perez napísal:
take remienky na pedaloch som mal aj...musel si to dotiahnut aby to drzalo. No a potom to teda drzalo...


hlavne keď si jazdil v kopačkách :tmi: :rofl:

Prílohy:

kopačky.jpg
kopačky.jpg 45.9 KiB thumb_up1thumb_down

04.06.2020 - 12:59:13
04
lto napísal:
Asi sa na to uz niekto nemohol pozerat :D .. pekna nosstalgia :)


Tiež podozrievam kamaratov FULL-akov, ze sa uz na to nemohli pozerať a nepridalo im ani to, ze ked sme niekde dosli, ludia si neobzerali ich FULLY ale mojho stareho Rokmašína.

Tak už mam vyse 2 roky Full, je to fasa, vela cloveku dovoli a vela odpusti, aj poskakat sa da, ale na naslapy som nepresiel a mam aj na FULLe košíky.

Ale ocividne nie som sam, v 2018 som stretol na Čičermanskom sedle dalsieho bikera s košíkmi na Fulle, ak toto citas ozvi sa, založíme "O. Z. Pedáľ s košíkmi" :-D

Prílohy:

Komentár súboru: Nie som sám
DSC00975.JPG
DSC00975.JPG 1.03 MiB thumb_up1thumb_down

04.06.2020 - 15:23:49
07
Ja som dnes šliapal po modrej z PK na Babu, keď tu zrazu za mnou hluk ako diviak. Ani som sa nestihol otočiť a elektromotorka, široké kolesá, chlapík v rifliach. Odniekaľ sa pripojil na cestu,len sa mihol a bol preč. A cestou späť zase starší pán, dôchodca, na samodomo elektrobike. Ale ináč pohoda, pár cyklistov, pivko v Chate Korenný Vrch stále čapujú a pagáče tiež chutia.
04.06.2020 - 18:07:12
01
My sme ho stretli v sobotu na modrej z baby do PK.
04.06.2020 - 22:02:36
00
Včera sme s kamošom Označili betónovú skruž ktorá dosť nebezpečne trčí zo zeme na modrej TZ smerom zo Zochovej chaty k chate univerzitka a ďalej na zajači jarok, tri kopce. Viď. mapa.

Kamoš tvoril. Ja som len pózer :D

Prílohy:

102261459_303997207272464_2756706891873648640_n.jpg
102261459_303997207272464_2756706891873648640_n.jpg 569.95 KiB thumb_up2thumb_down

