Inak vcera co som bol v MK, tak som videl , ze zas kadetade vselico napadalo ... dokonca pod Kolibou na (c) ku ako sa ide na americke namestie, tak padolobrovsky strom tak, ze uplne zatarasil celu zvaznicu.
31.05.2020 - 22:33:35
00
Nahodou niekto nevie poradit ci sa da na traily Mociarna (nad Lozornom) nejak obist tie hlupe prejazdy zlabov zozaciatku? Niekde som si precital ze davnejsie sa to dalo ale ked som tam bol tento rok tak som si odbocku bud nevsimol alebo tam uz nebola...
31.05.2020 - 23:08:41
00
este oneskorene aj moja reakcia, ked sa blizim k pesim turistom, bud zozadu alebo aj spredu, (tj ked ma vidia), tak spomalim dostatocne vopred tak aby som sa k nim v zavere blizil uz iba pesou rychlostou a samozrejme podakujem, pretoze v mojom vnimani sveta ma pesi turista v lese prednost aj vyssiu vulnerabilitu, podobne ako napr. cyklista v cestnej premavke. Uvedomujem si totiz, ze vzhladom k cyklo premavke v karpatoch a lesoparku maju zrejme dost zlych skusenosti s cyklistami, tak sa vzdy snazim to trochu napravit.
31.05.2020 - 23:38:27
020
dashboard súhlasím s tebou. Rád by som.jazdil oficiálne trailcentra ale kde sú a koľko ich je na Slovensku. Tu nieje žiadne povedomie ani podpora aby sa takéto niečo na Slovensku realizovalo až na svetle výnimky. No proste tých legálnych trailov je.minimum a keď sú tak zväčša jednoduchšie. Potom možno aj ľudia by sa viacej sústredili na.tu legálnu časť. Na druhej strane 20 rokov do zadu si jazdil freeride a užíval si si a ja už teraz nemôžem len preto že sa.to spopularnilo a prišli bicykle čo zvládnu ťažší teren.
S popularitou prichádzajú ako hovoris tie negatívnejšie veci ale Zakázané ovocie najviac chutí sám.to vieš. Mne práve pomohol tf a videá tak len posúvam ďalej. Keď nebudem ja budú druhí veď tých videi je stále viac a viac.
Jak je v Čechách boom budovanie trail centier u nás zase ilegal trailov. Aspoň keby nad niektorými čo nie sú v chránenom pásme urbariat a ďalšie orgány prizmurili oči. čo som rád niekde to aj robia. Z môjho pohľadu keď vidím ako sa hospodári s lesmi hlavne v národných parkoch, ako sa jazdí v zahraničí tak ja nevidím dôvod prečo tie ilegaly nejazdit aspoň teda mimo chránených území ak by som mal byť fér.
maros1974 možno práve preto že si žiaden turista nesťažoval alebo že tých turistov stretávam málo alebo že sa ospravedlním tak neobchádzam ich tvojim spôsobom. Nemám proste negatívne ohlasy v terene.Každopádne vždy idem tak aby som turistu nijak neohrozoval.
01.06.2020 - 00:07:33
01
Nuz niekde bude asi chyba, skus si porovnat stav bikovania a skialpu. Dajme tomu za tych 20 rokov v oboch sportovych odvetviach obrovsky narast ludi ktori sa tomu venuju, vacsia dostupnost vybavenia, ovela lepsie vybavenie, otvorene rozne svetove destinacie a v oboch pripadoch sa jazdi celkom dost ilegalu. Zaujimave je ze co sa tyka ilegalu i nasranosti ostatnych navstevnikov tak pri skialpe to vyzera rovnako ako pred 20 rokmi. Aspon zatial. Otazka je co je ine? Podla mna ta medializacia, appky ako trailforks, strava, strasne moc videii a prispevkov na socialnych miestach, stavba a jazdenie chodnickov na miestach kde je strasne moc pesich, chvalenie sa. To vsetko laka ostatnych jazdit na tych miestach. Kolko je v MLBA ilegalov mimo trailforksu? 10-15, ak pocitam i tie zapadane a uz nepouzivane tak toho bude isto viac. Vacsina uz je pomerne znama, o niektorych vie len par ludi a tych co o nich nevedia logicky vobec nelakaju a ani im nechybaju. V neposlednom rade ma clovek z tych videii pocit ze je to ok sa tak spravat voci chodcom, ze na tom nic nie je lebo vsak sa uhnu. No a potom sa tu cudujeme ze niektorym slabsim jedincom uplne prepne a bez rozmyslu pokladu prekazky s cielom spomalit bikera (aj ked my vieme ako to moze dopadnut).
01.06.2020 - 00:54:40
01
Hosť napísal:
Nuz niekde bude asi chyba, skus si porovnat stav bikovania a skialpu. Dajme tomu za tych 20 rokov v oboch sportovych odvetviach obrovsky narast ludi ktori sa tomu venuju, vacsia dostupnost vybavenia, ovela lepsie vybavenie, otvorene rozne svetove destinacie a v oboch pripadoch sa jazdi celkom dost ilegalu. Zaujimave je ze co sa tyka ilegalu i nasranosti ostatnych navstevnikov tak pri skialpe to vyzera rovnako ako pred 20 rokmi. Aspon zatial. Otazka je co je ine?


