Gebula. XY získaných Masters palmares USA neznamená lepšiu výkonnosť, výkony ako Masters palmares napr. Slovakia - Halík, ... Strava profi athlete neznamená lepšiu výkonnosť, výkony ako Strava neprofi athlete Fero, Pišta, Jano, ... Udaje z preteku na strave čo si dal napr. 5:27 hod. sú skreslené. Bola tam 5 minút nejaká prestávka, samotný pretek trval 4:35 hod, 187 km. Daj si na strave jeho analyze. A watty ? Vysvetli to, čo som sa pýtal ennia. Výkon 427 W za výsledok v závere listiny priemerkou 24,9 km/h v 4% kopci odpovedajúci výkonu 4,4 W/kg nie 5,4.
08.06.2020 - 23:31:44
00
ivan napísal:
Gebula. XY získaných Masters palmares USA neznamená lepšiu výkonnosť, výkony ako Masters palmares napr. Slovakia - Halík, ... Strava profi athlete neznamená lepšiu výkonnosť, výkony ako Strava neprofi athlete Fero, Pišta, Jano, ...

Udaje z preteku na strave čo si dal napr. 5:27 hod. sú skreslené. Bola tam 5 minút nejaká prestávka, samotný pretek trval 4:35 hod, 187 km. Daj si na strave jeho analyze. A watty ? Vysvetli to, čo som sa pýtal ennia. Výkon 427 W za výsledok v závere listiny priemerkou 24,9 km/h v 4% kopci odpovedajúci výkonu 4,4 W/kg nie 5,4.


Ale tak otázka nestojí, ani celý deň nestála. Od začiatku píšem len nech sa vychádza z reálnych dát a neznevažuje sa úroveň ľubovoľného športovca na základe nejakých totálne uletených výpočtov a dojmológie. Mne je úprimne jedno, či má vyššiu kvalitu VRL, Merida Road Cup, US Cycling Masters Series, alebo Puchar Ministra Obrony Narodowej. Ale ako som už písal, vytáča ma na maximum keď sa robia uzávery z úplne očividných blbostí. Všetko to začalo porovnaním výkonov na dvoch 4 % kopcoch, ktoré sú akože rovnaké, akurát sú celkom iné (že nemajú rovnakú dĺžku a ignoruje sa +- 400 km počas 2 dní predtým v pretekárskom tempe teraz vynechám). Ale že sa ignoruje takmer kilometer dlhý zjazd s maximálkou okolo 70 km/h + dážď (!!!) a veselo sa porovnáva s pomerne stabilným stúpaním, tu už je teda analytika vyššieho stupňa :tmi:

Tie „skreslené“ údaje menia inak akože čo? Je to proste 400 km za cca. 11 hodín, ešte aj na štart časovky išiel na bicykli nejakých 22. Keď chceme byť korektní, tak by aj to rozsekanie zo strany triatlonistov z KE malo nasledovať po niečom takom - a potom celkom vážne verejne uznám, že som sa mýlil. Dovtedy platí čo som napísal vyššie - a osobne neviem, prečo vychádzajú tie watty tak ako vychádzajú. Ale mne úplne stačí to hodiť na fakt, že 430 dní dozadu mohol mať napríklad úplne inú váhu ako dnes ...

Prílohy:

evoq.png
evoq.png 56.63 KiB thumb_up0thumb_down

09.06.2020 - 00:16:34
01
Celá strava so ,,zaujímavými,, výkonmi aj s nejakými údajmi o 4% kopcoch je na milú jarmilu. Tvoj kopec vpravo nemá žiadne 4 %, žiadnych 193 nastúpaných metrov na 4,6 km. Neviem načo tu dellax dal tie nezmyselné od buka do buka stravové ,,zaujímavé,, výkony, údaje. Zabitý čas.
09.06.2020 - 02:12:46
00
Máj komplet na skladačke

Prílohy:

Screenshot_20200609-051811.jpg
Screenshot_20200609-051811.jpg 77.46 KiB 1 thumb_up0thumb_down

09.06.2020 - 05:19:56
08
ivan napísal:
Celá strava so ,,zaujímavými,, výkonmi aj s nejakými údajmi o 4% kopcoch je na milú jarmilu. Tvoj kopec vpravo nemá žiadne 4 %, žiadnych 193 nastúpaných metrov na 4,6 km. Neviem načo tu dellax dal tie nezmyselné od buka do buka stravové ,,zaujímavé,, výkony, údaje. Zabitý čas.


