lto Zavolaju ti, tak si to nechaj vysvetlit. Zial ked mi volali, tak som nemal na nich vela casu a poslal ich do prdele :D
08.06.2020 - 21:25:43
00
perez napísal:
povedzme ze ZSE na zaklade tejto marketingovej kampane uvidia, ze je o to zaujem, tak tych 22% mozu navysovat, nie?

No hlavne elektrinu u nas vyraba https://www.seas.sk/zakladne-udaje a zse mala len nejaku paroplynovu elektraren v malzeniciach
08.06.2020 - 21:32:33
00
randy: eh, tak na telefonovanie cas nemam , ani chut, tak asi sa nepobavim. Ale ak mi odpisu, tak by som mal zaujem o cisto elektronu z vodnych elektrarni. Moze byt aj precerpavacka. Ale potrebujem garantovane elektrony .. za povedzme 4e na mesiac :D :D

large: vsak to berieme tak, ze toto su ti distributori, co nevyrabaju nic, len su agenti s teplou vodou .. mal som veru ist k plynarom, ked mi ponukali :D
08.06.2020 - 22:21:21
01
lto napísal:
Odpisal som im, nech mi napisu cca akym sposobom mi budu garantovat elektrinu 100% z obnovitelnych zdrojov. Som zvedavy, ci odpisu /a co/. Dufam, ze mi neponuknu to rakuske riesenie :rofl: /ze mi ho naistaluju pred istic/


Jedine ak Ohmov/Kirchhofove zákony nahradili nejakým vúdú... :D
08.06.2020 - 23:56:39
00
lto napísal:
by som mal zaujem o cisto elektronu z vodnych elektrarni. Moze byt aj precerpavacka. Ale potrebujem garantovane elektrony .. za povedzme 4e na mesiac :D :D

Pocas povodni ti bude odpalovat ziarovky a pri suchu budes vecer po tme. No je ti toto treba?
09.06.2020 - 06:50:02
11
V novom Geu je dobry clanok o Norsku a ich elektrike z obnovitelnych zdrojov. Maju takmer vsetku elektrinu z vodnych elektrarni a jazdi tam najviac elektromobilov na obyvatela na svete. Ale na obyvatela maju raz taku produkciu CO2 ako Francuzsko. Hacik je v tazobnom priemysle, lodnej doprave a rybolove. Pisali tam o nejakych elektrolodiach, ale to je doslova kvapka v mori.

Takze pokial tazky priemysel a nakladna doprava nebude CO2 neutralna, nema to ziadny zmysel sa tu hrajkat na to ako zachranujem planetu dvoma solarnymi panelmi na streche.
09.06.2020 - 08:35:52
02
Dva teplovodne panely mi zabezpečujú teplú vodu. Preplatok mám od vtedy vyše 400E ročne, takže má to zmysel :)
09.06.2020 - 08:45:08
06
on pisal o CO2, nie o tom, ci sa to oplati
09.06.2020 - 09:21:36
00


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:19:40, celkovo upravené 2 krát.

09.06.2020 - 11:09:38
01
Co2 emisie su vymysleny problem, su horsie veci .. obnovitelne zdroje (mimochodom aj ropa a uhlie je obnovitelny zdroj, len trosku dlhsie to trva) su fajn, ale nie veterne elektrarne a uz vobec nie fotovoltaika v takej podobne ako je dnes. Ak sa spocita co vsetko treba na panely, ako dlho vydrzia a ked skoncia, co s nimi treba spravit, tak sa velmi rychlo zisti, ze realne maju dopad na zivotne prostredie omnoho vacsi a horsi, nez uhlie. A o li-ion bateriach ani nepisem. Cela recyklacia skoro vsetkeho je pekna bachorka. Prevazne to posielaju lodami do Ciny/Afriky, kde to zakopu. Alebo sa to spali. Malicka cast sa naozaj recykluje. Aj to tusim len s dotaciami. Ale dom by mal byt co najviac sebestacny, to rozhodne. Vo vsetkom .. voda,elektrina,kanalizacia , odpadky. Konzumna doba vestko zmenila, ja si este pamatam ten rozdiel dnes a pred 30 rokmi. Dnes sa vsetko musi balit do plastu a cim viac, tym lepsie. No a plasty su z coho ... ? No predsa z ropy. Kupoval niekto nejaku malu elektronicku vec ? Kokokrat obrovsky plastovy obal, s ktorym sa clovek jeduje :D
Btw, jadrove palivo .. prve vyhorene paliva (neviem ako dnes) casto ukladali v ochrannych schrankach a potapali do mora, tusim do Severneho niekam. Obal mal tusim deklarovany zivotnost 80-100 (alebo dak nejak?) rokov .. ale lezi hlboko v slanej vode. Uz je to tusim nejakych 70 rokov od toho prveho .. neni daleko cas, kedy to povoli. A potom zacne velka sranda... co2 celeho sveta bude len srandicka vecernicek...
Vsimnut si je dobre, ako v spravach boli rozne infos ako sa prejavila zastavena vyroba/doprava (hlavne teda letecka) na zivotne prostredie. No a zmenilo sa nieco ? Nic .. akonahle sa dalo, nabehlo vsetko tam kde predtym. Clovek si planetu znici sam a dobrovolne. Tych par ludi, co by chceli nieco zmenit, na tom nic nezmeni. Ale tak neznamena, ze by sa na to mali vykaslat :D
09.06.2020 - 11:27:19
07
Vektor, ja som to myslel v kontexte toho, co pisal Sesulak...ze je smiesne usetrit xy*150g CO2, ked jeden tanker ho vyprodukuje x-ton. To je akoby si mal dom, ktory sa ide kazdu chvilu zvalit, ma vazne narusenu statiku, ale ty by si ako najvacsi problem riesil prasknutu kachlicku v kupelni. Samozrejme, treba riesit aj toto, ale ked to v konecnom dosledku znizi produkciu o par promile, tak to asi efektivne nebude.
lto: len cca 3% jadroveho odpadu tvoria izotopy s polcasmi radovo v 1000-ckach rokov. Zvysok je aktivitou po par desiatkach rokov na urovni tisicin povodnej. Do mora sa to uz nedava a to co tam je, bude aj po teoretickom naruseni obalov na hranici detekovatelnosti. Ovela vacsiu zataz znamenali testy jadrovych zbrani a Cernobyl.
09.06.2020 - 12:09:30
00
lto trošku drístaš, ale myslím, že už som to tu opakovane písal a stodvadsiatyôsmy krát sa mi naozaj nechce
09.06.2020 - 12:59:04
02
tulenik, a nenajdes predmetny prispevok v historii? zvedavo to tu citam
09.06.2020 - 13:02:25
00
Zoidberg budes musiet prehladat pieskovisko s datumom okolo hajpu s Gretou, tam sa toho popisalo habadej :D
09.06.2020 - 13:08:02
00
tak tak, nie je to jeden príspevok, ale je to kopa príspevkov
09.06.2020 - 13:39:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up