aj by niekto vedel zhrnut strucne preco to tak jazdi? nechcu sa mi lustit cudzie jazyky a celkom ma to zaujalo. aj preto ze sa mi jeden piestik vysuva viacej ako druhy :-D
14.06.2020 - 20:24:32
00
branomelis no na ZEE Swissstop 27 bez chladica som jazdieval tieto
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/swiss-stop-disc27-brzdove-dosticky-pre-shimano-saint-m820-organicke.html
tu 22euro par.
do zasoby :-) som teraz na saint zobral
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/brzdove-platnicky/shimano-platnicky-brzd-metal-d02s-xt-slx-saint-zee-shimano.html
11 nieco par (este som ich nenahodil, lebo su tam povodne metaliky s chladicom).

Mne napriklad viac vadi teraz na tych metalikach s chladicom, ze predne sem tam to otrase cinkaju (staci jemne stlacit paku a sa vycentruju).
na ZEE bez chladicov som to nemal, podozrievam chladic, platnicky su tazsie a tym padom ich otras vzdy trochu posunie a neostanu uplne na stred). Ale deje sa to iba vpredu (nastavene su spravne).
Ale zase mi to nevadi az tak, aby som ich nezjazdil dokial este brzdia :-)).

    14.06.2020 - 20:28:25
    00
    Gusto0 napísal:
    aj by niekto vedel zhrnut strucne preco to tak jazdi? nechcu sa mi lustit cudzie jazyky a celkom ma to zaujalo. aj preto ze sa mi jeden piestik vysuva viacej ako druhy :-D

    Ja som to tak jazdil na Saintoch, lebo s cistymi metalikami boli prilis kusave a organiky zas dlho nedrzali (napr. v Saalbachu v dazdi po 2 dnoch sli do kosa). Bola to hlavne ta lepsia citlivost a "modulovatelnost" saintov.
    14.06.2020 - 20:39:37
    00
    branomelis napísal:
    Potom by si to mal mať keď hovoríš bez chladiča tieto platne...https://r2-bike.com/SHIMANO-Brake-Pads-D02S-Metall
    Tie mám ešte jedny asi 50 km jazdené a jedny nové nepoužité - na vyhodenie. To sú suverénne najtvrdšie platne čo som v tých brzdách mal. Ich hluk a pošodenie kotúča je neskutočné. Ale brzdia ozaj silno. Ja osobne nedokážem nájsť terén a rýchlosť aby som ich využil...:) Myslel som, že si sadnú a skľudnia sa, ale to môžem zabudnúť :)


    Čo by si mi teda poradil ked sa chcem vyhnúť tomu hluku a nechcem obetovať priveľa brzdného výkonu D03S resinové platne ?
    14.06.2020 - 20:42:51
    00
    ja by som ti poradil riadne vsetko odmastnit a spravne vystredit kotuc voci platnickam,ak mi niekedy brzdy rezonovali alebo hulakali tak to bolo koli tomu ze platnicky neboli rovnobezne s kotucom
    14.06.2020 - 20:48:07
    01
    Tie D02S keby si bol niekde blízko, tak som ti mohol dať. Mne zostali jedny nepoužité a jedny som dal dole po jednej jazde. Oni sú ozaj silné, ale to by mi zničilo kotúč a tie zvuky čo to robilo :) Ale to pískanie môže byť robené aj celkovou tuhosťou kolesa, rámu a použitej pätky na ráme. Mne to viac píska vzadu. Preto aj ten chalanisko čo tu dal tie ZEEčka na ten krosový bicykel, tak možno bude riešiť postupne vibrácie, vakel na vidle a tak. Ono sú to celkovo dosť silné brzdy. ??‍♂️

