dufam, ze mu to dali komplet preplatit (aj vratane ekologickej skody)...
03.06.2020 - 14:43:32
00
Gusto0 napísal:
rastoBA som sa zlakol ze to ty - ale potom som si vsimol ze to nema obratenu vidlu

Daj pokoj... Ja som prave myslel na ineho cyklistu z BN ktory ma presne tento lector. On to tiez nastastie nebol.
03.06.2020 - 17:47:21
00
Pametate ten posledny víkend a česko a BMW roztrhnuté. Blbeček sa ponahlal na raňajky. Toto je o hovne, davať vodičaky vrahom. Do kameňolomu, hned po absolvovaní psychotestov a pracou zušlachťovať dušu, myseľ a telo.
https://www.topky.sk/cl/11/1913455/Divoka-jazda--machrovanie--clenstvo-v-gangu--Sokujuce-spovede-o-Petrovi---26---ktory-zabil-nevinnych
04.06.2020 - 20:11:50
00
Kks, fakt vodičák dajú každému.
Logika 1: Ale on zložil skúšku a čo vy, cyklisti, čo vlastne hľadáte na ceste? Nik s cyklistom na ceste nepočíta a keď ťa zrazí auto - čo si vlastne čakal?
Logika 2: jeden deň nadávam, že autá parkujú kade tade po tráve, druhý deň si kúpim auto aj ja.
06.06.2020 - 06:42:38
00
corsair: ak ten co ma vodicak, nevie co cyklisti na cestach, tak skusku nezlozil => zobrat vodicak :D
06.06.2020 - 08:15:25
02
Možno aj občiansky
06.06.2020 - 08:17:28
01
Neviem kam to napísať ale skúsim sem. Dnes som bol svedkom nepekného incidentu medzi dvoma cyklistami a (zrejme) dôchodkyňou prechádzajúcou po ceste. Pani si prechádzala po ceste a nevidela dvoch nadupaných mládencov prášiacich si to cez obec Štiavnik pri Bytči. Cyklisti museli zrejme museli pribrzdiť, čo jedného z nich nahnevalo a tesne minul pani ktorá bola už na stredovej čiare a niečo na ňu zhúkol. Teta vyskočila - predinfarktový stav v priamom prenose. Pani sa riadne nepozrela keď prechádzala cez cestu, na druhej strane bicykel je jeden s tichších dopravných prostriedkov a dole kopcom v tejto obci sa dá nabrať vysoká rýchlosť + kľukatá cesta. Takže zdravím mládenca s logom na kraťasoch CK Dohňany ktorý sa dnes zachoval ,no povedzme nepekne a vyvŕšil sa na staršej osobe. Takéto chovanie neprospieva vzťahom medzi cyklokomunitou a ostatnými ,či už pešími alebo motoristami. Obísť bližšie ku krajnici chodkyňu mohli, čo by však vyžadovalo jazdu za sebou alebo pribrzdiť, určite by sa neprizabili bol som len pár metrov za nimi.
06.06.2020 - 20:03:01
011
Neprospieva... Ale z vlastnej skúsenosti poviem, že na ceste z TS do NO (10-15km) a späť zažijem každý raz minimálne 6 takých incidentov, kedy si niekto nevšimne alebo odignoruje, hlavne na spiatočnej ceste už mám toho plné zuby a naplno hulákam a gestikulujem, 100 chutí ísť "na päste", zatiaľ nik nezastal, keby zastal, bola by asi sranda 👊🤛🤜. Ak si zapamätám nejaký poznávací znak, tak riešim inak... A snažím sa riešiť, aj keď políciu som zatiaľ nekontaktoval ohľadom toho (nechcem ešte sám sebe prirábať problémy). Len zamestnávateľov. Takže, tiež chápem dotyčného.
06.06.2020 - 20:39:05
00
zase nemusia byt taki premotivovani na tych cestacikoch, lebo by im strasne pokazilo priemerku keby trosku pribrzdili, tiez ma jeden taky dojal tento tyzden, ked ludi pustali auta a on preletel pomedzi ludi na priechode
06.06.2020 - 21:31:51
01
Je normalne, ze vodic na dialnici v strede obiehacieho manevra (tj ked uz je vedla obiehaneho) v rychlsoti okolo 130kmh zareaguje na auto za sebou (nie, ze 200-300m za sebou, ale v bezpecnej vzdialenosti), ktore ani neblika, v podstate caka na ukoncenie jeho manevru, pribrzdenim a zaradenim sa za vozidlo, ktore obiehal? Moja hlava toto vcera nepobrala. Ja som bol vodic auta vzadu a sprvu som si myslel, ze ma ide ten sofer vybrzdovat.
06.06.2020 - 23:47:44
00
corsair napísal:
Kks, fakt vodičák dajú každému.
Logika 1: Ale on zložil skúšku a čo vy, cyklisti, čo vlastne hľadáte na ceste? Nik s cyklistom na ceste nepočíta a keď ťa zrazí auto - čo si vlastne čakal?
Logika 2: jeden deň nadávam, že autá parkujú kade tade po tráve, druhý deň si kúpim auto aj ja.

Správať sa na ceste ako človek, slušne, ohľaduplne k ostatnym vyžaduje viac ako len vodičák.
07.06.2020 - 07:11:09
09
misoR napísal:
Je normalne, ze vodic na dialnici v strede obiehacieho manevra (tj ked uz je vedla obiehaneho) v rychlsoti okolo 130kmh zareaguje na auto za sebou (nie, ze 200-300m za sebou, ale v bezpecnej vzdialenosti), ktore ani neblika, v podstate caka na ukoncenie jeho manevru, pribrzdenim a zaradenim sa za vozidlo, ktore obiehal? Moja hlava toto vcera nepobrala. Ja som bol vodic auta vzadu a sprvu som si myslel, ze ma ide ten sofer vybrzdovat.


Zvycajne to riesim pridanim (aj nad limit) aby som sa co najskor zaradil. Ale tak nikdy nevies co sa stalo a mozno na to mal dovod (porucha napr)
07.06.2020 - 07:49:51
01
Nikdy nevieš čo tomu predchádzalo.
Mne napr. celkom dlho trvalo, kým som sa dostal do normálu, po tom ako do mňa narazilo auto z vedľajšej.
07.06.2020 - 07:57:31
00
Ja tiež skôr pridám, keď už som začal obiehat. Tomuto to trvalo možno 20 sekúnd, kým sa rozhodol, že asi to nedá. Ani nešlo o nejaký brutálny kopec alebo čo, že by nemal na to výkon. Ved zo začiatku aj normálne išiel a keď sa dostal na úroveň obiehaneho auta, tak prestal zrychlovat.
07.06.2020 - 10:08:38
01
Sice zareagoval divne ale aspon zareagoval mne ovela viac vadia blbci ktory sa budu drbat v tom lavom pruhu az kym dojdes zanho spomalis na jeho rychlost a on sa po chvili uraci konecne odpratat.....

Naco je to dobre? Neviem ale ja ak vidim za sebou rychlejsie auto tak sa v ramcimoznosti mojho vykonu co najskor odpracem....
07.06.2020 - 17:14:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up