocelovych) stale rovnako dobre, ale po vymene retaze to skakalo na druhom najmensom, tak som oba najmensie vymenil (kedze tie sa predaju iba spolu) a je po probleme.
29.05.2020 - 12:42:48
00
Keby mi na hliníkových pastorkoch doslova nezhadzovalo reťaz cez zuby, keď radím smerom dole, tak som ticho (proste celá reťaz spadne z väčšieho na menší pastorok, a nie, nastavením to nie je)... Gusto0 Keď som mal SunRace MX8, 11-40z 2x11 tak som bol spokojný, aj ten hliníkový pastorok držal. Ja som ešte nikdy v živote nezničil najmenšie pastorky, tie vydržia večnosť.
29.05.2020 - 13:20:40
00
Vestička na chladné rána a nejaké drobnosti z lokálneho šopu. 🙂

Prílohy:

IMG_20200529_142042-01.jpeg
IMG_20200529_142042-01.jpeg 782.02 KiB thumb_up1thumb_down

29.05.2020 - 14:25:42
01
Polo napísal:
Ja ho mam tiez a som spokojny. Neviem ako odmerat ci je presny a v SMÚ som ho nemal. Je na galuskovy aj autoventil, hlava je otocna takze na displej vidis aj ked mas ventil v hornej alebo dolnej polohe. Vzduch neunika, len ked ho nasadzujes na galuskovy ventil tak trochu vzduchu odfukne, ale ten unik nieje ani 1psi. Po opatovnom nasadeni nameras rovnaku hodnotu. Tlak je zmerany okamzite po nasadeni ani nie do pol sekundy a hodnota ostava na displeji aj po odobrati z ventilku. Ked chces vypustat vzduch tak sa tlacidlom prepnes do druheho modu kde je hodnota tlaku zobrazovana v realnom case a dalsim tlacidlom na boku meraca mozes vypustat vzduch s kolesa na pozadovany tlak. Tlak zobrazuje v troch kednotkach (PSI, BAR, kg/cm2). Meriam s nim tlak na bajku aj aute.


Dnes mi poštárka doniesla ten tlakomer Topeak Smart Gauge D2, ale asi mám ľavé ruky, pri nasádzaní na galuskový ventil mi vždy asi pol baru unikne. Pri odpájaní neuniká nič.
Čo robím zle :?: ?

Pardon za OT.
29.05.2020 - 14:58:28
00
na leto niečo ...zo zahraničia (26. večer objednané, dnes doobeda u mna)

www.imageworld.sk
www.imageworld.sk
29.05.2020 - 15:23:30
00
Dnešné zásielky.
Z Poľského Garbaruk.
12-speed cassette SRAM XD freehub 10-52T Violet 340g.
A z českého cyklobazar.cz za polovičnú cenu a poštovné zdarma zánovný.
Garbaruk Chainring Shimano XTR M9100 Round 32T Violet 60g.

29.05.2020 - 15:30:19
05
Castelli Prosecco R SS, možno M by bolo lepšie (je kúsok väčšie ako membránová wind verzia), ale aj LS verziu mám vo veľkosti L, tak nechám tak. Škoda, že membránová wind verzia vo veľkosti L sa už u nás nedá zohnať, tak som musel objednať asi zo Španielska, či akej rite (aspoň tam podporím ekonomiku), dokonca Castelli ho už vyradilo z ponuky, pričom pre mňa najobľúbenejší kúsok do prechodného a veterného obdobia pod obyčajný dres. Túto obyčajnú verziu asi najviac využijem na turistike...

Prílohy:

IMG_4442.JPG
IMG_4442.JPG 525.87 KiB thumb_up0thumb_down

29.05.2020 - 17:01:17
02
LMS napísal:
Dnes mi poštárka doniesla ten tlakomer Topeak Smart Gauge D2, ale asi mám ľavé ruky, pri nasádzaní na galuskový ventil mi vždy asi pol baru unikne. Pri odpájaní neuniká nič.
Čo robím zle :?: ?

Pardon za OT.


Mne toto robia bezdušové ventilky. Málokedy sa mi podarí odmerať tlak. Len fučí vzduch okolo ventilku, ale odmerať ani za boha. Predtým s dušami Continental bez problémov na prvý krát.
29.05.2020 - 19:21:08
00
Ja teda neviem..skúšam to asi 10 minút vkuse na cesťáku, ale stále mi uniká dosť vzduchu. Povolím tú malú matičku až na koniec ventilku a ako prikladám tlakomer tak tú matičku samozrejme stlačím a tým unikne vzduch kým sa tlakomer celkom zatlačí. Skúšal som to robiť celé aj rýchlo, ja už neviem či mám vadný merač, alebo ruky :D
29.05.2020 - 21:42:03
00
Stačí to povoliť trošku, netreba až po koniec. Skús.
29.05.2020 - 22:45:56
00
LMS napísal:
Dnes mi poštárka doniesla ten tlakomer Topeak Smart Gauge D2, ale asi mám ľavé ruky, pri nasádzaní na galuskový ventil mi vždy asi pol baru unikne. Pri odpájaní neuniká nič.
Čo robím zle :?: ?

Pardon za OT.


chce to trosku cviku, ale viem si predstavit aj pohodlnejsie riesenie. odmerat na prvykrat je dost narocne.
30.05.2020 - 14:34:03
00
milos21: mam11sp xt kde je 40z hlinikac . neviem kolko ma,par tisic isto,mozno ak 8k,ale aj asfalt,tocik som asi 8retazi do 0.5. vsetky pastorky ok,hlinikovy na nivek reyazi striela .. inak ja neriziem tymto .. plni kidi ma pribkeny s rademi kde kade a nevadi vam ti? na 8 a 10sp neexistivalo mat taketo problemy a tu za mrte penazi a jako ok?
30.05.2020 - 19:42:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up