Ahojte, mam novy bicykel a hned druhy den sa mi zlomila prehadzovacka Shimano XT M8100, 12-speed, SGS cage. Vid photo. Isiel som po traili a konar mi nestastne vletel do kolesa, a cez paku od spajdli zlomil prehadzovacku.

Viete mi prosim poradit ako postupovat? Je to reklamovatelne? Zaniest to do bezneho komercneho servisu na diagnostiku a nasledne kupit poskodene casti?

Velka vdaka, pekny den.

Prílohy:

20200607_130016.jpg
20200607_130016.jpg 2.55 MiB 1 thumb_up0thumb_down

08.06.2020 - 01:58:23
00
Preboha ľudia spametajte sa a začnite používať rozum. Aká reklamácia? Môže výrobca zato ze ti vošiel konár do kolesá? Aj auto keď si kúpiš a niekde naraziš tak ho pôjdeš reklamovať? Stalo sa to tebe výrobca ani predajca za to nemôže... Následky musíš znášať sám aj toto patrí k jazdení občas sa zadari...
08.06.2020 - 05:01:54
021
ak si este nemal s prehadzovackou česť tak to zanes do servisu
ono, kupit by si ju možno zvladol aj sam, mozno aj vymenit ale nastavit ju mozno uz nie a teda aj tak by si skončil v servise

alebo si ju kup na nete taku istu a len im to odnes namontovať, moj odhad je ze usetris tak 30% ceny

ale mozno ak to kupis u nich tak ti to nahodia a nastavia lacnejšie alebo zdarma :)
treba sa spytat :)
pätka sa ani neohla, rovno rupla prehadzovacka? to bol aky hruby konar?
08.06.2020 - 06:11:59
01
Ak donesieš na reklamáciu len prehadzovač, tak najskôr budú krútiť hlavou ako sa to stalo a potom ťa pošlú preč ako špekulanta. Ak donesieš rovno celý bike, tak ťa rovno pošlú preč ako špekulanta. Prehadzovačka je problém č.1...problém č.2 je špic na výmenu a centrovanie celého kolesa - viď foto. Diely na prehadzovačky sú v nemeckých Eshopoch celkom rozšírené aj ako karbónový tuning. Ale také ramienko na Sram napríklad stojí viac ako celý prehadzovač SH XTR. A čo tak pozerám ,tak originál ramienko na SHimano tam ani nie je..len ramienko Ceramicspeed za 450 eur :) To asi nechceš? Asi by som kúpil celý prehadzovač XTR..nie je vôbec drahý..nejakých 185 eur. A ten pôvodný si nechaj na diely do budúcna.

A čo tak pozerám,tak máš ušetrené...lebo pozerám sa po zohnutých špicoch a plášťoch, ale ty máš vlastne len prehadzovač XT...nie XTR..to máš ešte lacnejšie potom :) za facku takmer.
08.06.2020 - 08:37:50
01
to má XTčko do 80e
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/prehadzovace/mtb-10-11-12-prevodov/shimano-prehadzovacka-xt-m8100-1x12-k-cierna-super-dlhe-ramienko-shadow.html
smola ten papek bol asi dosť tuhý :D
toto ta na reklamačke vysmejú..
treba pozerať aj pod holesá na papeky, jazdecká chyba
08.06.2020 - 08:41:09
01
Presne tak, kúp nový a zo starého budeš mať náhradné diely, napínacie kolečko, brzdu atď. Prípadne ak 80€ ide cez rozpočet , pozri sa po novom DEORE, alebo SLX 40-60€
08.06.2020 - 09:08:46
00
branomelis napísal:
Ak donesieš na reklamáciu len prehadzovač, tak najskôr budú krútiť hlavou ako sa to stalo a potom ťa pošlú preč ako špekulanta. Ak donesieš rovno celý bike, tak ťa rovno pošlú preč ako špekulanta. Prehadzovačka je problém č.1...problém č.2 je špic na výmenu a centrovanie celého kolesa - viď foto. Diely na prehadzovačky sú v nemeckých Eshopoch celkom rozšírené aj ako karbónový tuning. Ale také ramienko na Sram napríklad stojí viac ako celý prehadzovač SH XTR. A čo tak pozerám ,tak originál ramienko na SHimano tam ani nie je..len ramienko Ceramicspeed za 450 eur :) To asi nechceš? Asi by som kúpil celý prehadzovač XTR..nie je vôbec drahý..nejakých 185 eur. A ten pôvodný si nechaj na diely do budúcna.

