ešte že to nie je na Tebe :)
02.06.2020 - 09:17:43
023
iron.hideU nas skor myslim, ze budu v jeseni nejake lokalne uzavierky - pokial sa pocty potiahnu nad vyssie desiatky denne.

S USA suhlasim. To je tam uplne strasne - a ta fotka s ked nesie nejaka rabberka transparent s textom "I can't breathe" je uplne ikonicka. Nieco podobne si budu opakovat mnohi z tych protestujucich alebo z ich rodin. Uz som sa pozastavoval ze v 5 milionovom Marylande je 500 pozitivnych denne a oni takto vylezu do ulic. A potom budu nariekat, ze ich nemocnice neosetria, lebo nemaju poistenie.

V USA vidime pad Rimskej rise v priamom prenose. Neuveritelna ludska blbost. Chapem, ze su nastvani, ale absolutne si neuvedomuju, ze teraz treba bojovat proti niekomu inemu. To je ako keby isli Rusi pocas akcie Barbarossa masovo pred nemecke tanky protestovat za volne soboty na kolchozoch.
02.06.2020 - 09:20:41
03
capulo - je v rakuskom pohranici viac virusu ako mame tu v Bratislave?
02.06.2020 - 09:25:32
03
urcite je, vzdy ked som jazdil v Rakusku,tak aj ten vzduch tam bol divny :D
02.06.2020 - 09:46:16
06
aj travu tam maju akusi zelensiu
02.06.2020 - 10:01:42
02
To zatvaranie hranic a povinnost karanteny ma uz (viem, ze sebecky) strasne vytaca. Od februara som nevidel nikoho z mojej rodiny a zatial to stale vyzera ze nejaku chvilu ani neuvidim. Viem, ze je to moja "chyba" ze robim v zahranicii a podobne, ale ked mozu pootvarat na 48 hodin s cechmi a madarmi tak aky je problem napr. s rakuskom. Cesi maju 6x viac chorych ako Rakusania, Madari vyse 4x. Uz aj rakuske media pisali, ze prakticky sa dohodli s okolitymi statmi ale Slovaci to zabrdzili. Nevravim, ze tearz musime lietat hore dole po celom svete, ale minimalne ludi s obcianstvom by domov pustit mohli.
Pre hejterov vsetkych pendlerov a ludi pracujucich/zijucich v zahranicii , predstavte si ze zijete v Trnave, pracujete v BA a uzavreli by to na kraje. Viem, ze je to nieco ine, ale pre predstavivost mozno lahsie.
Fajn ze dali eKarantenu, ja ale stale nemozem ist na 14 dni domov a zostat doma - a navsye kebyze to robim poctivo, tak doma by museli zostat aj moji rodicia :).
02.06.2020 - 10:07:26
01
tu píšu, že Rakúšania sa k návrhu stavajú rezervovane...takže na vine asi nebude Igor :)

https://www.e15.cz/koronahelpdesk-e15/od-stredy-bude-mozne-na-48-hodin-cestovat-mezi-ceskem-slovenskem-a-madarskem-1370035