mapa.png
mapa.png 83.66 KiB thumb_up1thumb_down

05.06.2020 - 08:44:53
07
Dobre spravy chlapi.... z mojej a kolegovej iniciativy otvarame most Slobody v Devínskej Novej Vsi , alebo ako ho poznaju vsetci, most Chucka Norrisa..... otvori sa dnes vecer, takze od zajtra mozete jazdit uz aj do Rakuska.... sportu zdar
05.06.2020 - 10:35:54
210
Starosta DnV avizuje dnes o 12.00
05.06.2020 - 13:18:37
00
treba nejake papiere, ci uz je prechod bez kontroly ? uz tu saskaren nesledujem
05.06.2020 - 13:37:56
00
Na stránke korona.gov.sk sa piše takto: Ak máte trvalý alebo prechodný pobyt alebo sa zdržiavate v ČR, Maďarsku, Rakúsku alebo na Slovensku, môžete od 5. júna 8:00 hod. cestovať medzi týmito krajinami bez obmedzení.
05.06.2020 - 13:41:21
11
Dobry chcel by som sa spytat kde a ako sa da trenovat na enduro v karpatoch pri Zahorskej Bystrici/Lamači
05.06.2020 - 13:52:02
00
https://www.trailforks.com/trails/rohatka/
https://www.trailforks.com/trails/kame-ak-128027/
https://www.trailforks.com/trails/banik-258802/
https://www.trailforks.com/trails/banske/
05.06.2020 - 14:03:25
00
viliam1 budem predpokladat ze si zaciatocnik pytas sa kde a co mas jazdit. Enduro je celkom komplexne cize potrebujes nabrat vytrvalost, vybusnost a techniku.
1.) Skusenostami a sledovim som presvedceny ze hobik najrychlejsie zlepsi svoje vysledky prave vytrvalostou a vybusnostou. Dobre to vidno na rs-kach s dlhsimi rovnymi usekmi, vyslapmi do kopca a podobne. Tymto by som zacal, trenovat techniku bez zakladov je i tak asi blbost. Nejake navody ako zlepsit vytrvalost a vybusnost mas i tu na webe, tak to popozeraj. Podla map potom lahko vyberies kde jazdit. V Malych Karpatoch mas celu siet cyklochodnikov, ci uz trailov alebo spevneny povrch ako asfalt alebo lesna cesta. Urcite si vyberies.
2.) Dostavame sa k technike. Uz obycajnym jazdenim ziskas toho vela a este viac ked budes sledovat co robis a preco to robis, rozmyslat nad tym ako by si to mohol robit lepsie. Pripadne mozes odsledovat nejake videa so zakladmi jazdenia, ale tu treba byt opatrny pretoze nie vzdy je v tych videach povedane vsetko, pripadne je tam plno chyb ci vysvetlenie toho preco sa to takto robi. Ideal skusit nejake hodiny s "trenerom". V Bratislave je toho viac, da sa vybrat. Vyhodou takychto treningov je ze sa na teba pozrie clovek co jazdeniu rozumie a uvidi co robis zle, ake mas zlozvyky, vysvetli ti vsetko do podrobne, ukaze co ako a i miesta kde sa trenuje sa menia. Ak chces trenovat sam tak na zaciatok oficial traily na Kamziku, zacal by som blue trailom a otocil ho parkrat za den. Potom by som zacal skusat TBK traily 1,2 a obe casti 3jky. Nasledne Slalomka, Banik a Kamenak. Vsetky tieto traily je mozne najst na trailforks.com. Su tam i dalsie oficialne i neoficialne. Strasne moc ti pomoze i pumptrack takze tie traily by som striedal s "treningom" na pumptracku v Petrzalke, Zochovej chate ci Vrakuni. Nezda sa to ale pumpovanie vyuzivas i na trailoch, vies na nich zrychlovat bez slapania, lepsie tlmit nerovnosti a mas lepsiu predstavu ako sa ti sprava bicykel.
3.) Ked uz mas zaklad vybudovany tak mozes zacat "trenovat na enduro" a to opakovanim oboch bodov a simulaciou preteku. K tomu sa da najst tiez zopar navodov. Napriklad si jazdi traily na Kamziku bez pouzitia lanovky. Daj si tak 3-5 jazd. Skus si pospajat vsetky TBK traily do jedneho okruhu.Traily zacinaj este pred ich zaciatkom dupanim vyslapu - da sa tak dat TBK2, TBK3, Banik, Slalomka a vsetky traily na Kamziku. Daj si cely okruh bez pauzy. Je ine oddychovat pred kazdou RS-kou a ine dat to na supu, zistis ze ked si unaveny tak i ten zjazd je tazsi, stracas pozornost, v rozbitych usekoch nemusis udrzat rajdy a podobne. Takze na to pozor a nechod do toho moc hrr, kludne si oddychni ked nebudes vladat. Nejazdi len po najviac vyjazdenych kolajach ale skusaj i ine stopy, velakrat su rychlejsie. Rozmyslaj nad tym ale komplexne, to ze prejdes nejaky usek rychlejsie este neznamena ze budes rychlejsi na celom segmente. Do nasledujucej zakruty mozno nepojdes idealnou stopu alebo rychlostou. Neviem co chces jazdit ale normalne enduro ma plno nerovnosti a hlavne uzavrenych zakrut - v okoli Bratislavy moc takych trailov nie je, a tie co su su len ilegalne a od takeho ews maju daleko. Pripadne maju len nieco, napriklad ostre zakruty ale ziadne nerovnosti. Strava appka je celkom fajn na trenig, zistis ze vobec nie si rychly, ze v zjazdoch i vyslapoch mas strasne rezervy. Co ti pomoze je to ze uvidis o kolko rychlejsie sa ten segment ist, dole i hore kopcom ti to pomoze i psychycky.
4.) Velmi dolezity je i core a ruky. Vela ludi na to zabuda ale s bikom pracujes, potrebujes udrzat riadidla, nie je to len o sliapani do pedalov. Takze porozmyslaj nad posilkou, pozri co cvicia pretekari pripadne si zober trenera nech ti aspon na zaciatok ukaze nejake cviky. Myslim ze som videl videa z posilky od Nina, Knapca, Rachel a podobne, staci pohladat.
5.) Ak nemas tak si najdi podobne zameranu partiu a tlacte sa navzajom dopredu - nie doslovne. Zaroven to bude pre vas i bezpecnejsie ked nebudete jazdit sami.
6.) Nie je vsetko len o endure a treningu nan. Na bicykli mozes robit pohodove vyjazdy alebo uplne ine sporty bez toho aby si nad tym uvazoval ako nad treningom na enduro. A samozrejme oddych.

Neviem ci si to myslel takto.
05.06.2020 - 15:43:01
011
teoriu mame za sebou, teraz uz len jazdit :-)
05.06.2020 - 15:50:42
00
Rozmyslam este co ma najblizsie k enduro RS-ke a myslim ze take TBK3 ked pojdes plny kotol cele na supu tak sa tomu priblizi. Mas tam brzda-plyn useky, nejake vyslapy, ta doba co to pojdes sa blizi tomu ake enduro sa jazdi dajme tomu uz niekde v Cechach a na zaver uz budes celkom unaveny.
05.06.2020 - 15:55:57
00
dashboard, klobuk dole... pekny sumar
05.06.2020 - 22:34:38
01
keyboard_arrow_up