A vieme aj ci budu povinne ruska na tych sportovych podujatiach? :D
01.06.2020 - 20:10:25
01
Wladix napísal:
A vieme aj ci budu povinne ruska na tych sportovych podujatiach? :D


Rúška
Ďalšou zmenou je, že rúška budú povinné v exteriéroch len do dvoch metrov od ľudí, s ktorými nežijete v spoločnej domácnosti. Na hromadných podujatiach i všade vnútri ich naďalej budeme musieť nosiť.
01.06.2020 - 20:39:52
00
Tak to bude urcite natresk na maratonoch. :)
01.06.2020 - 20:57:13
00
Wladix napísal:
Tak to bude urcite natresk na maratonoch. :)


A nebude na tych maratonoch povolenych len 1000 bezcov?
01.06.2020 - 21:11:02
00
a kedy sa bude dat ist volne do Rakuska?
01.06.2020 - 22:05:04
00
volne sa zatial neda nikam. aj ked chces ist do ciech musis ist cez hranicny prechod a nechat si orazit vyplneny papier a domov tak isto.

"Premiér na koniec tlačovej konferencie dodáva, že pri budúcom stretnutí odborníkov sa budú viac zaoberať otváraním hraníc, než uvoľňovaním opatrení."
01.06.2020 - 22:25:50
00
Gusto0 napísal:
capulo lenze ty si sa zasekol niekde na zaciatku marca

nezasekol, ale jeden podstatny fakt vsetkym tym co chcu vsetko uvolnit ked su nulove prirastky unika. 0 nakazenych denne a vsetko uvolnene sme tu uz my a aj ine krajiny mali v januari/februari... a NEFUNGOVALO TO...
01.06.2020 - 23:47:06
00
Tebe uniká iný fakt. Že je kopec iných infekcií na ktoré už roky existujú aj očkovacie látky a ktoré sa napriek tomu nepodarilo vykynozit.
Presne tak to bude aj s koronou. To akože máme ostať v núdzovom stave pre istotu zamknutí za ostnatým drôtom naveky vekov preto, že niekde sa o 3 roky objaví ďalších 5 nakazených?
Áno, riziko tu existuje. Rovnako ako existuje riziko že keď vyjdes na ulicu tak ta môže zraziť auto. Zakaz akejkoľvek dopravy by to vyriešil nie? dobré riešenie, čo povieš?
02.06.2020 - 06:36:20
010
capulo Vieš, čo má napísané hypochonder na hrobe?
Ja som Vám to vravel ...
02.06.2020 - 06:40:29
04
Volodja napísal:
A nebude na tych maratonoch povolenych len 1000 bezcov?

Bud si ty nepochopil moju ironiu, alebo ja tvoju. :-) Ja rozmyslam teraz v mojej skatulke, ze vlastne mtb maratony su tymto povolene, ale asi moc zaujem tam ist, ked mas mat na hube kazajku, nebude.
02.06.2020 - 07:27:41
00
:)
img.projektn.sk
02.06.2020 - 08:25:32
02
capulo napísal:
nezasekol, ale jeden podstatny fakt vsetkym tym co chcu vsetko uvolnit ked su nulove prirastky unika. 0 nakazenych denne a vsetko uvolnene sme tu uz my a aj ine krajiny mali v januari/februari... a NEFUNGOVALO TO...

capulo - ja som tiez citlivy na toto otvaranie. Ale realne musis v nejakom momente spustit normalny zivot.
Teraz mame pripravenu infrastrukturu (5000 testov denne, karantenne priestory, ...), mame nejake zasoby, su postupy na reagovanie na objavenie sa chorych a lokalne vybuchy. Ludia su vycviceni - ako zdravotnici s postupmi, tak aj my sa dokazeme teraz uz rychlo a lahsie prepnut do tohto stavu co mame (homeoffice / nevyliezaj).

Cize, ak sa nieco objavi, vie sa na tom mieste lokalne pretestovat, spolu s karantenou a lokalnymi zakazmi.
Rovnako musime pretestovat hranice verejnych kontaktov - to su spolocne akcie ako skoly / mensie vyrobne haly / kancelarie so spolocnou klimou / spolocenske akcie. Nemas to ako inak spravit - a je prave vhodne tieto "testy" pustat teraz, ked su vsetky jednotky v pohotovosti. Ked by si to pustil po polroku oddychu, zase budes riesit veci, ktore uz vyriesene boli ale medzitym sa vymenili ludia alebo sa na ne zabudlo.