regióny uzavreli aj v Taliansku a nejako to vydržali :)
02.06.2020 - 10:09:47
01
Hmm tak to je zaujiimave, zjavne kazda strana si ide trosku svoje :) . A ako som pisal - beriem to trosku sebecky. Ale ocakaval som komenty stylu "tak si nemal ist prec". Ja som sa na to nestazoval zo zaciatku, a ako som pisal chapem opatrenia, ale uz je to trosku na (moju) hlavu :).
A s tymi regionmi - vydrzali - ale chcel by som vidiet ako by sa tu vyplakavalo keby sa to tu zaviedlo a od marca by niektori nevideli nikoho z rodiny. Vsak ta tu plakalo, ked na Velku Noc uzavreli cestovanie, ze kde sa pojdu bicyklovat.
Takze na zaver este raz vysvetlenie aby sa to neargumentovalo ze hejtujem Igora :D - cisto sebecky mi vadi, ze sa hranice otvaraju s madarskom a ceskom, zatial co rakusko kde zije/pracuje veeela slovakov sa nespomina - resp. zatial na to nie je ani ziadny mozny blizky datum.
02.06.2020 - 10:17:53
00
capulo napísal:
spustit vsetko po starom nehrozi, lebo to je presne ten stav kedy sa to brutalne sirili. nieco zavrete bude treba nechat. akurat namiesto blbovin ktore nikomu k nicomu nepomozu (dovelenky pri mori napr) by sme mali radsej otvorit skoly skolky normalne. cez hranice by som pustil len tych co fakt musia alebo budu ochotni potom ostat v karantene a nie takych co sa chcu ist pobicyklovat, lebo tu na sk razboha nie je kde. este zrusit hromadne akcie typu koncerty pre 1000+ ludi, alebo festivaly atd a viacmenej by sme mohli byt safe a vsetko ostatne nechat aj povolene

Ano, dalo sa to cakat. Akoby hranice boli zarukou toho, ze virus caka na prveho priselca ktory sa odvazi vystrcit nos 1 meter za hranicu. Akoby vsetko za nimi bolo len to zle, baziace nakazit cele zdrave uvedomele slovensko. Nie hranice su problem, ale ludia. Kktv najdes ako na jednej strane hranic a presne tak aj na druhej.
Ty by si pozatvaral uplne vsetko, vsetko co nepotrebujes Ty osobne a zda sa ti to zbytocne. Tak skus a zacni od seba. A zatvaraj pred sebou vsetko, pretoze inym sa moze zdat zbytocne chodit do obchodu ked si to vedia dopestovat/ vychovat uplne sami. Inym sa moze zdat zbytocne dodavat teplo, elektrinu, internet ked sa da zit aj s vlastnym kurenim, bez elektriny, bez internetu.
Tak skus. Neinteraguj s ludmi ale dopraj im to iste. Sam si nakop rudu, urob vyhnu, motyku, tehly, zabezpec jedlo, cely zivot. A dopraj to aj vsetkym ostatnym. Neziadaj od nich tovary, sluzby, lieky,.. nic.
02.06.2020 - 10:19:21
04
6400 testov a 0 nakazenych.
02.06.2020 - 10:21:29
03
Minikin napísal:
Ano, dalo sa to cakat. Akoby hranice boli zarukou toho, ze virus caka na prveho priselca ktory sa odvazi vystrcit nos 1 meter za hranicu. Akoby vsetko za nimi bolo len to zle, baziace nakazit cele zdrave uvedomele slovensko. Nie hranice su problem, ale ludia. Kktv najdes ako na jednej strane hranic a presne tak aj na druhej.
Ty by si pozatvaral uplne vsetko, vsetko co nepotrebujes Ty osobne a zda sa ti to zbytocne. Tak skus a zacni od seba. A zatvaraj pred sebou vsetko, pretoze inym sa moze zdat zbytocne chodit do obchodu ked si to vedia dopestovat/ vychovat uplne sami. Inym sa moze zdat zbytocne dodavat teplo, elektrinu, internet ked sa da zit aj s vlastnym kurenim, bez elektriny, bez internetu.
Tak skus. Neinteraguj s ludmi ale dopraj im to iste. Sam si nakop rudu, urob vyhnu, motyku, tehly, zabezpec jedlo, cely zivot. A dopraj to aj vsetkym ostatnym. Neziadaj od nich tovary, sluzby, lieky,.. nic.