Co je ine? Ze sneznice ma 0.05% populacie. Tenisky 90%. To porovnanie je uplny nezmysel. Skialpinisti vpodstate nemaju koho stretavat - len dalsich skialpinistov.
01.06.2020 - 09:09:08
03
Mam pocit ze by si sa cudoval kolko je v zime a hlavne na jar na vysokohorskych chatach turistov a ludi na prechadzke. Na niektorych viac ako skialpinistov. Budem predpovedat dalsiu odpoved a rovno na nu zodpoviem - aj na rovnakych miestach kde sa skialpinisti a turisti najviac stretavaju je rozdiel, je rozdiel ked ta na ceste z chaty obehne bajker a rozdiel ked to spravi v zime skialpinista. Ten bajker to vzdy spravi rychlejsie a arogantnejsie. (Teraz som nemyslel kazdeho jedneho ale i tak vychadzam z pozorovania ze napriklad na asfaltkach polovica ani nepribrzdi)
01.06.2020 - 09:28:16
00
halopici napísal:
Nahodou niekto nevie poradit ci sa da na traily Mociarna (nad Lozornom) nejak obist tie hlupe prejazdy zlabov zozaciatku? Niekde som si precital ze davnejsie sa to dalo ale ked som tam bol tento rok tak som si odbocku bud nevsimol alebo tam uz nebola...


Ten zlab sa da obist po pravej strane, odbocka je hned na zaciatku zlabu.
01.06.2020 - 09:38:35
11
Mam pocit ze by si sa cudoval kolko je v zime a hlavne na jar na vysokohorskych chatach turistov a ludi na prechadzke. Na niektorych viac ako skialpinistov. Budem predpovedat dalsiu odpoved a rovno na nu zodpoviem - aj na rovnakych miestach kde sa skialpinisti a turisti najviac stretavaju je rozdiel, je rozdiel ked ta na ceste z chaty obehne bajker a rozdiel ked to spravi v zime skialpinista. Ten bajker to vzdy spravi rychlejsie a arogantnejsie. (Teraz som nemyslel kazdeho jedneho ale i tak vychadzam z pozorovania ze napriklad na asfaltkach polovica ani nepribrzdi)


Stale porovnavas neporovnatelne. Skialpinisti sa rozliezaju po stovkach kopcoch kam turistu ani nenapadne slapat. A ked uz nahodou lyzuju smerom dole a oproti ide turista, na jeho obidenie nemaju k dispozicii len 1 meter siroky singlac, ale cely svah. Je to uplne iny teren v ktorom sa pohybuju bajkeri a skialpinisti, preto to porovnavanie je totalny nezmysel.
01.06.2020 - 09:42:36
01
Hosť napísal:
Mam pocit ze by si sa cudoval kolko je v zime a hlavne na jar na vysokohorskych chatach turistov a ludi na prechadzke. Na niektorych viac ako skialpinistov. Budem predpovedat dalsiu odpoved a rovno na nu zodpoviem - aj na rovnakych miestach kde sa skialpinisti a turisti najviac stretavaju je rozdiel, je rozdiel ked ta na ceste z chaty obehne bajker a rozdiel ked to spravi v zime skialpinista. Ten bajker to vzdy spravi rychlejsie a arogantnejsie. (Teraz som nemyslel kazdeho jedneho ale i tak vychadzam z pozorovania ze napriklad na asfaltkach polovica ani nepribrzdi)


Stačí si prečítať nejake turistické fórum a zistíš, že ani tam to nie je take ružové. Dosť nadávajú turisti aj na skialpinistov. Hlavne na užších chodníkoch k tatranským chatám, kde sa kvôli koske nedá ísť inakade.
01.06.2020 - 09:44:27
00
Lyžiary zase nadávajú na skialpinistov... V podstate každý na každého... 🤔 A pritom stačí tak málo... Miesta je tu dosť pre každého (zatiaľ)...
01.06.2020 - 10:17:33
04
Lyziari ani nie, skor vlekari, ale to uz sa asi teraz casto nedeje...kedysi mali problem s tym, ze skialpinisti vecer po uprave jazdili po svahu
01.06.2020 - 10:25:45
00
zopar fotiek z poslednych vyjazdov.
Bol som v Karpatoch aj vcera. Ked prsi, je to tam hotovy dazdovy prales.

Prílohy:

14902_5ed436e9b22d6.jpg
14902_5ed436e9b22d6.jpg 256.22 KiB thumb_up15thumb_down

14902_5ed436e0d29e5.jpg
14902_5ed436e0d29e5.jpg 416.97 KiB thumb_up2thumb_down

14902_5ed436e22a318.jpg
14902_5ed436e22a318.jpg 322.27 KiB thumb_up0thumb_down

14902_5ed436e4a1e29.jpg
14902_5ed436e4a1e29.jpg 396.06 KiB thumb_up3thumb_down

14902_5ed436e37d41a.jpg
14902_5ed436e37d41a.jpg 272.57 KiB thumb_up2thumb_down

01.06.2020 - 10:53:29
010
double napísal:
dashboard súhlasím s tebou. Rád by som.jazdil oficiálne trailcentra ale kde sú a koľko ich je na Slovensku. Tu nieje žiadne povedomie ani podpora aby sa takéto niečo na Slovensku realizovalo až na svetle výnimky. No proste tých legálnych trailov je.minimum a keď sú tak zväčša jednoduchšie. Potom možno aj ľudia by sa viacej sústredili na.tu legálnu časť. Na druhej strane 20 rokov do zadu si jazdil freeride a užíval si si a ja už teraz nemôžem len preto že sa.to spopularnilo a prišli bicykle čo zvládnu ťažší teren.

Super prístup - Urobte mi trailcentra a ja tam budem jazdiť. :n:
01.06.2020 - 11:10:50
01
ked sme uz pri tom tak MK su podla mna najrozsiahlejsie trail centrum na SK aj keby sme ratali len ofiko vyznacene trasy ....
01.06.2020 - 11:29:03
01
keyboard_arrow_up