Zipsik napísal:
capulo a to teraz co? Uz navzdy budeme mat zavrete hranice? Nikto nikam nepojde? 🙈🙈🙈 myslim ze nasa uzavora splnila svoje poslanie a ziskala nam cas na pripravenie sa, zasobenie sa a preslo to bez zahltenia nemocnic....tisickami nakazenych :)

ked to bude potrebne tak hej. ale vidim, ze kebyze sa udeje nieco vaznejsie nez korona a fakt by to ostalo roky zavrete, alebo tvrde zakazy vychadzania, to by bolo samovrazd: fnuuk nemozem ist k moru, fnuuk nemozem ist drat asfalt za hranice, a ja chcem a chcem a fnuuk

stale mi nik neodpovedal ze co je take dolezite na dovci pri mori ze je prednejsia nez napr normalne otvorenie skol/skolok. moooc ste zfajnoveli v tejto demokracii kde si kazdy mysli ze si moze (a ma pravo) robit co sa mu akurat zachce
06.06.2020 - 23:29:19
00
a vies mi vysvetlit, v com je vacsie riziko nakazenia, ked si dam okruh popri Dunaji do AT okolo Hundsheimerberg-u (kde takmer nikoho nestretnem) v porovnani s tym, ze si dam mestsky okruh cez BA?
Co corona ciha pri ceste, v krickoch hned za hranicami a caka na mna, aby na mna skocila?
Ci uz ani v tom meste nemam jazdit, lebo som moc fajnovy?
07.06.2020 - 00:42:22
04
cim viac lozis krizom krazom, tym viac ludi postretavas, cize aj riziko stupa. a akonahle povolis hranice tak uz nemas 2 izolovane ostrovy ale jeden velky. ake bolo riziko ze nejaky cinan by nakazil len ludi v svojej dedine, alebo ze odletel do europy a tam nakazil niekoho? v podstate rovnake, akurat tym ze to neostalo na jednom mieste, ale sa to roznosilo a dalsi to dalej roznosili tak mame to co je tu teraz
sanca je momentalne miziva, ale nahoda je blbec, a ak sa niekam nebudes trepat tak je 0 sanca ze tam niekoho/seba nakazis
07.06.2020 - 02:04:07
00
capulo napísal:
stale mi nik neodpovedal ze co je take dolezite na dovci pri mori ze je prednejsia nez napr normalne otvorenie skol/skolok. moooc ste zfajnoveli v tejto demokracii kde si kazdy mysli ze si moze (a ma pravo) robit co sa mu akurat zachce

sice k moru nechodim, ale odpoviem .. skolky su extra special vec .. zakazdym na jar som chytil daku pliagu od kolegov, to je liahen vsetkych chorob :D, ale odpoved na tvoju otazku je lahka .. je to sloboda pohybu /ale inak hej, seci sa deru k moru a na dovolenky jak sibnuti ... napr. taki lyziari v zime :D :D/. Za feudalizmu bol lenny pan a ten dovolil/nedovolil svojim poddanym (prevazne nie) vycestovat za hranicu panstva. Pripadna analogia s vecmi stanuvsimi sa je cisto nahodna :D .. ale ano, dnes ma kazdy clovek slobodu .. aj slobodne chcipnut ako pes pod mostom :D .. inak feudalni pani mali casto aj pravo prvej noci .. dufajme, ze to uz je minulost... aj cachticky hrad uz je minulostou. Inak ale chapem, co chces povedat, tak to ber s nadhladom , co pisem :) .. v takom Rakusku uz ta sloboda tiez moc nie je. Ale radsej na asfaltky do Rakuska, kde nikto nie je, ako sa prebijat hordou ludi v BA , na hradzi a tak.
07.06.2020 - 10:28:03
01
nulová šanca.... Áno, 0 šanca že sa to prípadne roznesie zvnútra bude ak škôlky a školy ostanú zatvorené. Nestačí. Aj obchody treba zatvoriť. Aj benzínky, aj pracoviská, a aj nemocnice. Nakazení vykapú a za 3 týždne je po všetkom. Čím menej interakcii tým menšia šanca. A stanné právo. Kto sa nepodrobí bude automaticky pokladaný sa šíriteľa a čaká ho guľka. Nedajme vírusu šancu.
07.06.2020 - 10:34:11
08
Presne tak. A čo sa klasik chrípky týka, detto. A AIDS detto... Ja vidím pozitívny prínos opatrení. Včera som bol s krpcom na ceste I. triedy (Trstená sever - štátna hranica Trstená/Chyźne) na bajkoch úplne v bezpečí - len kamióny, možno 2 osobáky. Ďalší prínos je (síce krátkodobý) nárast cyklodopravy - čo sa podľa mňa odrazí v budovaní infraštruktúry...
07.06.2020 - 11:23:17
00
Minikin napísal:
nulová šanca.... Áno, 0 šanca že sa to prípadne roznesie zvnútra bude ak škôlky a školy ostanú zatvorené. Nestačí. Aj obchody treba zatvoriť. Aj benzínky, aj pracoviská, a aj nemocnice. Nakazení vykapú a za 3 týždne je po všetkom. Čím menej interakcii tým menšia šanca. A stanné právo. Kto sa nepodrobí bude automaticky pokladaný sa šíriteľa a čaká ho guľka. Nedajme vírusu šancu.

