ivan napísal:
Akým monitorom, zrakom ? Snád vieš prečítať čo si napísal. ,,193 nastúpaných metrov na 4,6 km,,.


Toto už by som nechal tak. Pohybujem sa väčšinovo v spoločnosti ľudí, pre ktorých čiarka alebo zložená veta neznamená full stop a sústredenie sa prvých čo ja viem 5 slov, keď som ich použil 27 (a nejaký kontext a predošlé správy neberú len ako ASCII art). Moja chyba, budem sa snažiť aby sa to už neopakovalo, alebo opakovalo čo najmenej.

ivan napísal:
Nechajme už toho Brendana aj jeho zaujímavé výkony. Len jedna vec by ma ešte zaujímala. Na základe čoho má Housler na strave americký top masterák titul ,,Professional Athlete,, a prečo ho nemá možno rovnaký slovenský masterák ? Má Housler nejakú profesionálnu zmluvu ? Živí sa cyklistikou /Professional/, alebo je cyklistika aspoň jeho väčšinovým príjmom, či je kritériom získania ,,Professional Athlete,, na strave len počet získaných masteráckych titulov ?


Ale to predsa nie je ani len náhodou môj problém. Okrem toho, pripadá mi ako slušná schizofrénia týmto statusom otvorene pohŕdať, no zároveň sa zaujímať prečo ho nemajú slovenskí masters borci (lebo sa naisto zhodneme, že tá ikonka nikomu výkon ani výkonnosť nepridá). Nič na tých pravidlách nie je pokročilá alchýmia, sú stručné a jasné a zistenie, že nie sú US-only zaberie dobrých 5 sekúnd. Nemám dôvod pochybovať, že ak by sa v rámci Slovenska našli jazdci, ktorí ich spĺňajú a majú záujem o udelenie štatútu Strava Pro, na slabých 100 % by ho obratom získali. Nevidím dôvod riešiť, prečo to tak nie je, dokonca nevidím ani dôvod viesť debaty o tom, že Strava profík môže teoreticky dostať ťažkú latu od zanieteného Strava hobbíka. Do tejto debaty som sa zapojil len preto, že ten „výpočet“ a úplne bezdôvodné znevažovanie úrovne mne do včera úplne neznámeho cyklistu na základe totálne mimo údajov bolo pre mňa jednoducho neúnosné, nič viac a nič menej.
09.06.2020 - 16:38:59
00
To tu fakt niekto porovnával výkony na dvoch kopcoch len preto, že majú rovnaký priemerný sklon 4% ???? Pozreli si diskutujúci aj totálne odlišné profily tých trás? 🙄👀
09.06.2020 - 17:08:37
00
Gebula. Znevažoval si možno ty úroveň slovenských masters ,,palmares,, len preto, lebo sa neprihlásili o nejaký titul strava Professional athlete, pretekajú len v nejakel lokálnej šiestej lige. Mojim cieľom bolo zistiť skutočnú výkonnosť podľa teba profesionálneho športovca - z dostupných výsledkov v pretekoch podľa klasifikácie na základe výkonnosti štartujúcich, príslušnosti v profesionálnych tímoch podľa klasifikácie na základe výkonnosti, porovnaním dostupných wattových výkonov v tréningoch a pretekoch. Ked napíšem, že ho v preteku môže poraziť slovenský master palmares nie je to znevažovanie ale porovnávanie.

Dnes FTP, NP 292 W, P 285 W, 3,8 W/kg
LTHR 168 bpm /90 % z max. pulzu 182/ - posledných dnešných 20 minút pri P 286 W

Prílohy:

9.6.2020 - FTP.PNG
9.6.2020 - FTP.PNG 171.83 KiB thumb_up1thumb_down

pol hodiny FTP.PNG
pol hodiny FTP.PNG 94.99 KiB thumb_up0thumb_down

09.06.2020 - 17:31:41
00
ivan napísal:
Gebula. Znevažoval si možno ty úroveň slovenských masters ,,palmares,, len preto, lebo sa neprihlásili o nejaký titul strava Professional athlete, pretekajú len v nejakel lokálnej šiestej lige. Mojim cieľom bolo zistiť skutočnú výkonnosť podľa teba profesionálneho športovca - z dostupných výsledkov v pretekoch podľa klasifikácie na základe výkonnosti štartujúcich, príslušnosti v profesionálnych tímoch podľa klasifikácie na základe výkonnosti, porovnaním dostupných wattových výkonov v tréningoch a pretekoch. Ked napíšem, že ho v preteku môže poraziť slovenský master palmares nie je to znevažovanie ale porovnávanie.


