lto napísal:
Ja neviem. ale co viem celkom isto, ze ak sa mi na dialnici zaradi do pruhu, ked idem 130, len tak z nicoho nic, sekundu po blinkri .. pri rozjazdovani, tak budem mat kua problem ..tomu ver. A ten sofer si to neuvedomuje. A to je zle, to je velmi velmi zle


presne si to vystihol - ten debil, co ide 200 po okreske, si neuvedomuje, ze ak napr. z vedlajsej cesty bude na hlavnu prichadzat auto a ten sofer na tu hlavnu pojde, pretoze toho debila bude vidiet v dostatocnej vzdialenosti, pri ktorej v pohode ten manever za beznych okolnosti s prehladom stihne, tak ze ten manever ten sofer nestihne, pretoze sa priblizovat ku krizovatke 25m/s a 55.6m/s je ku.va rozdiel. a nejake super brzdy mu v tom pripade budu na hov.o.
12.06.2020 - 21:03:49
010
250km/h v praxi

Prílohy:

FB_IMG_1591992623069.jpg
FB_IMG_1591992623069.jpg 118.86 KiB 1 thumb_up0thumb_down

12.06.2020 - 22:11:17
00
GeorgeWH : Ano, to byva casto problem s motorkami a hlavne tam kde nie je dobre vidiet .... ale ako som pisal ... ja neviem kde to bolo .. nestalo sa ale nic,len ho namerali. Je totiz dost stale dost miest, kde nic take, ako pises nie je. Prevazne aj ti, co toto spravia nie su natolko vymleti, aby to skusali v takychto podmienkach. Ja proste nemienim medialne lyncovat niekoho, komu namerali 200tku na 90tke. Pretoze neviem kde to bolo, ako to bolo, atd. .. a jedna sa len o prekrocenie rychlosti. Nie som ani sudca, nemam na to mandat a odmietam stat v rade s ostatnymi, ktori su zmagoreni, zmasirovani a nie su schopni t riezveho usudku .. Preco sa mam ja zaoberat tym, ze niekto siel 200tkou a vyjadrovat sa k tomu spospbom, ze je to hajzel, ktoreho treba zastrelit ? A odsudit ho prv, nez cokolvek o nom viem ? Len preto,ze prekrocil o tolko rychlost ? GeorgeWH, mas Kolko ludi zahynuli za poslednych 10 rokov na cestach v dosledku toho, ze niekto siel 200tkou ? Preco sa neustale zameriavate na to cislo ? Smrt neciha pri 200tke .. Inak tak, ako to GeorgeWH popisujes, tak takto to nefunguje. Apropo .. bezne sa jazdi na ceste Pezinok - sv. Jur 150tkou a viac .. skoro vzdy nejakeho stretnem, obcas aj viac. Su tam zakruty, na jednom mieste aj prechod pre chodcov .. co tito .. je tam 90tka, jazdia 150-160 .. hej, neni to 200, ja viem... 150tka je v pohode, ti su nasi. Lebo zrejme jazdite tiez tak .. len 200tkou sa vam ist neda, maloktore auto je totiz schopne v realnom case dosiahnut taku rychlost bez toho aby to trvalo poldna :) /200nie tacho, ale realne/. Ak niekto v meste, kde je 50tka, pred konciacou zelenou zrychli na 80-90 aby to stihol (inak neni to dobry sposob), toho zastrelite namieste ? Pred 10 rokmi toto nikoho nevzrusovalo .. teraz sa idete zblaznit z toho, ze niekto niekde mal 200... tak nech si ide 300 nabuduce, nech vas rovno porazi :D :D /aby bolo jasne, ja to neobhajujem .. sam jazdim tak, ze rychlost neprekracujem .. na vychode je to dost na prasky potom :D/. Debil nie je ten co ide 200 .. debil je ten, co nechape, ze sa nema co hodit v nulovej rychlosti do pruhu, kde sa ide 130. Ten, co ide 200 s najvacsou pravdepodobnostou odhad na rychlost ma, aj povedomie o tom, co robi /pokial to nie je idiot co celne prebieha proti kamionu/, tak sa ho nebojim, toho druheho ano. Lebo nechape co robi...v 200tke vzdy este mozes z cesty vyletiet .. v nulovej rychlosti mozes tak akurat spravit paradnu retazovu havarku. Ale pokial stale nechapete, ze nebezpecny casto nebyva ten rychly, ale ten pomaly, tak potom vam uz nepomoze nic :). Ostatne .. zrazu zvycajne z vedlajsej zapricini ten pomaly .. keby nebol pomaly, nic sa nestane.

corsair : klasika .. kamion sa mu drbol do pruhu .. to byva problem aj pri 130tke , kamionistou povacsine neserie nic, vidia a nevadi im nic... videl som to velakrat. Naposledy pred par dnami, zakaz-nezakaz .. sup ho predbiehat :) .. ak by sa do pruhu daval normalne s blikanim, toto sa nestane. A prave tymto kamionistom buy mali vodicaky brat za to co robia. Aj z toho vraku je jasne, co kamionista spravil. Aj keby siel len 150, tak to takto asi skonci.
12.06.2020 - 22:20:47
02
Neviem či to tu bolo, nedávno u nás. Raz sú to Poliaci na na Ferrari a Porsche, teraz Kysučania na asi Chevrolet Camaro. Hlavne že Oravci jazdia najhoršie...

