Dudo napísal:
Capulo, otvorenie hranic nie je o dovolenkach, mame, zial, najvacsiu "armadu" pracujucich v zahranici (ca. 200.000) ako aj studujucich v zahranici (par desiatok tisic) - to su ludia, ktori nemaju moznost pracovat/studovat doma zo snad jasnych dovodov. Pracujuci v zahranici zivia dalsie mnozstvo rodinnych prislusnikov - to je slusna masa ludi ochotnych pracovat a ty ich chces odstavit a krmit pridavkami z rozpoctu?

A to je len cast ekonomickych dovodov.
02.06.2020 - 12:51:37
01
ale sak ja nechcem odstavit tych co chodia robit za hranice, som pisal ze kto musi ten nech ide. ja chcem len odstavit tych co idu za hranice len preto aby sa potesili pohladom na more, alebo len preto ze rakusaci maju hladsi asfalt. resp ked tak velmi dakto chce ist k moru len pre potesenie tak nech ide ale cestou nazad ostane v karantene

proste kto vyslovene nemusi (presne tie dovody co tu pisete, praca, nehnutelnost, rodina...) tak nech von nelozi

lebo ked to bude volne tak ver tomu ze ludia sa budu k tomu moru hrnut, a je uplne jedno ake budu cisla, proste je volne tak idem, lebo more je najprednejsie, pandemia az potom. mam v okoli takych co cakaju len na to kedy mozu uz konecne vypadnut k moru. nie ci je to bezpecne tam ist, ale len kedy otvoria hranice a okamzite idu. lebo co ak pride druha vlna a zase sa to zavre a oni tento rok nebudu mat dovcu pri mori, to bude asi koniec sveta
02.06.2020 - 14:20:07
03
Wladix napísal:
Bud si ty nepochopil moju ironiu, alebo ja tvoju. :-) Ja rozmyslam teraz v mojej skatulke, ze vlastne mtb maratony su tymto povolene, ale asi moc zaujem tam ist, ked mas mat na hube kazajku, nebude.


Ja som nepochopil tvoju ironiu, lebo som sa nad tym ani nezamyslel. Zaroven som tajne dufal, ze mas nejaku info, ze tym, ze sportove podujatia su povolene, budu mat maratony nejaku vynimku. Aj kvoli tomu, ze na BA maraton som sa chystal. Teraz predpokladam, ze bude zruseny, hoci bol presunuty na September. Este som zvedavy, ci Slovakman bude.
02.06.2020 - 15:09:50
01
no inak pamatam si nieco v suvislosti s hranicami a s 15.junom. Co to bolo? Asi ze sa uz uplne otvoria? No bolo by na case!
02.06.2020 - 17:30:16
00
capulo napísal:
ale sak ja nechcem odstavit tych co chodia robit za hranice, som pisal ze kto musi ten nech ide. ja chcem len odstavit tych co idu za hranice len preto aby sa potesili pohladom na more, alebo len preto ze rakusaci maju hladsi asfalt. resp ked tak velmi dakto chce ist k moru len pre potesenie tak nech ide ale cestou nazad ostane v karantene

proste kto vyslovene nemusi (presne tie dovody co tu pisete, praca, nehnutelnost, rodina...) tak nech von nelozi

lebo ked to bude volne tak ver tomu ze ludia sa budu k tomu moru hrnut, a je uplne jedno ake budu cisla, proste je volne tak idem, lebo more je najprednejsie, pandemia az potom. mam v okoli takych co cakaju len na to kedy mozu uz konecne vypadnut k moru. nie ci je to bezpecne tam ist, ale len kedy otvoria hranice a okamzite idu. lebo co ak pride druha vlna a zase sa to zavre a oni tento rok nebudu mat dovcu pri mori, to bude asi koniec sveta



Pri tom mori na teba na plazi caka corona? :think: ci ako?

Ty si presne ako moja kolegyna, den pred uzavretim hranic som sa so snibenicou vratil z lyzovacky v polsku... a ju skoro vystrelilo na mesiac ze ja by som mal ist do karanteny.....

Ale tak ako ona tak ani ty nemyslis na to co ten clovek v cudzine robi....

My sme v polsku realne len spali... lyzovali sme v bachledke a realne sme v polsku dosli do kontaktu s jednym jedinym clovekom :)

Kto mal vacsiu sancu nakazit sa? My od toho jedneho poliaka alebo kolegyna v MHD a obchodoch v BA? :tmi:

To iste je to s morom.... ist do cudziny / ist k moru sa da sposobom ze kontakt s inymi ludmi nebudes mat o nic vacsi ako na slovensku....
02.06.2020 - 18:41:23
00
tak ale koronu dovliekli lyziari,nie mhd :D
02.06.2020 - 19:47:25
011
Jednym z prvych pripadov bol predsa clovek co bol v benatkach ;) tam asi tazko lyzoval....

Pointu dufam chapeme, ked sa chce capulo distancovat nech sa kludne distancuje od vsetkeho a vsetkych v ramci svojho bytu :P
02.06.2020 - 23:35:19
00
;)
https://www.aktuality.sk/clanok/795639/druha-vlna-koronavirusu-je-velmi-realna-rozhovor/
03.06.2020 - 06:04:53
01
Zipsik: tak ale mozes to zobrat aj inak .. kludne k moru a potom 14dni karantena :) .. nemozes druhym zakazovat, aby zakazovali :lol:
03.06.2020 - 07:57:41
00
darebak napísal:

to dovolenkovanie na SK by bolo pozitivne pre dve veci, jednak si sem zas nedovlecieme Coronu a po druhe ozivime SK ekonomiku, aspon trochu. Urcite na SK mame co obdivovat a je tu spusta miest na oddych. plus zmena tiez nezaskodi :)
03.06.2020 - 08:21:56
09
aj more mame :lol: .. a pripadne PCBcka v nom pozabijaju zbytok virusov :) .. ovsem prevazne slovenska uroven pohostinstva a ubytovania je taka .. ehm :D
03.06.2020 - 08:37:18
03
ano vyhovorky sa daju vzdy najst ked clovek chce :)
03.06.2020 - 08:51:19
00
tatry prasknu vo svikoch :D
03.06.2020 - 08:58:32
00
Do Tatier iba cez týždeň, aj vtedy je tam už dosť ľudí. Našťastie máme viacero krásnych pohorí takže je kam ísť.
03.06.2020 - 09:02:15
01
tatry mam malo prechodene ale minuly rok som si povedal ze mi na dlho stacilo - az prilis vela arogantnych blbcov pokope.
samozber jahod zatial vyzera napodobne - mam taku povahu - kde je vela ludi nezavadziam
https://noizz.aktuality.sk/news/slovakov-poblaznil-samozber-jahod/kgkcce4?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-noizz&utm_content=clanok1
03.06.2020 - 09:13:09
01
keyboard_arrow_up