4x4 je tak ako ABS, ci pasy v aute....v podstate zbytocne...ale ten 1x co ich budes potrebovat budes rad ze ich mas.
08.06.2020 - 21:10:38
00
Nevhodne porovnanie :) do auta bez pasov by som nesadol...na druhu stranu auto bez ABS som mal este pred rokom 😊
08.06.2020 - 21:14:07
02
Dvenohy napísal:
4x4 je tak ako ABS, ci pasy v aute....v podstate zbytocne...ale ten 1x co ich budes potrebovat budes rad ze ich mas.

ja som radsej 364 dni v roku rad ze 4x4 nemam ako 1 den v roku byt rad ze to mam ...
08.06.2020 - 21:16:34
03
Dvenohy napísal:
4x4 je tak ako ABS, ci pasy v aute....v podstate zbytocne...ale ten 1x co ich budes potrebovat budes rad ze ich mas.

daj prosim ta par prikladov kedy moze 4x4 zachranit zivot ako ABS a pasy... vyskriabat sa v zime zlou cestou beriem ako super plus ale nie zivot zachranujuca vec.. naozaj ma zaujimaju nazory a typy stvorkoliek ktore ta vedia vytiahnut zo zbrndy a teraz nemyslim blata
08.06.2020 - 21:32:14
02
mnavak chces od neho obhajobu vlastneho tvrdenia, ale to, ze si mu do toho tvrdenia doplnil celkom zavazne veci co ani netvrdil je OK ? :-D
pol vsak vsetka cest, ze si dobry vodic. Ale predstav si Tatry pri prvom snehu, keby BL nemali 4x4, ani z PP slovnaftky by si sa nedostal :-D
08.06.2020 - 22:11:01
00
Ktore konkretne?:) pasy alebo abs?
08.06.2020 - 22:12:09
00
ze ABS. alebo pasy zachranuju zivot. Tvrdil, ze budes rad, ze ich mas. Samozrejme tie systemy zvysuju bezpecnost, ale na tuto vec nenarazal
08.06.2020 - 22:15:06
00
Izzy68 napísal:
mnavak
pol vsak vsetka cest, ze si dobry vodic. Ale predstav si Tatry pri prvom snehu, keby BL nemali 4x4, ani z PP slovnaftky by si sa nedostal :-D