Ani náhodou som nikoho neznevažoval. Občas sa na pretekoch či už na ceste alebo v teréne so slovenskými Masters pretekármi stretnem, ich úroveň vzhľadom na hobby štatút rešpektujem a obdivujem - a samozrejme vždy dostanem ťažkú latu bez ohľadu na Strava čísla, no viem s tým celkom pokojne žiť. Celý problém bol len v tom, že keby to skončilo pri napr. „takéhoto týpka by (MOŽNO || URČITE) aj Jano Halík porazil“, tak naozaj nemám čo dodať - normálny subjektívny názor, ktorý vzhľadom na úroveň dotyčného dáva celkom zmysel. Celá táto americká aféra je ale o tom, že sa nahrubo vypočítali a porovnali výkony na stabilnom stúpaní s priemerom 3,9 % voči časovke, ktorá stúpa prvých cca. 60 % trate s priemerom 6,7 % a vyvodil sa z toho jednoznačný záver, že takéhoto „profíka“ rozsekajú košickí triatlonisti na počkanie v tréningu, a to ešte nevie čo by ho čakalo od top ligistov. A pozor, týmto neznevažujem kvalitu športovcov z východu - len od začiatku tvrdím, že z toho predloženého porovnania to ani len náhodou nevyplýva.
10.06.2020 - 11:12:45
01
Dnes ideš aký tréning ? Nechceš skúsiť vonku 30 minút FTP nie do kopca ? Kolko by si tak dal +- wattov na kilo pri bpm okolo 90 % z maximálneho pulzu ? Kedže si v téme dnešný tréning. Keby si šiel napr. 3,8 W/kg bolo by to možno aj okolo 360 W.
10.06.2020 - 11:21:10
00
Dnes s vetrom z2 a proti vetru nejake nahodne intervaliky po rovinke

Prílohy:

dnes.jpg
dnes.jpg 19.04 KiB thumb_up1thumb_down

10.06.2020 - 20:47:43
02
jeden z Expendables vravel ze je tu sranda tak len:

aaaaaand still!!!!
www.reactiongifs.com
10.06.2020 - 23:38:00
02
vitaj spat .. nevydrzal si :D :D :D
11.06.2020 - 00:11:04
00
ivan napísal:
Ty si riadna šľachta ked si vravíš ,,my,,.
My Ito VIII. ? My Ito 25 225. ?

Samozrejme .. vsetci cez 20k maju uz modru krv , ti, cez 25k fialovu ... My LTO I. ale :)
11.06.2020 - 00:13:09
00
Darmo sa tešíš, že sa vrátil malý stax. Toto je niekto iný. Jeho tato - Stax. :D :D :D :D Podla príspevku co tu dal nejakého pána z expendables do témy dnešný tréning bude Stax asi iný expert - zrejme na plešiny alebo podobné šiny.
11.06.2020 - 07:26:54
00
trafeny ivan zagagal. na zaklade poslednych xy stran kratke zhrnutie pacienta: problemy s pochopenim pisaneho textu stale rovnake analyzy stale postavene na rovnako zlych vychodiskach schopnost sebareflexie a sebakritiky stale blizka nule.

takze naspat k dolezitejsim aktivitam ako hadzat perly Ivanovi :)
11.06.2020 - 14:53:50
02
Dôležitým aktivitám. Takže ideš na to. Konečne poriadne trénovať a nie tu bludy zbytočne šplechať. Držíme palce. My. Ito, ... Si si odpočinul, načerpal nové sily. To budú výkony ako sa patrí - na nechápavého pacienta. Ked sme pri najnovšom Staxovi. Ktorý v poradí je to už tvoj účet na fóre ? Ešte sa v nich vyznáš ? :)

Dnes kontrolný pretek - test s vystupňovaným záverom na bpm 181, 99,5 % z max.
3,44 W/kg, NP 263 W, P 256 W
V samotnom preteku kedy sú väčšie rozdiely vo výkone ako dnes v sólo jazde - menší výkon v rovinatejších pasážach pri jazde v balíku a väčší výkon v stúpaniach by bol normalizovaný výkon väčší asi o 20 až 25 W teda okolo 285 až 290 w.
Zlepšenie dvojhodinového výkonu za 3 týždne o 1 W. Z 255 na 256 W. Za 2 a pol roka zlepšenie o 50 W z P 206 W pri 167 bpm na P 256 W pri 163 bpm /garmin/.

Prílohy:

test.PNG
test.PNG 336.76 KiB thumb_up1thumb_down

NP 263 W, P 256 W, 3,44 W na kg.PNG
NP 263 W, P 256 W, 3,44 W na kg.PNG 126.06 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2020 - 15:17:07
00
Pojazdenie v MK. Dobra sprava; rozdrbany asfalt od Nestichu v Sv. Juri je nahradeny novym. Je este mastny, v zjazde na to mysliet :).

Prílohy:

Screenshot_2020-06-13-15-49-46.jpeg
Screenshot_2020-06-13-15-49-46.jpeg 184.13 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2020 - 15:56:20
00
Minulý týžden Test FTP na Javorinu - 20min - 281W - 4,68W/kg
13.06.2020 - 19:53:26
014
sak si lahsi ako moja zena.
18.06.2020 - 11:01:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up