Hosť napísal:
Dobrý deň nájde sa niekto kto by mi vedel pomôcť prosím...Specialized p2 2006 potrebujem vymeniť pre mňa pedále nevie mi niekto poradiť ako zistiť rozmery ktoré potrebujem vedieť ? Díki
14.05.2020 - 21:46:11
10
Ďakujem za správne nasmerovanie......
14.05.2020 - 21:50:15
01
závit je rovnaký na biku už 20 rokov snad :D
14.05.2020 - 21:54:00
00
Ahojte,
som laik tak ma nezabite. Potrebujem radu aké pedále (aj tretry veľkosť 10,5 existujú vraj aj nejaké "teniskovitej" formy) mám kúpiť na bike Trek Caliber 9.
Pedále by mali byť jednojstranné...či ako sa to volá :) Teda na použitie na tretru aj na klasickú tenisku.

Rád by som sa dostal do ceny okolo 150-200€ za pedále aj tretry.
27.05.2020 - 12:12:57
00
Napríklad:
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/naslapne-mtb/shimano-spd-pd-eh500-naslapne-pedale-zar-sm-sh56.html
https://www.mtbiker.sk/shop/tretry-a-obuv/mtb-tretry/shimano-sh-mt300l-panske-tretry-cierne.html
27.05.2020 - 12:34:38
01
RANDAL napísal:


Super ďakujem za odporúčanie.
27.05.2020 - 13:25:59
01
Ahojte, ja vás chcem poprosiť o radu ako s spd jazdíte v ťažšom teréne. Ja som to po týždni odmontoval lebo to nie som schopný odpojiť keď mi napr. prehrabne koleso alebo sa mi minule zamotala haluz do kolesa, vtedy dostal na frak aj bike aj ruka, proste pád na kamene. Uvažoval som na jednostrannými spd, že by som v ťažších úsekoch prehadzoval na platformovú stranu. Inak je spd super vec kým nemusím náhle zastaviť, nikdy som to ale nepoužíval a fakt nechcem kvôli tomu doriadiť seba aj nový bike. Dík za odpoveď.
31.05.2020 - 20:58:39
00
Musíš to len dostať do hlavy a potom je to cvik. Časom to začneš robiť úplne automaticky a nebudeš nad tým musieť vôbec premýšľať. Jednostranné sú problém pri opätovnom rýchlom zapínaní, keďže musíš hľadať tú správnu stranu. Zo začiatku si nastav najmenší odpor na pedáli, vtedy ti to vypne veľmi ľahko.
31.05.2020 - 21:07:53
01
Skus aj tieto kufre ak ich uz nahodou nemas.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/pedale/kufre-prislusenstvo/shimano-sm-sh56-kufre-mtb-322.html

    31.05.2020 - 22:00:30
    01
    Joshua- napísal:
    Ahojte, ja vás chcem poprosiť o radu ako s spd jazdíte v ťažšom teréne. Ja som to po týždni odmontoval lebo to nie som schopný odpojiť keď mi napr. prehrabne koleso alebo sa mi minule zamotala haluz do kolesa, vtedy dostal na frak aj bike aj ruka, proste pád na kamene. Uvažoval som na jednostrannými spd, že by som v ťažších úsekoch prehadzoval na platformovú stranu. Inak je spd super vec kým nemusím náhle zastaviť, nikdy som to ale nepoužíval a fakt nechcem kvôli tomu doriadiť seba aj nový bike. Dík za odpoveď.

    Kup si multi-releas kufre od shimana. Tie sa vypnu pri vacsine bocnych pohybov a nie len mi vytoceni paty ako pri klasickych spd kufroch. Presne kvoli dovodom ktore pises som ich zacal pouzivat. Odvtedy sa mi ani raz nestalo ze by som sa nestihol vypnut pri nejakej necakanej situacii.
    31.05.2020 - 22:58:35
    00
    a keď si vypínanie nastavíš úplne na jemno máš po probléme :)
    01.06.2020 - 06:22:06
    00
    ahojte, vďaka, zdá sa, že tie SH-56 by mohli byť presne to čo potrebujem, k pedálom boli klasické čierne, SH-51 myslím, vďaka ešte raz...
    01.06.2020 - 08:23:30
    10
    Joshua- napísal:
    Ahojte, ja vás chcem poprosiť o radu ako s spd jazdíte v ťažšom teréne. Ja som to po týždni odmontoval lebo to nie som schopný odpojiť keď mi napr. prehrabne koleso alebo sa mi minule zamotala haluz do kolesa, vtedy dostal na frak aj bike aj ruka, proste pád na kamene. Uvažoval som na jednostrannými spd, že by som v ťažších úsekoch prehadzoval na platformovú stranu. Inak je spd super vec kým nemusím náhle zastaviť, nikdy som to ale nepoužíval a fakt nechcem kvôli tomu doriadiť seba aj nový bike. Dík za odpoveď.


    ako uz bolo spominane, nastav si ich uplne na najmensi odpor, nech sa tretra lahko dostane von.
    Vydrz, za chvilu si na to zvyknes a zautomatizuje sa to tak, ze ani nebudes vediet ako sa ti tretra v pripade potreby vycvakne.
    01.06.2020 - 13:45:58
    00
    SH-51 sú lepšie, urob ako ti radí tomasspura nastav najľahší odpor a postupne keď si zvykneš pridávaj, ja som to mal tiež tak a teraz mám skoro na max a už nad tým ani nerozmýšľam, ide to automaticky, dáš nohu dole ani nevieš o tom, že si pripnutý. Tie SH-56 sa časom zvyknú vypínať aj pri šliapaní do kopca.
    04.06.2020 - 15:05:41
    00
    No ja som na mojich SH-56 odjazdil uz 4 sezony a zatial som problem s vypinanim pri slapani do kopca nemal. No aj nastavenie najlahsieho odporu s SH51 je moznost co stoji za vyskusanie. Ale napr mne osobne tie sh56 vyhovuju viac, kedze pri nich sa mi este nestalo, ze by som sa nestihol vypnut a pri klasickych kufroch ano.
    04.06.2020 - 23:51:06
    00
    keyboard_arrow_up