ja sa divím tomu,ako sú populárne SUV,ale zároveň nechápem,že autá typu MPV miznú z ciest-preto sa vozím na Alhambre 2004,to auto má už 16 rokov,ale stále je to podla mňa etalón praktickosti,napr.potrebujem odviezť sporák na chatu,vyberiem zadný rad sedadiel a šup ho tam,alebo 3 bicykle na dovolenku+bikery zbalený na týždeň,auto je aj tak poloprázdne-idem kamošovi na chalupu,prespím v aute-rovná podlaha 210 cm,v aute nechávam len jedno sedadlo v strednom rade na pravo,odviezť koberec 2 m a pod... jasne že aj tieto autá už miznú z ciest,sú už proste ojazdené,horšie že náhrade za ne nie je,prípadne je,ale cenovo riadne pálky ...
01.06.2020 - 08:11:42
01
Ja si naopak SUV neviem vynachváliť. Idem lyžovať na Martinky, bez problémov. Idem skialpovať na chatu pod Chlebom tak pekne až hore na Zajacovú. Idem na huby niekam na zapadnuté miesto po zvažnici alebo lúke, tiež úplne bez problémov.

A toto mi treba oveľa častejšie ako previezť sporák alebo 2 m koberec. Človek by si mal auto vybrať podľa zamýšľaného použitia a prostredia kde jazdí.
01.06.2020 - 08:18:43
01
jasne,že aj SUV má svoje prednosti,preto ich tolko jazdí-ja som cielene hladal auto z velkým priestorom,nakoniec mi vyšlo že to bude jeden z trojice SAG,kúpil som lacno,povymieňal čo bolo treba a jazdím,inak sú aj 4 x 4 ,ale to som do výberu nedal,nepotrebujem,sneh bol túto zimu u nás asi 2 dni :)
01.06.2020 - 08:30:03
00
Keby tak strasne ludia chceli terenne schopnosti od SUV aut, tak tu mame same range rovery alebo forestery, cize nalejme si cisteho vina, v drvivej vacsine staci vacsi posed a opticky velky kufor(prakticky nie) a neboli by na ceste tie kocariky so svetlou vyskou porovnatelnou s hatchbackom (a dost casto aj terennymi schopnostami), stvorkolka co ani nevie pribrzdit koleso bez trakcie na naprave atd, a to sa stava neraz aj premiovym znackam.
Ja proti SUV nic nemam, mne to je jedno, nech aj na tankoch ludia chodia.
01.06.2020 - 09:19:00
05
Citam citam tuto debatu, pred casom som presedlal s Explorera - mid size SUV na MB combi. Kedze explorer je "nepredajny" dlhsiu dobu, cez vikend som potreboval nieco povozikovat, nieco pohadzat do kufra atd. tak som opacil po polroku, aky to bude pocit.
Za seba musim povedat, ze su to obycajne drobnosti, co nema MB, ale stale mi to vadi. Jazda super, ide to ako gula, se vsim vsudy, ale chyba mi prave praktickost kufra/auta. Otvaranie okna na kufri samostatne, tvar kufra celkovo - vyska sirka, a vyska nakladacej hrany. Castokrat vozim v kufri nabytok ako Dano5(aj ked posledne uz taham na boziku, ked treba), vela krat expedicne v aute aj spime, tiez nas vozilo kade tade ako volodaja. Dnuka spoko 2 bajky bez skladania + veci okolo toho...
Zaver je taky, ze ma to taha naspat k SUV. MPV som nikdy neopacil, ale aj to by mohla byt alternativa, keby bol 4x4, nejaky spolahlivy 6 valcek :-P
01.06.2020 - 10:12:27
00
Ja mám druhého Galaxy v poradí a pocit, keď sa vyspíš v suchu vedľa biku na plnohodnotne veľkej posteli je na nezaplatenie. Čiže cez deň ísť jazdiť, niekde prespať a ďalší deň ísť ďalej jazdiť. A keď náhodou nezjazdím, tak dokážem zhodiť obidve kolesá a dať jeden až dva biky pod plachtu, takže aj keď zaparkujkem v meste, tak nieje vidieť, že mám niečo v kufri.