A čo tak pozerám,tak máš ušetrené...lebo pozerám sa po zohnutých špicoch a plášťoch, ale ty máš vlastne len prehadzovač XT...nie XTR..to máš ešte lacnejšie potom :) za facku takmer.


kilometrový príspevok oničom... :D stačilo napísať kúp si nový XT prehadzovač a daj si skontrolovať koleso...;)
08.06.2020 - 09:12:40
06
daj si skontrolovať aj pätku,pochybujem že po tejto demolácii ostala úplne rovná-prípadne si objednaj novú,je dobré ju mať na výjazdoch v batohu
08.06.2020 - 09:21:56
03
To má v podstate pekný deň chalan. A aj s kolesom škodu, tak do 100 eur. Mne sa to stalo na prednom kolese, len ja som rozsekol konár (našťastie to boli už také nahnité, slabé konáre) a nie koleso... a pokračoval ďalej :) Ale špic som mal vyhnutý, nie takto veľa , ale centrovať to je nutné. Najmä na miestach po ťažbe treba výrazne znížiť rýchlosť, lebo tam je veľa takých konárov, ktoré sa pri prejazde zdvihnú priamo do kolesa...

Budem sa Katko krotiť, aby som nepísal kilometrové príspevky oničom, ako vy ostatní :) stačí napísať krátko a oničom ako TY :)
08.06.2020 - 09:23:02
01
tak vieš, za prvé je to Canyon (čiže v kamennom obchode to reklamovať nebude)...a za druhé, zlomil to v paralelograme, čiže mu bude ramienko SRAM, XTR, či Ceramicspeed za 450 € na dve veci....to len toľko k tomu :D
08.06.2020 - 09:27:15
05
Tak mňa zas nezaujíma že to je canyon. Asi nebude kvôli prehadzovačke posielať canyon na mesiac kdesi do Nemecka či odkiaľ to je? Paralelogram sa vymeniť dá. Len pozerám, že pri Shimano má asi smolu, tam nevidím v ponuke tie diely. Len na Sram. Z fotky ale presne nevidím čo má ulomené - ty áno. Samozrejme som odporučil na novú prehadzovačku, ale aj skúsiť posondovať nejaké diely. Tak neviem či bol nutný až taký sarkastický zdrb...:)
08.06.2020 - 10:06:51
01
lesnypes napísal:
Preboha ľudia spametajte sa a začnite používať rozum. Aká reklamácia? Môže výrobca zato ze ti vošiel konár do kolesá? Aj auto keď si kúpiš a niekde naraziš tak ho pôjdeš reklamovať? Stalo sa to tebe výrobca ani predajca za to nemôže... Následky musíš znášať sám aj toto patrí k jazdení občas sa zadari...


Ahoj, dakujem za prispevok. Obsah vnimam a viem co si chcel povedat, pomohlo. Len ti davam v dobrom feedback, skus zvolit nabuduce inu formu. Cloveka ktory hlada uprimne pomoc a nevie ako postupovat, nijako neposuvaju vety typu PREBOHA, SPAMATAJTE SA. Nemusis to samozrejme prijat, len ti chcem poradit.

Dakujem i ostatnym za hodnotne komenty, idem kupovat novu XT a dnes ho veziem do servisu, na vymenu prehadzovacky a centrovanie, pekny den😀
08.06.2020 - 13:55:11
05
Cim menej materialu, tym viac adidas...Ked uz XT je spotrebny material, tak uz veru neviem kam to spejeme :)
Nic proti, stat sa moze, ale tie domolacie co tu vidavam poslednu dobu...Aj v minulosti sa jazdilo agresivne(?), ale bud to teraz odrbkavaju vyrobcovia, alebo dalsi clanok retaze (zoskrabes XT a pod tym je Altus) :lol:
Po spravnosti by moderne saltre mali mat nalepku konara v zltociernom trojuholniku, aby aj laik pochopil ako nizko ten vyvoj klesol :)
08.06.2020 - 17:19:49
02
no tak asi prirovnaj ten salter XT ku 10r staremu ,je podstatne väčší, kladky obrovske, hmotnosť podobná, takže niekde sa to prejaví :) predsa na masivnosti konštrukcie

Prílohy:

87360-shimano-prehadzovacka-xt-m8100-1x12-k-cierna-super-dlhe-ramienko-shadow-ff5ce5fefffb6ff791fd8f13b541c4ef.jpg
87360-shimano-prehadzovacka-xt-m8100-1x12-k-cierna-super-dlhe-ramienko-shadow-ff5ce5fefffb6ff791fd8f13b541c4ef.jpg 112.64 KiB thumb_up1thumb_down

Point-Blur_Apr262020_180627_5eb79fd54177a.jpg
Point-Blur_Apr262020_180627_5eb79fd54177a.jpg 211.73 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2020 - 18:14:25
01
Hosť napísal:
Cim menej materialu, tym viac adidas...Ked uz XT je spotrebny material, tak uz veru neviem kam to spejeme :)
Nic proti, stat sa moze, ale tie domolacie co tu vidavam poslednu dobu...Aj v minulosti sa jazdilo agresivne(?), ale bud to teraz odrbkavaju vyrobcovia, alebo dalsi clanok retaze (zoskrabes XT a pod tym je Altus) :lol:
Po spravnosti by moderne saltre mali mat nalepku konara v zltociernom trojuholniku, aby aj laik pochopil ako nizko ten vyvoj klesol :)


v minulosti sa nevypislovalo tolko po internetoch. zlomil si, isiel si do obchodu, kuipil, nahodil a nikto o tom nevedel :)
08.06.2020 - 21:16:03
05
keyboard_arrow_up