To som tym povedat nechcel :) skor som narazal na nazor ze bez 4x4 sa zit neda :) ..mam kamosa ktoreho auta nijak extra nebavia...tiez nikdy nemal 4x4..zije v smokovci a pracuje na strbskom plese..tiez nemal nikdy problem, aktualne kupoval nove auto a 4x4 nebolo ani zdaleka v prioritach....
08.06.2020 - 22:19:00
00
Cakal som nieco viac ako hru so slovickami ale ok. Pri spomenuti pasov a abs som (mozno mylne) predpokladal ze je rec o bezpecnostnej nie komportnej vybave ako radio trojblik a podobne veci co si naozaj rad ze mas ale prezijes bez nich. Narozdiel od pasov s abs - v krizovych situaciach
08.06.2020 - 22:20:40
00
pol preto som tam dal ten smajlik :-)
mnavak no vidis. Poviem Ti moju skusenost s obstaroznym 4x4 a len zadnymi nahonmi, ktore som predtym soferoval. Zima, suche cesty, resp. mierne mokre po okrajoch, idylka. Nasledne par vracakov na severnej strane svahu, cesta mokra. v 180° zakrute zrazu namraza - dalo/nedalo sa predpokladat, ked mas celu cestu OK podmienky.... V jazde s automatom, s rucnou na pedale nie na pake mas velmi malo moznosti. 4x4 zabralo pri zisteni smyku a stal sa z neho v podstate velmi prijemny plynuly prejazd, neda sa povedat celkom bokom, ale ostal som v pruhu - stacilo manevrovanie volantom a plynom. Samozrejme, nevpalil som tam 70. Zadny nahon Ta pretoci, s prednym vyletis z kery von, taka je teoria, realita je kombinacia vsetkeho mozneho. Pre mna podstata je ostat v pruhu a nesundat nikoho oproti a sam seba. So zadnym nahonom to bolo o nohe na plyne, ale to som vyslovene vedel, ze idem do cerstvo nasnezenej zakruty. Inak tak nejazdim a som normalny priemerny vodic.
08.06.2020 - 22:32:45
00
Ehm. Ano. Pri porovnani vykonnej zadokolky (cize nie starych skod) so stvorkolou a obzvlast na snehu mas pravdu. O tom sa hadat nejdem.
“stacilo manevrovanie volantom a plynom” - na toto ale treba mat odjazdene a aj talent. 99% populacie to neda. A je jedno na akom nahone, v kritickych situaciach vacsina ludi nestihne/nevie zareagovat spravne. Stacilo aby si dal pri zlaknuti dal nohu dole z plynu alebo zacal prudko brzdit a bolo by vymalovane - to spravi vacsina ludi ked vleti rychlo do zakruty alebo nie je mozne predpokladat co je v nej ako v tvojom pripade
08.06.2020 - 22:40:08
01
nechcel som rozpútať vojnu 2 x / 4x4 je to môj osobný názor a mnohoročná skúsenosť. len toľko,
nie som expert, len veselý - spokojný používateľ
cca 17 rokov som chodil napr. pravidelne (v zime) na Martinky, so 4 kolkou to bola radosť a aj zábava, len toľko,
nikomu nevnucujem svoj názor, ale tam kde 2 kolka už ide do šmyku 4ka ešte (skoro) v pohode zvláda 2 kolkovú krízovú situáciu, nič v zlom, kto neskúsil NEVIE porovnať (a nevie o čom hovorím)
09.06.2020 - 00:19:50
03
holt mame 21. storocie a technologie nam ulahcuju zivot, pomahaju nam v dennodennom zivote a pomahaju nam zakryt nase nedostatky. mne sa len nepaci tento debilny trend mestskych crossoverov a SUV, lebo clovek moze byt aky chce dobry sofer, ale ked raz donho vpare idiot co si vystrelil vodicak na kolotococh a spolieha sa len na to, ze mu technologie a mohutnost auta zachrani krk, ja uz mozem komu chcem hovorit, ze som chybu nespravil, ked ma s lopatou vyhadzu zo sedadla do vreca na odpadky...
09.06.2020 - 12:37:21
04
celkom usmevne nazory niektorych "vodicov" na 4x4 a o potrebe ci zbytocnosti tohto pohonu, ale ked to clovek nevyskusa, tak ako moze tvrdit, ze je to zbytocne? ako na to prisiel? a obzvlast pozoruhodne citat tieto nazory od niekoho, kto zije tam, kde ja osobne, by som do auta bez 4x4, respektive s retazami velmi nesadal, ak napadne sneh...preco by som si neurobil cestu autom bezpecnejsiu ak to technika umoznuje a je relativne dostupna siroka ponuka aut s 4x4...a davat priklady, kde je vidiet rozdiely v spravani aut s prednym alebo zadnym pohonom a 4x4 je na intetnete dostatok, staci jedna zatacka na zasnezenej ceste a bez 4x4 ides vyrazne skor do smyku a vybacas zo svojho pruhu aj bez toho, aby si si bol vedomy, ze ides rychlo...no a potom je to uz o stasti, ci ide, alebo nejde kamion/bus v protismere...technicky je to jednoznacne dokazane, ze na snehu/lade sa auta spravaju vyrazne odlisne, podla nahohu napravy, takze je na kazdom vodicovi, aky nahon si kupi...avsak, ten pocit istoty s pohonom 4x4 na snehu je dost nebezpecny a precenovany
09.06.2020 - 18:59:12
02
4x4, ABS, Pasy....nic z toho v podstate nechces a nevyuzijes.....ale ten 1x ked to budes potrebovat budes dakovat bohu zato ze to mas 😉
09.06.2020 - 19:21:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up