Nemôžem si pomôcť, ale pri tomto ma napadajú len slová Smoljaka v kancelárii s televízormi pri školení Sobotku :tmi:
Pre osvieženie pamäti posielam čo je to za kopec, resp. kopce. Celé to nimi začalo a ja nie som ten, čo si ich vybral na porovnanie a urobil z nich ďalekosiahle (a úplne mylné) závery. Pribudlo kopec správ, no zatiaľ som sa dozvedel len o od oka vyhodnotení cudzích tréningových údajov z absolútneho minima dát, o od oka vyhodnotených parametroch cestných segmentov v Arkansase, o hodnotení vysokého výkonu top pretekárov z východu (tu nemám dôvod nesúhlasiť) a totálnom znegovaní validnosti dát na Strave. A to všetko od človeka, čo svoj progres dokumentuje takmer výlučne screenshotmi zo Stravy a opakovane bez dôkazov tvrdí, že kým on má nádobíčko vyladené „na 1 W presne“, všetci navôkol (myslené celosvetovo) majú merania korigované náhodne generovaným indexom NaMiluJarmilu© ...

Prílohy:

evoq.png
evoq.png 86.48 KiB thumb_up1thumb_down

09.06.2020 - 08:28:47
04
Nebudeš ty náhodou dalekosiahly zamestnanec aplikácie strava.com vyvodzujúci dalekosiahle závery z farebných čiar jej fitnesstrendu, bažiaci po lukratívnej licencii strava profi athlete, 5 centimetrových masters palmares. Tu mi nenapadá nič iné len ukážka z filmu ...

Ináč čo si dal zas strava hausnumerá z Joe ITT 193 nastúpaných metrov na 4,60 km, 4%. To už radšej viac nedávaj.
09.06.2020 - 08:46:55
00
ivan napísal:
Ináč čo si dal zas strava hausnumerá z Joe ITT 193 nastúpaných metrov na 4,60 km, 4%. To už radšej viac nedávaj.


Celkom mi začína dochádzať trpezlivosť - čo je na tom hausnumero? Je to normálny Strava segment s cca. 1500 prejazdami a pokiaľ viem, všade na svete je pri nastúpaní 193 metrov na 4,6 km PRIEMERNÝ sklon kopca zhruba 4,20 % (akurát ak je skoro 20 % úseku prudký zjazd, hodnotil by som to osobne skôr ako kombináciu dvoch krátkych, no pomerne prudkých stúpaní - čo je hneď prvá trhlina v tej porovnávacej teórii). A keď si k tomu prirátam, že Jahodná má podľa parametrov segmentu PRIEMERNÝ sklon 3,93 %, no nikde v rámci toho triatlonového rozsekávania nebol cca. 7 % rozdiel náročnosti spomenutý, nie je najmenší dôvod považovať ten z brucha výpočet za viac ako len obyčajný úlet.
09.06.2020 - 09:45:25
00
Na tom segmente na 4,60 km nebolo nastúpaných 193 metrov. Pozri si poriadne kolko to bolo v skutočnosti metrov. A že takí profíci ako napr. náš USA masters majú obektívne /nemyslené spoľahlivé, s dobrou konzistentnosťou merania/ wattmetre je tiež ,,úlet,,. Jeden taký tu už bol - Thomas De Gent. Super výkonnosť, výkon ale aj nejaké percento naviac ,,objektívnym,, watt metrom.
09.06.2020 - 10:06:46
00
ivan napísal:
Na tom segmente na 4,60 km nebolo nastúpaných 193 metrov. Pozri si poriadne kolko to bolo v skutočnosti metrov.


Ja to práve viem relatívne presne - a preto tu od začiatku tvrdím, že jednak porovnanie s Jahodnou a druhak vyvodzovanie záverov o výkone podľa hrubo skreslených dát je proste blbosť, vážne to neviem napísať slušnejšie. Je to orientačný údaj pre segment, „elevation difference“ počítam nikto príčetný nepovažuje za ekvivalent nastúpaných metrov a takisto nikto príčetný na ňom nestavia svoje pohŕdavé teórie. Opakovane pripomínam, že ja som si to porovnanie nevybral (autora štartovacieho screenshotu dúfam spomínať nemusím), náročnosť tých úsekov je neporovnateľná a pre to porovnávanie úplne nevhodná, takže je namieste otázka, či by namiesto báchoriek o rozsekávaní amerických báboviek slovenskými junákmi v tréningovom tempe nebolo vhodnejšie zvážiť opäť trochu rádiového ticha ...