https://myorava.sme.sk/c/22420645/prirychly-vodic-na-sportovom-aute-sposobil-tragediu.html?ref=njctse
12.06.2020 - 22:47:14
00
Íst 200 je super. Keď ti určite nemôže vletieť do cesty čokoľvek. Ale realita býva iná. Stačí zajačik, nemusí to byť hneď dvanástorák alebo dedko na bicykli a zrazu je všetko nie super ale na/*****. A ešte k tomu keď sa ti v protismere k tým zajačikom pritrafí aj rodinka s ďeťmi v aute. Vtedy je to úplne super tie RS autá s úplne inými brzdami ktoré tie deti v aute určite zachránia. A preto vám napíšem že choďte do pi/č/e.
12.06.2020 - 23:33:00
043
konečne to tu niekto zrozumitelne napísal.
12.06.2020 - 23:37:34
00
Vtomto pripade oproti nemohlo ist nic...stvorprudova "okreska" oddelena 2 zvodidlami...presne ako dialnica..v mieste kde sa nepripaja ziadna dalsia cesta..pripajam foto z useku kde uz musel pomaly pustat plyn...samozrejme nemal tam ist az tolko, ale na rovinu su ine miesta o par km dalej v meste kde by malo vacsi zmysel merat rychlost...

Prílohy:

20200612_234559.jpg
20200612_234559.jpg 42.53 KiB thumb_up0thumb_down

12.06.2020 - 23:42:38
02
corsair napísal:
Dakedy ako soplivec som kúpil lanciu dedru a 220 som šiel. Ale... V noci a na diaľnici. Nehovorím, že som nevedel šoférovať ale nevedel som kopu vecí, čo už viem teraz. Takže za prvé, z môjho obmedzeného pohľadu som vtedy videl iba špičku ľadovca. Teraz - ako profi - už vidím z toho ľadovca oveľa viac, aj keď si práve netrúfam povedať, že celý. Ale tak... Vtedy som si myslel, že vidím ten ľadovec celý 😀😀 dobre, že sa mi vtedy nič (vážne) nepostávalo. Proste ako profi dôjdeš na to, že nemá cenu sa hnať za každú cenu. Ani za cenu "iba 10e" pokuty. Ale dosť faganov si tým proste musí prejsť (dozrieť) a bude sa to diať ďalej. Neverím, že už som na to došiel 😂😂😂 asi som už fakt starý... Alebo, ako som kedysi hovoril - moc normálny 😂😂😂 neee!!! 😫


Ja som jedneho dna, roky rokuce dozadu, dostal pokutu 300 eur, ukecal som policajtku na 200 a vtedy som "dozrel"
iebalo mi statocne no ta pokuta mi vtedy otvorila oci.
Myslim si ze tato lekcia ma v konecnom dosledku nestala vobec vela.
12.06.2020 - 23:54:11
00
https://www.bike-forum.cz/forum/napadeni-ridicem-auta
13.06.2020 - 00:17:06
00
Chlapikovi by bodlo aby trafil na nejakeho ceskeho Mcgregora 😁
13.06.2020 - 00:30:12
00
lto sorry, ale trepes bludy.

ad1 - sa to tu uz x-krat rozoberalo - su tu urcite pravidla, ktore tu kvoli niecomu su - komu sa nepacia, nech nejazdi (mne sa tiez nepaci, ze musim platit dane...). ze tam nikto nebol, nikoho nemohol ohrozit - a to ho opravnuje takto jazdit?

ad2 - dodrziavanim rychlost sa chrania hlavne ostatni ucastnici premavky - to, ze sa v 200km/h zabije debil, mi je uplne ukradnute - ale fest ma nasere, ked na to doplati aj niekto iny, a vo vacsine pripadov to tak je

ad3 - ak si niekto chce zajazdit, nech ide na okruh

ad4 - v prvom rade ide o nase zivoty a zivoty nasich blizkych - videl som X videi s takouto tematikou a aj nasledky a nechcem to zazit

ad5 - dnes pojde 200 po prazdnej ceste, zajtra bude frajerovat medzi autami
13.06.2020 - 01:40:04
012
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/roman-budsky-dopravni-expert-vize-0-bezpecnost-na-silnicich-autoskoly.A200612_174701_domaci_mama

odomknuty članok: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/roman-budsky-dopravni-expert-vize-0-bezpecnost-na-silnicich-autoskoly.A200612_174701_domaci_mama&h=F141CDCE26F17699D92ECB366E5A6829
13.06.2020 - 18:05:48
00
Dnes pred Častou od Modry odbocovali nejaké auta hore na Pílu a slečna predo mnou to neodhadla pri obchadzani sprava a zišla pravou stranou do priekopy...Nevedel som, že čo sa stalo, ale videl som, že nepokracuje, tak som odstavil nabok a keď som videl, že čo, tak som len skonštatoval, že nemám lano a ze asi nepomôžem :D chvalabohu hneď išiel okolo pán na range Roveri, ktorý sa pýtal, či nepotrebujeme pomoc a mal lano, tak sme to auto vytiahli a okrem nejakého plastu zospodu mu nič nebolo...slečne sme len popriali, aby došla šťastne do cieľa, keď sa opýtala, čo je dlžná :D
13.06.2020 - 20:48:32
010
corsair napísal:
250km/h v praxi



A co robi kamion v lavom pruhu?
13.06.2020 - 22:38:29
00
Zipsik Si si isty ze v kazdej krajine na svete kamion nema co robit v lavom pruhu?
Obchadzal prekazku na ceste podla pokynov dopravneho policajta.
13.06.2020 - 22:54:25
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up