Porovnaj si to so stavom v januari/februari - nikto nic nevedel. Nikto nebol na nic pripaveny. Teraz sme niekde uplne inde.

Dlhodobo tu ten virus bude a musime sa s tym naucit zit. Mame nastaveny system na jeho vyrazne potlacanie a udrzanie pri nule. Teraz sa nam dari uplna nula, co ale nie je asi dlhodobo pravdepodobne, lebo nie sme uzavrety ostrov. Skor sa obavam, ze sa toho donesie vela z dovoleniek - a to moze sposobit problemy. V oktobri / novembri v kombinacii s pocasim mozno budeme sediet doma zase.

Takze uzivaj teraz a nestresuj sa. Na stresovanie budes mat cas v jeseni.
02.06.2020 - 08:45:44
011
Volodja napísal:
A nebude na tych maratonoch povolenych len 1000 bezcov?


1000 pretekárov nebude možný. V počte 1000 sú zahrnutí aj organizátori - celý ansámbl.
02.06.2020 - 08:50:50
00
utorok o tyzden sa cely pracovny tim v kancli stretavame a pojdeme aj na obed a vecer na pivo :D :party:
--
Will - ak nieco prepukne, tak urcite dalsia megavlna v USA po tychto masovych protestoch, kde vsetci uplne zabudli ze vobec nejaka korona bola a stale je. Oni este stale maju denny prirastok +20 tisic, no tak o 2 tyzdne budu mat opat +30 tisic denne tak ako na peaku.
02.06.2020 - 09:05:10
00
will napísal:
capulo - ja som tiez citlivy na toto otvaranie. Ale realne musis v nejakom momente spustit normalny zivot.
Teraz mame pripravenu infrastrukturu (5000 testov denne, karantenne priestory, ...), mame nejake zasoby, su postupy na reagovanie na objavenie sa chorych a lokalne vybuchy. Ludia su vycviceni - ako zdravotnici s postupmi, tak aj my sa dokazeme teraz uz rychlo a lahsie prepnut do tohto stavu co mame (homeoffice / nevyliezaj).

Cize, ak sa nieco objavi, vie sa na tom mieste lokalne pretestovat, spolu s karantenou a lokalnymi zakazmi.
Rovnako musime pretestovat hranice verejnych kontaktov - to su spolocne akcie ako skoly / mensie vyrobne haly / kancelarie so spolocnou klimou / spolocenske akcie. Nemas to ako inak spravit - a je prave vhodne tieto "testy" pustat teraz, ked su vsetky jednotky v pohotovosti. Ked by si to pustil po polroku oddychu, zase budes riesit veci, ktore uz vyriesene boli ale medzitym sa vymenili ludia alebo sa na ne zabudlo.

Porovnaj si to so stavom v januari/februari - nikto nic nevedel. Nikto nebol na nic pripaveny. Teraz sme niekde uplne inde.

Dlhodobo tu ten virus bude a musime sa s tym naucit zit. Mame nastaveny system na jeho vyrazne potlacanie a udrzanie pri nule. Teraz sa nam dari uplna nula, co ale nie je asi dlhodobo pravdepodobne, lebo nie sme uzavrety ostrov. Skor sa obavam, ze sa toho donesie vela z dovoleniek - a to moze sposobit problemy. V oktobri / novembri v kombinacii s pocasim mozno budeme sediet doma zase.

Takze uzivaj teraz a nestresuj sa. Na stresovanie budes mat cas v jeseni.

spustit vsetko po starom nehrozi, lebo to je presne ten stav kedy sa to brutalne sirili. nieco zavrete bude treba nechat. akurat namiesto blbovin ktore nikomu k nicomu nepomozu (dovelenky pri mori napr) by sme mali radsej otvorit skoly skolky normalne. cez hranice by som pustil len tych co fakt musia alebo budu ochotni potom ostat v karantene a nie takych co sa chcu ist pobicyklovat, lebo tu na sk razboha nie je kde. este zrusit hromadne akcie typu koncerty pre 1000+ ludi, alebo festivaly atd a viacmenej by sme mohli byt safe a vsetko ostatne nechat aj povolene
02.06.2020 - 09:13:24
00
keyboard_arrow_up