#nepokazme sito :D
07.06.2020 - 11:32:57
00
Každý na to pozerá väčšinou z vlastného uhla pohľadu. Sloboda cestovania po svete, aj ,, slobodne chcipnut ,, ... Zaujímal by ma v týchto časoch - ked pandémia vo svete naberá na obrátkach - názor na takúto slobodu cestovania, chcipnutia, v podstate slobody nakazenia necestujúcich starších ľudí mladšími cestovania chtivými, aj bezpríznakovými, z hľadiska následkov menej rizikovými ľudmi - zaujímal by ma názor starších, necestujúcich ľudí. Možno si títo starší chcú tiež ..užiť,, ešte aspoň rok dva živí s vnúčatami. Ale bohužiaľ - sloboda cestovania, roznášania nákazy inými ľudmi obmedzí ich slobodu dožiť sa vyššieho veku, obmedzí dokonca slobodu vnúčat a ich právo na kontakt s babkou, dedkom len preto lebo stredná veková skupina nedokáže jednu dovolenkovú pandemickú sezónu obsedieť na Slovensku.


Naposledy upravil ivan dňa 07.06.2020 - 12:32:50, celkovo upravené 1 krát.

07.06.2020 - 12:27:25
04
Príloha:
8C3EC0AA-4D1B-4437-8BD9-3ADFF15ABAA8.jpeg
8C3EC0AA-4D1B-4437-8BD9-3ADFF15ABAA8.jpeg 46.46 KiB thumb_up1thumb_down

07.06.2020 - 12:32:00
01
Feri. A žena jak. Už vieš pokyny ? Dúfam, že teba tohto roku nekare k moru. :D Keby som si mal vybrat tohtoročnú dovolenku tak ani neviem podľa čoho by som vyberal. Teraz som náhodou našiel nejaký zoznam krajín - že nejaký worldometer. Možno sú tam krajiny zoradené podľa zaujímavosti. Prvá krajina ne, tam už som bol hoci teraz je to tam vraj tiež zaujímavé. 2. Brazília tam som ešte nebol a dokonca tam majú vraj teraz riadny karneval. :D
07.06.2020 - 12:34:40
00
ivan napísal:
Každý na to pozerá väčšinou z vlastného uhla pohľadu. Sloboda cestovania po svete, aj ,, slobodne chcipnut ,, ... Zaujímal by ma v týchto časoch - ked pandémia vo svete naberá na obrátkach - názor na takúto slobodu cestovania, chcipnutia, v podstate slobody nakazenia necestujúcich starších ľudí mladšími cestovania chtivými, aj bezpríznakovými, z hľadiska následkov menej rizikovými ľudmi - zaujímal by ma názor starších, necestujúcich ľudí. Možno si títo starší chcú tiež ..užiť,, ešte aspoň rok dva živí s vnúčatami. Ale bohužiaľ - sloboda cestovania, roznášania nákazy inými ľudmi obmedzí ich slobodu dožiť sa vyššieho veku, obmedzí dokonca slobodu vnúčat a ich právo na kontakt s babkou, dedkom len preto lebo stredná veková skupina nedokáže jednu dovolenkovú pandemickú sezónu obsedieť na Slovensku.


... Ivan , ta neverím ze toto si písal ty , osobne . Prudko s tebou suhlasim 👍
07.06.2020 - 14:34:06
05
uz dlho tu nebol poriadny graf suvisiaci s tymto virusom

scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
07.06.2020 - 18:42:24
08
... na margo počtu ľudí na štadiónoch . WTF , aj keby rovno všetkých “ loptohoničov” zrušili , 💩 sa stane . Kríza ukázala , že sú ale že úplne postradatelni . Keby roznášali jedlo starým ľuďom a zásielky chaseň by bola z nich omnoho väčšia .
A vyhrážky akéhosi Kmotrika , že “ najsilnejší “ / asi ich klub veľa posilňuje :muscle: / futbalový klub opustí ligu , vyzneju v kontexte posledných mesiacov viac úsmevne , ako Ficov vyron ohľadom moralnej zodpovednosti strany Smer za kauzy posledných rokov : “ ...no povedzte mi jednu kauzu v ktorej bol Smer namočený 😂 “
https://dennikn.sk/1921680/sportovy-newsfilter-kmotrik-kritizuje-matovica-a-jeho-slova-davaju-zmysel/

Prílohy:

C7C7C879-4C11-45ED-AE45-AE5B44B05DED.jpeg
C7C7C879-4C11-45ED-AE45-AE5B44B05DED.jpeg 376.73 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2020 - 09:26:44
01
už aj do Slovinska môžeme :) https://dennikn.sk/minuta/1922128/?ref=mpm

včera som bol prvýkrát za hranicami v ČR... ľudí na kopcoch málo, ale to bolo počasím :)
08.06.2020 - 09:45:50
00
Taliansko +197 nových....
08.06.2020 - 14:11:57
00
keyboard_arrow_up