    encore...tieto D032 https://r2-bike.com/SHIMANO-Brake-Pads-D03S-Resin sú super platničky..tiché, ale výkon je skôr slabší, ale sú veľmi komfortné. Mne stačia vzadu, ale ak jazdíš rád dolu kopcom, tak na predné koleso by si asi nadával. Okrem toho ti doslova zmiznú pred očami.
    Ak chceš dobrý, tepelne stály výkon tak by som zobral tieto platne : https://r2-bike.com/TRICKSTUFF-Brake-Pads-260-POWER-organic-for-Shimano-TRP-Tektro-Four-Stroke-Brake .....ale rovnako sa rýchlo opotrebujú, ale majú podobné vlastnosti, že so zvyšujúcim teplom nevädnú, ale naberajú na sile...nie ako metaliky, ale sú celkom príjemné a bez pazvukov.
    14.06.2020 - 20:53:44
    01
    Kotúče sú odmastnené, strmene vycentrované keďže som ich len teraz nedávno montoval na bike, čiže v tom by som problém nevidel.
    branomelis z tvojho porovnania mi to príde ako cca to isté tie D03S a tie Trickstuffy, čo tak nejaký kompromis v podobne semi-metalík ? Teraz som si nejako zvykol na to že tie D02S brzdia úplne super, tak neviem či sa chcem vracať až tak veľmi dozadu :D ale zase by som asi prežil aj bez toho aby som trúbil na celý les, i keď aj to má výhodu, aspoň ma každý počuje :D
    14.06.2020 - 21:21:45
    00
    Ťažko povedať že ako to je so
    14.06.2020 - 21:41:07
    00
    Ťažko povedať že ako to je so zmesou, ktorú výrobcovia používajú. Shimano to ma celkom fajn. Metalické sú ozaj metalické. Trickstuff má zmes na týchto červených (pozor sivé nestoja za nič) takú divnú. Prítomnosť kovu tam je vidno asi len ako také lesklé bodky (100% istý či sú to kovové častice niesom), ale brzdí to veľmi pekne. Na porovnanie dávam detailnú fotku pre ilustráciu či sú Trickstuff použiteľné. ?

    Prílohy:

    894701AC-E850-4773-AB5B-82B19941B5FA.jpeg
    894701AC-E850-4773-AB5B-82B19941B5FA.jpeg 815.95 KiB thumb_up1thumb_down

    14.06.2020 - 21:44:31
    00
    Ja som spokojný s metalickými od BBB.
    15.06.2020 - 13:46:05
    00
    branomelis vďaka, ale skôr som myslel porovnanie medzi shimano resinom a tým trickstuff resinom, či je to až taký veľký rozdiel. Prípadne máš skúsenosti aj s finned shimano platnami, pre mňa to nemá nejako zmysel z toho chladiaceho hladiska (lebo také kopce asi nejazdím že by som to uvaril) , skôr len estetického :D
    15.06.2020 - 14:47:28
    00
    Tie Trickstuff power sú skôr porovnateľnejšie so Shimano metalickými. Len sú také jemnejšie, nie tak ostré, dobre modulovateľné. Také medzi Shimano resin a Shimano Metal. Bližšie ku Metal. Životnosť ale skôr ako resin. Taký komporomis. Čiže ak nepotrebuješ zo Saintov extra výkon, tak sú fajn na predné koleso. Na zadné koleso len Shimano Resin, alebo niečo iné, čo ešte len testujem a hľadám :)
    15.06.2020 - 18:53:29
    01
    cisty napísal:
    Ja som spokojný s metalickými od BBB.

    aj ja - dnes par turistkam asi cvrklo :-D no nikdy sa mi tak nepratali z cesty - takze velka spokojnost, este prikupim stuple do usi :-D
    (platne su super, problem je inde - vsimol som si ze mam zasa jeden piestik dalej od kotuca ako druhy)
    15.06.2020 - 20:45:00
    00
    Vyber von platne, napumpuj paku nech ti poriadne vylezu piesty von z tela (ale nevypadnu :-)). Vycisti ich, namaz Shimano brzdovym olejom po celom obvode a zasun spat. Mas suche tesnenia na piestoch, preto ti to robi. Necudo, ze ti kvilia brzdy, pri brzdeni musis ohybat kotuc.

    edit: ja piesty cistim a olej nanasam vatovymi tycinkami.
    16.06.2020 - 09:33:42
    03
    No mne sa trickstuff power 260 platne moc nechytali, nevedel som ich vobec zabehnut. Shitman metalicky bol zabehnuty za 5km. (Brzdy shitman xtr 4piest)
    17.06.2020 - 12:22:48
    00
    keyboard_arrow_up