Bufik bol pre mna zazrak, ked som ho nechal opravit. Zrazu zacala startovat stihacka, ale v aute bolo velmi rychlo teplo. Kamos jazdil v zimnej bunde, lebo si myslel, ze to tak ma byt. :-)
03.06.2020 - 13:24:02
00
to ľuďom až tak zle kúria autá? :O bufík nemám ale ak zapnem vyhrievanie sedadla a normálne fukáre tak po 2 kilometroch jazdy už môžem sedačky vypnúť lebo už mi kúria fukáre.... vždy ma udivuje ke´d vidím ľudí v bundách a dokonca niekedy aj v čapiciach a rukaviciach :O

vždy ak sadám do auta tak si dávam bundu dole...
03.06.2020 - 13:27:27
00
Nuz naftove zvyknu
03.06.2020 - 13:31:00
00
Zalezi ake auto. Velke SAGy s TDI boli zname tym, ze sa v zime sami od seba v meste nedokazali zohriat - hlavne vzhladom na velkost vnutorneho priestoru.

Mna mozes vidiet tiez v budne. Prvych 5km. Potom mam vyhliadnute parkovisko, kde sa vyzleciem. Auto mi zacina kurit po cca 3 km a je jedno, ci to je benzinova Toyota alebo TDCi Ford.
03.06.2020 - 13:33:22
00
off topic, co je to SAG?
03.06.2020 - 13:40:26
01
Šaran, alhambra, galaxy
Vw Seat Ford
03.06.2020 - 13:43:45
11
No zalezi aj od vybavy. Mondeo si zapnem kurenie pusti sa mi elektricke dohrievanie. A aj so studenym motorom kuri. Ked k tomu prihrejem sedacky tak mam prijemne aj ked je zima.
03.06.2020 - 14:09:42
00
ano, sharan pri pomalej a kolonovej jazde, ked nie je vo vykone nedokaze dohriat, zial. Je to aj priestorom, ale hlavne objemom chladiacej kvapaliny, ktorej tam je sa mi zda az okolo 9L (trubky idu popod cele auto do zadku - zadny vymennik, popod auto sa to tiez pekne ochladzuje). Preto sa tam dorabala ta stihacka bufik, ktora pomahala doohrievat a rychlejsi narast teploty na prevadzkovu. Je to vsak jedna z tych poruchovejsich veciciek v nom (mozno prave blbym umiestnenim). Ale jazdime aj bez, nie sme rozmaznani :). Ale najdes prispevky o tom, ako okna SAG-ov v zime pri jazde namrzali aj zvnutra :).
03.06.2020 - 14:27:58
00
ja keď som kúpil Alhambru,bufík nefungoval-keďže auto používam hlavne na dlhšie trasy,ani som ho nepravoval,pekne som ho vymontoval,a aby to lepšie kúrilo,odmontoval som aj tie trubky,čo idú pod autom od motora k bufíku-tým sa značne znížil objem chladiacej kavpaliny,a tiež nedochádza k ochladzovaniu chladiacej zmesi v zime-vývody od hadíc k tým trubkám som zablendoval,takže teraz kúri len predné kúrenie,ktoré je pomerne blízko pri motore,aj zohriatie motora na prevádzkovú teplotu je výrazne kratšie
03.06.2020 - 14:43:35
00
Dano5 - mas ale tie stropne fukace v 2. a 3. rade? Aky mas rocnik?
03.06.2020 - 17:00:58
00
Izzy68 napísal:
ako si dopadol s tym celnym sklom ?

Je to v stadiu riesenia. Konatel firmy zariadil, aby som sa stretol s soferom toho kamiona, spisali sme spravu o nehode v pondelok+som to online nahlasil a dnes z poistovne prisiel obhliadnut moje auto. Fotil este aj pod kapotou a v interieri ako keby neviem co :D Navyse mi neslo vlozit video do hlasenia, tak som asi 5x volal na infolinku, ze mi to nejde ani cez portal k hlaseniu vlozit, ani poslat mailom. Najprv mi povedali, ze priloha musi mat max 5MB, tak som poslal 4,8MB a vratilo sa mi to znova spat. Potom este na polovicu sa mi to podarilo zmensit a tiez mi to ich brana vratila. Nakoniec mi dali email na likvidatorku, ktorej to tiez nepreslo, ale dal som jej link na google disk, tak som zvedavy, ci to otvori alebo nie...Posielal som to od pol 1 do 4 poobede...uz som myslel, ze vyhodim pocitac z 10. poschodia...
03.06.2020 - 17:23:55
00
Mali by ti to preplatit aj bez videa.Mne stacila sprava o nehode s priznanim vinnika ze to sposobil.Poisteny bol v kooperative
03.06.2020 - 18:57:33
00
Mate dakto skusenosti s toyota 1.8 hybridom? Kolko to papa na dialnici? Ake to je svizne atd? Bol som dnes obkukat corollu a celkom sa mi pozdava v tej elektrike
03.06.2020 - 19:27:00
00
110mat110 - skus pozriet toto video, videl som uz davnejsie, ale zda sa mi, ze to tam celkom pekne rozoberali Rasto a Sulko https://www.youtube.com/watch?v=Z7pmPjNZ8mE
03.06.2020 - 19:49:59
10
matko001 napísal:
Zalezi ake auto. Velke SAGy s TDI boli zname tym, ze sa v zime sami od seba v meste nedokazali zohriat - hlavne vzhladom na velkost vnutorneho priestoru.

Mna mozes vidiet tiez v budne. Prvych 5km. Potom mam vyhliadnute parkovisko, kde sa vyzleciem. Auto mi zacina kurit po cca 3 km a je jedno, ci to je benzinova Toyota alebo TDCi Ford.



Pri velkom a naftovom aute to viacmenej chapem a tam aj akosi ocakavam bufik ale ja som pravidelne vidaval ludi v malych benzinovych priblizovadlach celu zimu a fakt tomu nerozumiem...

A to ja fakt nepatrim k otuzilim ludom....
03.06.2020 - 21:43:22
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up