no tak pocuvam dovody, preco je dolezitejsie ist na dovolenku k moru nez otvorit skolky/skoly naplno. komu a comu to tak strasne pomoze ze ludia budu lozit cez hranice na bicykli, alebo len tak na vylet, nakupit do pandorfu alebo kam... ako pises podla teba je plno ludi pre ktorych to nie je zbytocnost, ale skoro nutnost, takze pocuvam co take dolezite to prinasa
02.06.2020 - 11:14:19
00
Capulo, otvorenie hranic nie je o dovolenkach, mame, zial, najvacsiu "armadu" pracujucich v zahranici (ca. 200.000) ako aj studujucich v zahranici (par desiatok tisic) - to su ludia, ktori nemaju moznost pracovat/studovat doma zo snad jasnych dovodov. Pracujuci v zahranici zivia dalsie mnozstvo rodinnych prislusnikov - to je slusna masa ludi ochotnych pracovat a ty ich chces odstavit a krmit pridavkami z rozpoctu?
02.06.2020 - 11:28:30
01
Stále nikto nepovedal či tá druhá vlna ešte len príde,alebo už odišla.
02.06.2020 - 11:36:13
00
eaten napísal:
Hmm tak to je zaujiimave, zjavne kazda strana si ide trosku svoje :) . A ako som pisal - beriem to trosku sebecky. Ale ocakaval som komenty stylu "tak si nemal ist prec". Ja som sa na to nestazoval zo zaciatku, a ako som pisal chapem opatrenia, ale uz je to trosku na (moju) hlavu :).
A s tymi regionmi - vydrzali - ale chcel by som vidiet ako by sa tu vyplakavalo keby sa to tu zaviedlo a od marca by niektori nevideli nikoho z rodiny. Vsak ta tu plakalo, ked na Velku Noc uzavreli cestovanie, ze kde sa pojdu bicyklovat.
Takze na zaver este raz vysvetlenie aby sa to neargumentovalo ze hejtujem Igora :D - cisto sebecky mi vadi, ze sa hranice otvaraju s madarskom a ceskom, zatial co rakusko kde zije/pracuje veeela slovakov sa nespomina - resp. zatial na to nie je ani ziadny mozny blizky datum.


Tak si nemal ist prec 😀😀 uz lepsie? 😀

Napisem moj pripad. Moja mama aj svokra pracuju ako opatrovatelky v Rakusku, opatrovatelkam ako viete staci negativny test a mozu prejst hranice a nemusia byt v karantene.
Moja mama je mimo SVK od marca, svokra je mimo asi 1,5 mesiaca. Obidva sa maju vratit buduci tyzden. Obidva chceli hned prist k nam pozriet moju polrocnu dcerku, kedze ju dlho nevideli.
Ja som im to zakazal a povedal ze po 14 dnoch od prichodu a sa nebavim otom ze ju dlho nevideli a ze karantenu nemaju povinnu. Proste nebudem riskovat zdravie mojho dietata.
02.06.2020 - 11:46:06
00
capulo napísal:
no tak pocuvam dovody, preco je dolezitejsie ist na dovolenku k moru nez otvorit skolky/skoly naplno. komu a comu to tak strasne pomoze ze ludia budu lozit cez hranice na bicykli, alebo len tak na vylet, nakupit do pandorfu alebo kam... ako pises podla teba je plno ludi pre ktorych to nie je zbytocnost, ale skoro nutnost, takze pocuvam co take dolezite to prinasa

Prinasa to moznost pre ludi, ktori tam idu pracovat alebo podnikat (pracuju a podnikaju tam uz roky) aby uzivili svoju rodinu, prinasa to moznost pre ludi, ktori za hranicami maju svoj nehnutelny majetok aby ho mohli spravovat a uzivat,
prinasa to moznost pre ludi ktori tam maju svojich blizkych navstivit ich.
Jasne, tebe nic z toho netreba tak naco inym? Egoisticky len o svojich zaujmoch. No ved vzdaj sa tych skol a skolok a vyucuj svoje deti sam, rok, dva, osem... a oni sa vzdaju navstev zahranicia - dobry deal ci nie? Ides do toho?
Dolezite je jedno aj druhe. Sto ludi, sto chuti, sto potrieb, sto veci, ktore povazuju za zbytocne.

triki - pride. Uz si spokojny?
02.06.2020 - 12:31:02
02
keyboard_arrow_up