Áno, je to veľká a ťažká obluda, ale presne také auto som chcel. Na jar som jazdil pár dní toyotou auris a to bolo všetko také malinké :-)
01.06.2020 - 10:27:59
00
tak tak, galaxy je auto ako treba, a to tvrdí človek, ktorý keď nemal deti, za ideál považoval mx-5 :D
01.06.2020 - 12:23:28
00
Veru tak SAG sú úžasne vozidla nedám ani ja na moju Alhambru dopustiť!
01.06.2020 - 13:19:14
00
Aj si ten SAG pravidelne nastavujete?
01.06.2020 - 13:28:34
01
Pravidelne. Keď nejde po diaľnici 188kmh podľa GPS, tak je niečo zle. :-) (ale bývam hodinku a pol od Nemecka, takže som tento test mohol beztrestne robiť)
01.06.2020 - 16:04:10
01
Moja automobilova geneza spocivala v zaciatkoch s Fordom Fiesta, potom som presiel na dvakrat tak velke auto (Alhambra) a potom som siel do trochu mensieho Passata a teraz mam Octaviu. Kazde auto ma nieco do seba.

Fiesta malicke auto, s ktorym sa dobre jazdi v meste, ale aj 4 sme sa zbalili do tohto auta a nejako sme isli :D
Alhambra mega priestorne auto, velmi prakticke, ale vela veci sa tam kazilo. Najhorsie je, ked na takom aute niekde praskne trubka klimatizacie, na diesloch ked sa pokazi bufik. Chvalabohu, mna bufik obisiel, kedze som mal sestvalec, takze som nebol za chladneho rana ako stihacka :)
Passat (B7) a Octavia (3) uz tak rozdielne nie su, co sa tyka napr priestoru. Passat ma mozno trochu vacsi kufor. Motory oba dvojlitre, VW manual, Skoda automat. Passat ma teraz vyse 322 tisic km, je po vymene spojky, zotrvacnika a EGR ventilu a zatial su ostatne veci povodne (klop klop). Octavia sa blizi ku 220 tisic km a na motore sa zatial nemenilo okrem beznej udrzby nic. Okolo 200k km som menil tlmice, lebo sa mi zdalo, ze to je nejake rozhojdane.

Este co sa tyka tej regeneracie, tak vela ludi ma nazor, ze ked chces regenerovat, musis tomu nalozit a neviem co. Nie, netreba. Aj v manuali je napisane, ze k regeneracii dochadza pri ustalenej jazde pri 1700-2500 otackach tusim na 4. alebo 5. prevodovom stupni, takze vytacanim na viac sa akurat zvysi zbytocne teplota a regeneracia neprebehne (u VW group). A moze to byt v pohode medzi dedinami na okresnej ceste, netreba ist na dialnicu. Ja to spozorujem, ked prevodovka preraduje na vyssie stupne pri vyssich otackach (normalne uz okolo 1500, pri regeneracii je to asi tych 1700 +-), plus samozrejme sa zvysi mierne aktualna spotreba.
03.06.2020 - 11:11:12
02
misoR passat b7 máš s motorom cffb? aky olej tam dávaš?
03.06.2020 - 11:42:13
00
tiez mam sharana 1.9tdi 96kw, ano, ta klima je problem a minuly rok pred letom som toto riesil, vsetky trubky v prednej casti isli von, aj kondenzator, pretoze to fucalo na viacerych miestach, zadok zatial ok (i ked klopem), mam totiz 2 vyparniky, este klimakompresor by to chcelo, lebo uz nema vykon, ako by mal mat (zatial to ale cez leto chladilo). Bufik uz druhu zimu nefunguje a uz som to neriesil :). Vozitko je to dobre, hlavne priestorovo, 7 miest, aj spotrebou atd.. Ale presne toto riesim aj ja, ze si zacina pytat uz vela financii kazdym rokom. Zvazujem tiez zmenu, ale neviem sa nejak rozhodnut, ci uz len vacsie kombi alebo nieco podobne sharanu. Pokukavam po superb, mondeo, ale aj po kia sorento napr. a apod. Uvidim, este mam cas.
03.06.2020 - 11:42:53
00
misung, Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W30. Ten isty aj do Octavie. Kazdych 15 tisic.
03.06.2020 - 11:51:00
10
ako si dopadol s tym celnym sklom ?
03.06.2020 - 12:18:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up