Prílohy:

tt.png
tt.png 48.31 KiB thumb_up0thumb_down

09.06.2020 - 10:55:34
01
Príčetne si napísal 193 nastúpaných metrov na 4,60 km na segmente Joe ITT. Už jasnejšie si snád ani strava haus numerá vyjadrit nemohol. Takže aký je priemerný sklon segmentu ITT Joe ?
09.06.2020 - 11:32:02
00
Žiadne "haus numerá" tam nie sú, len treba okrem čísel pozerať aj na písmenká. To číslo 193 totiž neznamená nástupané metre, ale výškový rozdiel medzi najnižším a najvyšším bodom segmentu. A vôbec to nemusí byť začiatok a koniec segmentu. Preto to nemá priamy súvis s nastupanými metrami.

A priemerný sklon segmentu sú cca 4 % ako píše strava, pretože to ráta celý segment s kompletnou dĺžkou a nie len časť, kde sa ide do kopca.
09.06.2020 - 12:45:26
00
ivan napísal:
Príčetne si napísal 193 nastúpaných metrov na 4,60 km na segmente Joe ITT. Už jasnejšie si snád ani strava haus numerá vyjadrit nemohol. Takže aký je priemerný sklon segmentu ITT Joe ?


Najvyšší čas robiť niečo s monitorom, očami, prípadne dať skontrolovať oboje. 193 metrov je VÝŠKOVÝ ROZDIEL medzi najnižším a najvyšším bodom trasy, nie nastúpané metre (to dokonca nikto nikde netvrdí, ani len nenaznačuje, len jeden pseudoexpert to zahrnul do svojho výpočtu ako hotovú vec) - len tak mimochodom, nastúpané čo som napísal sú v spodnom riadku, hneď vedľa dĺžky trate. Keďže je to segment s dlhým klesaním, je toto číslo aj priemerný sklon orientačný údaj (teda ako sledujem, pri istých osobách to neplatí) - ale keď použijeme ako základ nie moju aproximáciu „s myšou po monitore“ s odchýlkou 16 m, ale údaje aktuálneho držiteľa KOM, je to približne 4,59 %. A dostávame sa aj tak veľkou okľukou k tomu, že najväčšie hausnumero je tu zatiaľ výsledok, z ktorého „jasne“ vyplýva potupná porážka borca v rámci ligy a prinajlepšom umiestnenie mimo TOP 10.
09.06.2020 - 12:53:56
00
Akým monitorom, zrakom ? Snád vieš prečítať čo si napísal. ,,193 nastúpaných metrov na 4,6 km,,.
Nechajme už toho Brendana aj jeho zaujímavé výkony. Len jedna vec by ma ešte zaujímala. Na základe čoho má Housler na strave americký top masterák titul ,,Professional Athlete,, a prečo ho nemá možno rovnaký slovenský masterák ? Má Housler nejakú profesionálnu zmluvu ? Živí sa cyklistikou /Professional/, alebo je cyklistika aspoň jeho väčšinovým príjmom, či je kritériom získania ,,Professional Athlete,, na strave len počet získaných masteráckych titulov ?


Naposledy upravil ivan dňa 09.06.2020 - 14:58:32, celkovo upravené 1 krát.

09.06.2020 - 14:38:58
00
Ivane, ty si s tym zacal, nevsimol si si, ze elev diff neni elev total a teraz nedokazes ani za ten svet napisat, ze si sa pomylil a/alebo nieco zle pochopil :) /pozrel som si to od zaciatku/ .. vecna skoda, ze sa stax zmazal. O vela prichadza, ked sem nechodi :) .. a aj my ostatni :lol:
09.06.2020 - 14:50:29
00
Bavíme sa o 193 nastúpaných metroch na 4,6 km čo napísal Gebula, kto nevidí na monitor nie o tom, kto s tým začal. Ty si riadna šľachta ked si vravíš ,,my,,. :D A možno len nevieš kto si. :D My Ito VIII. ? My Ito 25 225. ? :lol: Už ked si tu, vypočítaj namiesto Gebulu Avg. grade segmentu Joe ITT. Jemu vyšlo 4,20 %. Je to správne podľa gebulových údajov na obrázku ? Referenčný segment ,,Jahodná (od KE),, má 3,93 %

Prílohy:

Joe ITT.PNG
Joe ITT.PNG 166.69 KiB thumb_up0thumb_down

09.06.2020 - 15:01:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up