Ahojte Košičania. Napíšte prosím ako najlepšie na Kojšovu hoľu. Na Zl. Idku trafím, ale ktorou cestou vyššie? Alebo úplne iná trasa?
A pre pištu. Ak máš track, resp. PLT prihoď.
Vďaka
25.04.2006 - 10:39:43
00
no podla toho....o čo máš zaujem.......zo Zl. Idky.....ide hore asfaltka na začiatku je rampa s kladkou ...takže je tam relativny klud.......iba "vyvolení" sa vozia napríklad aj na štvorkolkách :-(.....od rampy nad dedinou sa to v pohode da za 40-5O min a potom sa da este celkom pekne z mesta napríklad: cez Nižný Vyšný Klatov (konči asfalt) na chatu Lajoška (Predná holica) (www.lajoska.host.sk) a hrebeňom na Kojšovku....alebo z Bankova (čast mesta)po značke...cez chatu Lajoška (jedine miesto na niečo príjemné=pivo)...alebo z Jahodnej..(www.jahodna.sk)...alebo z opačnej strany z Kojšova alebo z Opátky.....ked pojdeš na stranku 1kbm.sk mnohe Ti bude jasnejšie...a najdeš tam vela možnosti...podla toho čo chceš.....mimochodom na Kojšovke je všetko mrtve.......takže žiadne občerstvenie.....
25.04.2006 - 10:59:54
00
Erike je esta stale v rekonstrukcii respektive odstavena ?
25.04.2006 - 12:18:56
00
ERIKA ja po uspešnom "tunelovani" rôznými skupinami od východu cez Čadcu...to ja vlastne tiež :-) od východu uspešne zatvorená aj s vlekmi...neprevádzkovali tuto zimu NIČ a všade su nalepky sudneho exekutora.......
je na predaj že vraj....asi X melkov...:-)..keby niekto mal doma v ponožke....ale zato sa tam v zime velmi fajn skialpovalo.....akurát meteostanicu je prenajal jeden rich človiečik ako sukromnu chatu.....a s papalašikmi tam skutruje a štvorkolkuje sa....:-(
25.04.2006 - 12:33:07
00
no to bude nejaky rusky oligarcha...

to si viem predstavit....virivka, lacne a pekne zeny zo zlatej idky a okolitych hladovych dolin, litre vodky, stvorkolky, skutre....velke kozuchy sem tam nejaka ilegalna polovacka na nejakeho zatulaneho maca...maju tam aj heliport ?
25.04.2006 - 20:45:28
00
Na Kojsovku je kopec pristupov. Zo Zlatej Idky je to dost oblbovacka. Zhruba 600 m prevysenia na asi 4-5 km po asfalte a do toho sa ti obcas motaju aj auta. Ja mam najradsej pristup po hrebeni od Kosic cez Jahodnu a Lajosku. Dnes som to bol skusat po Lajosku ale otocila ma tesne pred nou burka. Track do GPS ti mozem dodat az to prejdem alebo si to mozeme dat spolu ak mas zaujem.
Inak Erika (chata pod vrcholom) a cely areal je asi pravnimy kluckami cely zablokovany, nikto netusi na ako dlho. Chvilku tam fungovala aspon cajovna ale uz ani ta nefunguje.
25.04.2006 - 21:23:31
00
a cely areal je asi pravnimy kluckami cely zablokovany

Samozrejme "pravnymi". :oops:
25.04.2006 - 21:25:06
00
Erike je esta stale v rekonstrukcii respektive odstavena ?

Vyzera, ze hruba stavba je hotova ale je tam uz vyse roka mrtvo a pomaly sa to zacina rozkradat.
25.04.2006 - 21:26:56
00
Vidis pistik ako som ti to pekne upravil do jedneho celku? :wink:
26.04.2006 - 10:17:50
00
Pozeral som tie prístupy na mape. Ešte uvidím, ktorý si zvolím. Krajší by bol určite cez Jahodnú, alebo Klatov ako po asfaltke, ale ešte nemám jasno kam zvrchu. Rozmýšľal som po žltej dole do Medzeva a ďalej po žltej na Jelení vrch, Zádiel a na Rv. Alebo hrebeňovkou... neviem pokiaľ.
Tak najskôr kým by som neumrel. :cry:
Alebo jednou trasou hore, druhou dole k autu a domov.
A odkedy sa tam dá ísť. Nie je tam ešte moc mokro, alebo sneh?
A pre pištu. Rád si to s tebou dám. Podľa počasia a môjho voľna sa ozvem a môžeme vyraziť.
26.04.2006 - 10:54:39
00
no ak budeš sám...autom: tak to asi bude najlepšie ked necháš auto v Nižnom Klatove asfaltom pojdeš do Vyšného.......tam: 1. poľnou cestou ktorou sa da ist autom na Lajošku - dostaneš sa na hreben (červená) nou na Lajošku a potom dalej po hrebeni na Kojšovku. alebo 2. pokracuješ dalej starým asfaltom (zakaz vjazdu hned za dedinou) až na Jahodnu a odtial hrebenom na červenu a dalej ako pred tým... alebo 3. po trase minuleho ročnika 1kbm z Jahodnej po pravej strane popod hreben na Pišivenky a na Lajošku a dalej....
ak sa ti nechce z vrcholu velmi dalej tak 1. asfaltom do Zl Idky a dalej asfaltom do Klatova ku autu...alebo dalej po červenej smer Kloptaň a z nej dolava na POPROČ odtial smer sv. ANNA do sedla Podkova ( medzi Rudnikom a Zl. Idkou) zo sedla do lava asfaltom dole (na mexiko) a ku autu do Klatova....atd....atd..je toho vela.....
kedže v "mojom" domácom lese je ešte mokro....nechodievam tam ešte .... je trošku skoro......napr...hore 1246 m n m by mohla byt celkom zimka....chvilku počkaj na "leto" a sucho....
26.04.2006 - 11:23:04
00
je trošku skoro......napr...hore 1246 m n m by mohla byt celkom zimka....chvilku počkaj na "leto" a sucho....

Viac by mi vadili skoro pravidelne poobednajsie burky.
26.04.2006 - 12:53:03
00
Ja viem, že je ešte zima. Však zato sa pýtam, či neviete ako to tam vypadá. Na Volovci, čo je prakt. rovnaká výška boli včera na južnom svahu ešte ostrovčeky snehu. Na otvorenej ploche. Takže v lese a na severnej strane ho musí byť ešte požehnane.
Ale už sa neviem dočkať. Bola dlhá zima. Po minulé roky som na jar jazdil po ceste, ale t.r. som vbehol rovno do terénu.
26.04.2006 - 16:41:41
00
Po Lajosku je to OK. Problemy zo snehom asi nebudu ani dalej. Cela trasa ma tvrdy kamenisty podklad, takze ani to by nemal byt problem. Len to pocasie. Burka tam navrchu vie pokazit naladu.
26.04.2006 - 21:56:12
00
Ja viem, že je ešte zima. Však zato sa pýtam, či neviete ako to tam vypadá.

že si to ty :-)......tak sa pojdem asi v sobotu pozriet...aby si mal čerstve info a foto.....ak nebude upršané.....:-) ale to by som mal asi vyzuť "letne" gumy a to sa mi nechce :-(
27.04.2006 - 08:51:04
00
keyboard_arrow_up